Ще може ли малко съвети?

30.03.06
19:49

Здравейте,
напълно начинаещ съм и реших да ви помоля за помощ. Разрових се във форума, изчетох доста теми - от тези за готвенето и тренировките до онези в Архива...в крайна сметка почти нищо не разбрах  :(
Прочетох нещата в сайта, що годе имам проблясъци :wink: ама са адски нищожни. По темите видах, че си даваме данните - 164см, 15 години и половина и 58 килограма.

Сега идеята ми е, ако някой му се занимава ще може ли да ми каже от къде да започна, с какво да започна? Какво, по колко, кога? Четох, че тренировки без диета било безсмислено(или поне това разбрах), та ще може ли да ми изберете някоя диета?
Не знам, може да съм в грешка с нещо, но ще съм благодарен ако някой ми разясни нещата :D

Благодаря

30.03.06
20:50

Кажи ми за какво искаш да ходиш на фитнес и ще ти предложим нещо лесно.

30.03.06
21:07

[quote author=“SuDjI”]Кажи ми за какво искаш да ходиш на фитнес и ще ти предложим нещо лесно.

Както всеки тиинейджър, по-хубаво коремче и гърди, ръце... ;) но пък приемам всякакви съвети, идеи и подобни...
не е задължително да е супер лесно, изпълнителен съм :)

30.03.06
21:10

[quote author=“redpicasso”][quote author=“SuDjI”]Кажи ми за какво искаш да ходиш на фитнес и ще ти предложим нещо лесно.

Както всеки тиинейджър, по-хубаво коремче и гърди, ръце... ;) но пък приемам всякакви съвети, идеи и подобни...

значи доколкото разбрах искаш диета за смъкване на кг и няква програма орелефяваща
така ли ?

30.03.06
21:16

[quote author=“DirtyandNasty”][quote author=“redpicasso”][quote author=“SuDjI”]Кажи ми за какво искаш да ходиш на фитнес и ще ти предложим нещо лесно.

значи доколкото разбрах искаш диета за смъкване на кг и няква програма орелефяваща
така ли ?

Предполагам, че да :roll: така мисля...
Горе-доло каквото кажете Вие, това  :wink: ако кажете да смъквам, ок само 1 диетка ако може и почвам.
Разчитам изцяло на вашия съвет :)

30.03.06
21:17

Хващаш една 3-дневна програма от сайта за начинаещи и почваш да тренираш. Мога да ти дам няколко съвета, които аз ги прилагам.
1. Тренирай внимателно, слагай малко килограми да усетиш упражнението и правилния му начин на изпълнение. Чак след това почни с повече кг. Това го прави около 2-3 седмици.
2. Не се влияй от никой друг в залата. Пълна изолация по време на тренировка и максимална концентрация.
3. Наблягай на ядене - месо, яйца, мляко и т.н. Продукти богати на белтъчини и въглехидрати.
4. Повярвай в себи.

Целта е да изградиш едни добри навици и да поставиш една добра основа. После ще ти бъде по-лесно.

NETP

31.03.06
00:37

Абе SuDjI ти маи си притивиречиш. :) Пурво да сваля а после да яде яица мляко и т.н.Това се яде в период за маса.Значи моето некомпетентно мнение смята че трябва да започне с 3-дневен сплит за маса(тъй като е доста слабичак 58кг не са нищо).След това да си направиш хранителен режим съобразен със свободното ти време.И накрая,но не на последно място трябва да внимаваш с методиката на упражненията.Когато си нямериш програма в сайта,ако не знаш някои от упражненията.. е то си пише сичко.Така че давай и заяквай.Се пак в младото поколение е надеждата на България.Нали:казал 1990набор. :oops:  :)  :)

31.03.06
01:24

Пурво да сваля а после да яде яица мляко и т.н.Това се яде в период за маса

Това се яде във всякакъв период с програма адаптирана за целите ти.

Момчето няма 60 килограма. Не виждам какво има да сваля. Програма за абсолютни начинаещи от сайта и научаване на правилни хранителни навици ще  е достатъчно за момента...

31.03.06
13:49

Много ви благодаря :D
Само последно питане, как да си направя този хранителен режим?
Има ли определени неща които трябва да ям, които не трябва и т.н. ?

RE

31.03.06
14:23

Направи си хранителен режим с най малко 5 хранения на ден.
за зкуската е добре  ядеш овесени ядки.те се усвояват много добре от организма и съдържат както въглехидрати,така и около 12-13% белтъчини, kato можеш да добавиш прясно мляко към тях и мед.

Заложи на базовите упражнения в тренировката,започни с по2 серии и по-късно след месец  може да ги увеличиш до 3 серии.Прави по 6,7 повторения.Гледай да ги правиш правилно.Не бързай да претупаш упражнението.

Вечер преди лягане е добре да приемеш белтъчини-изварата е добро решение. Тя ще ти помогне да запазиш натрупаната мускулна маса.
Осигури си поне 8-9 часа сън.
Вземай витаминни комплекси.

Ако употребяваш аколхолни концентрати ги намали до минимум,защото няма да имаш желания ефект от тренировката.

NI

31.03.06
17:36

Предлагам ти първо 2-3 седмици да ходиш без програма и диета. Просто да потренираш всички групи за да влезнеш във форма и после сам ще успееш да се насочиш за какво искаш да тренираш, а колкото за програмата и диетата съм убеден че във форума ще ти ги дадат на драго сърце 8)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1