Задно рамо

25.03.06
10:14

Кажете друго упражнение за задно рамо освен “наведен и разтваряш в страни дъмбелите” и как точно се прави упражнение,където си прав щангата зад теб и е повдигаш нали и то е за задно рамо?!?!

25.03.06
10:55

[quote author=“SMURFcho”]Кажете друго упражнение за задно рамо освен “наведен и разтваряш в страни дъмбелите” и как точно се прави упражнение,където си прав щангата зад теб и е повдигаш нали и то е за задно рамо?!?!

Това са раменни преси дето зад глава вдигаш .Упражнението е за маса.На мен лично бързо ми послужи да кача на рамената.

http://www.bb-team.org/exercise/000074.php

25.03.06
11:12

Обратен пек-дек или още едно добро незнам как точно се казва но се изпълнява така: хващаш щангата зад гърба и повдигаш на горе движението става от раменете  :roll:

29.03.06
00:52

[quote author=“Chef0”]Обратен пек-дек или още едно добро незнам как точно се казва но се изпълнява така: хващаш щангата зад гърба и повдигаш на горе движението става от раменете  :roll:

Щангата зад гърба е добро алтернативно упражение...Внимавай при повдигането да не вкарваш трапеца ,движението става само в лактите...с раменен хват :))

29.03.06
15:04

[quote author=“Nask0`”][quote author=“SMURFcho”]Кажете друго упражнение за задно рамо освен “наведен и разтваряш в страни дъмбелите” и как точно се прави упражнение,където си прав щангата зад теб и е повдигаш нали и то е за задно рамо?!?!

Това са раменни преси дето зад глава вдигаш .Упражнението е за маса.На мен лично бързо ми послужи да кача на рамената.

http://www.bb-team.org/exercise/000074.php

Това упражнение не е изолирано за задно рамо.То е като милитъри пресата ,но е доста по ефективно от нея.Товари целия раменен мускул.Много добро,но и доста рисково ако не се прави както трябва.За всичките години в залата съм правил само преса зад врат.... и е добре повярвай.За задно рамо е добре да правиш разгъване от полулег на пейка,обратен пек-дек и разгъване на скрипец с кръстосани ръце.Това са упражнения които го изолират най-добре и намаляват до минимум участието на други МГ

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1