По колко серий да правя в една тренировка

morphey

26.03.06
11:42

Привет от мен имам 1 въпросче: това е 1 ден от 3-дневния ми сплит
Тренировка 1
Гърди
1 Повдигане от лег с щанга 4Х8 2 Повдигане на дъмбели от 45* 4Х8
2 Повдигане на щанга лег 4Х8 Повдигане на дъмбели -45*  наклон4Х8
Трицепс
1Изпомпване с щанга от лег 4X8 Френско от лег с щанга 4Х8
2 Кофички 4X8 Скрипец- 4X8        
Корем-Сгъване с тежест 4 серий по 8 повторения
Въпроса е, че  се събират общо 20 серий а мен ми се ще да вмъкна още 1-2 упр. на ден все пак тренирам от почти 2 години 187см.,84кг.
Кажете  ми по колко серий общо правите на тренировка ???аз мисля да ги направя 25 много ли ще са???
Трябва ми някаква насока :arrow:

NETP

26.03.06
16:47

Да ти кажа наи добре намали основните серии за гарди и бицепс на 3 по 6-8 като всяко пурво упрацнения започни с 3 загряващи серии със:
-1-вата серия от 12 повторения с 40% от твоя макс на съответното упражнение.
-2-рата серия от 8 повторения с 60% от твоя макс на съответното упражнение.
-3-тата серия от 6 повторения с 80% от твоя макс на съответното упражнение.
Това е за всяко първо упражнение от всяка МГ,
а за всяко следващо упражнение по една загряваща серия така:
-1-ва 6 повторения с 80% от твоя макс на съответното упражнение.
Но ако направиш това трябва да направиш същото си с другите МГ не само с гардите и бицепса.
Успех.Дано сам бил полезен

morphey

26.03.06
18:54

Интересно.Обаче аз питам колко серий като цяло е нормално да се прави (всички серий на всички упражнения)за 1 тренировка за да не се прекалява и да не надвишава 1.30 мин. тренировката.Иначе аз определено съм избрал изпитан вече вариант за тренировка.
Просто се колебая дали 20>до 25 серий не е множко ама за моя стаж май не е.
Аз преминавам от 4 на 3 дневен сплит и ще имам доста време за възстановяване.Това го правя защото ще тренирам и бокс лятото.
Дайте пример :вие по колко серий правите общо на тренировка?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1