Optimum Nutrition 100% Whey protein!

DunevmotorSport

12.04.06
17:11

Какво може да ми кажете да ми кажете  за този протейн.Какви са ви впечатленията.Горе долу колко пари струва !

energymax

12.04.06
17:18

много мързел,много!
http://www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?t=13607

DunevmotorSport

12.04.06
18:12

Е добре за цената разбрах а нещо да ми кажете за него

12.04.06
18:29

[quote author=“DunevmotorSport”]Е добре за цената разбрах а нещо да ми кажете за него

Говори се че това е най-добрия протеин на пазара. Мой приятел го е употребявал и твърди че е найстина на много високо ниво. С две думи нема да сгрешиш  :wink:

12.04.06
19:42

[quote author=“kazz”][quote author=“DunevmotorSport”]Е добре за цената разбрах а нещо да ми кажете за него

Говори се че това е най-добрия протеин на пазара. Мой приятел го е употребявал и твърди че е найстина на много високо ниво. С две думи нема да сгрешиш  :wink:

мисля че тук няма 2 мнения по въпроса но цената е много висока :evil:

DunevmotorSport

12.04.06
20:53

Благодаря на всички ви а последно споделете как го пиете в тренировъчен нетренировъчен ден и изобщо!

InDaHEad

12.04.06
22:24

Значи в трен. ден го пиеш веднага след трен.
В нетрен ден го пиеш или рано сутрин вместо закуска,или м/у някое от храненията или вечер преди лягане,но най добре сутрин на гладно

айде

13.04.06
13:46

[quote author=“PowerWave”]Значи в трен. ден го пиеш веднага след трен.
В нетрен ден го пиеш или рано сутрин вместо закуска,или м/у някое от храненията или вечер преди лягане,но най добре сутрин на гладно

айде

грешно е да се пие вечер преди лягане защото на тялото му трябва бавен протеин а не суроватъчен който ще се усвои до час.Така че ако пиеш суроватъчен оставаш мускулите без белтъчини за през нощта(а това са поне 7ч)  :wink:

13.04.06
13:49

Над 70% чист протеин няма никакъв смисъл...

Sportex

13.04.06
14:31

[quote author=“penywise”]Над 70% чист протеин няма никакъв смисъл...

Я ни обясни на нас невежите... :wink:

[quote author=“penywise”]Над 70% чист протеин няма никакъв смисъл...

Жалко, че Оптимум е 81%...
Още по-жалко за Нутрим дето си обявяват на суроватката 85%!  :D

13.04.06
15:04

[quote author=“Sportex”][quote author=“penywise”]Над 70% чист протеин няма никакъв смисъл...

Хм... това, за което се сещам и най-бързо намерих е

http://www.vincesmuscleshop.com/Protein-Info.htm

Основно разликата в цените е “проблема”.
Разходете се и разгледайте - не кофи, ами направо бидони (нищо, че са с 3кг съдържание) за по 250 лв.. :shock:
Даже съм виждал не 1кг, ами 900гр за 86лв...

Е... между 70%-товия и 95%-товия и разликата в цената на двете... вие си преценете. Разбира се ако си имате паричките - успех

Останалото е за максималното количество, което може да се преработи и използва от организма.

Ако изплющиш 1 кг от някой много чист и скъп протеин - 1 кг ли ще абсорбираш, или е по-вероятно просто да го “изхвърлиш”...

Както вече казах - такива неща не съм и никога не мисля да използвам. Съвсем спокойно мога да видя резултатите върху себе си и без суплементи

Sportex

13.04.06
15:10

[quote author=“penywise”][quote author=“Sportex”][quote author=“penywise”]Над 70% чист протеин няма никакъв смисъл...

Хм... това, за което се сещам и най-бързо намерих е

http://www.vincesmuscleshop.com/Protein-Info.htm

Основно разликата в цените е “проблема”.
Разходете се и разгледайте - не кофи, ами направо бидони (нищо, че са с 3кг съдържание) за по 250 лв.. :shock:
Даже съм виждал не 1кг, ами 900гр за 86лв...

Е... между 70%-товия и 95%-товия и разликата в цената на двете... вие си преценете. Разбира се ако си имате паричките - успех

Останалото е за максималното количество, което може да се преработи и използва от организма.

Ако изплющиш 1 кг от някой много чист и скъп протеин - 1 кг ли ще абсорбираш, или е по-вероятно просто да го “изхвърлиш”...

Както вече казах - такива неща не съм и никога не мисля да използвам. Съвсем спокойно мога да видя резултатите върху себе си и без суплементи

От цялата ти тирада никъде не видях защо ”Над 70% чист протеин няма никакъв смисъл...”... даде ми някакви финансови причини, които лично теб те засягат. В определени моменти високопроцентния протеин е доста нужен и особено за някой хора(ендоморфи).
Просто не обичам крайни и категорични изказвания.
В заключение - има смисъл от високопроцентни протеини и който има пари да си купува, а другите, на които им е кисело гроздето да ги отричат. :x :wink:

13.04.06
15:16

Заради зоба ли си толкова нервен? :roll:

Разговарям спокойно с теб, така, че няма защо да си мериш пишк*та с мен

30 grams of protein is probaly the maximum that you can absorb at one time

А като цяло пий каквото си искаш

Успех и безсмъртие

Sportex

13.04.06
15:20

[quote author=“penywise”]Заради зоба ли си толкова нервен? :roll:

Успех и безсмъртие

Не съм нервен даже ми е доста приятно и спокойно... ама ти или не си много умен или незнам. Как може да обвързваш процентността на протеина и количеството.
Ако пия 33гр. 90% процента протеин какъв е проблема ми обясни?
не смятам на пиша повече оффтопик заради теб. Целия спор е безмислен, практиката и пазара показва дали има или няма място за протеини с над 80% белтък.

DunevmotorSport

13.04.06
15:55

[quote author=“ridddick”][quote author=“PowerWave”]Значи в трен. ден го пиеш веднага след трен.

айде

грешно е да се пие вечер преди лягане защото на тялото му трябва бавен протеин а не суроватъчен който ще се усвои до час.Така че ако пиеш суроватъчен оставаш мускулите без белтъчини за през нощта(а това са поне 7ч)  :wink:

А кога да го пия?

13.04.06
17:02

[quote author=“DunevmotorSport”][quote author=“ridddick”][quote author=“PowerWave”]Значи в трен. ден го пиеш веднага след трен.

айде

А кога да го пия?

Сутрин веднага след ставане(но не вместо закуска, а преди закуска :!: ) и след тренировка, в нетр. дни само сутрин, а ако нямаш проблеми от финансова гледна точка пий и преди тренировка, а също един път през деня  между храненията.

^Vlastelina^

13.04.06
17:31

Съроватката като се смеси с пр.мляко за колко време се усвоява ?  :roll:

DunevmotorSport

13.04.06
17:31

А ако не ставам нахален и по колко да пия да кажеш ;).А и във вода ли се разрежда?

InDaHEad

13.04.06
17:55

[quote author=“red”][quote author=“DunevmotorSport”][quote author=“ridddick”][quote author=“PowerWave”]Значи в трен. ден го пиеш веднага след трен.

айде

А кога да го пия?

Сутрин веднага след ставане(но не вместо закуска, а преди закуска :!: ) и след тренировка, в нетр. дни само сутрин, а ако нямаш проблеми от финансова гледна точка пий и преди тренировка, а също един път през деня  между храненията.

Като казвам “вместо” закуска имам предвид да не яде заедно с протеина примерно,защото няма да може да усвои храната и протеина наведнъж.

Иначе вътре си има мерителна лъжичка.Сипваш си по една.

13.04.06
18:00

[quote author=“penywise”]Заради зоба ли си толкова нервен? :roll:

Успех и безсмъртие

Човеко самият ти малко се замисли над постовете си? Ще дадеш ли някакво обоснование защо няма смисъл от протеини над 70%? Аз мога да ти дам доста причини поради, които е добре дори да е 99%...
Не си пил протеин, но си сигурен че няма смисъл? Успял си да постигнеш резултати и без него, ами да, но някои нямаме цял живот да станем яки и искаме малко по-бързо да станат нещата... пък тези които наричат протеина химия просто са крайно неинформирани по темата...
Досега като съм пил скъпи протеини доста по-добре са ми се отразявали от евтините и го препоръчвам на всеки, който може да си го позволи...  между 1 кг US суроватка и 2 кг БГ вземам американската...

Не искам да се обиждаш, но много крайно се изказваш без да си подготвен ;)

Това за 30-те грама протеин невинаги е така... зависи от много фактори...

13.04.06
21:28

[quote author=“DunevmotorSport”]Извинявам се не съм видял

Абе с теб нали вече говорихме в една тема по тоя въпрос;)

Аз го ползвам - свърших една кутия от ~450гр. Сега съм на втора от 908гр. до половината...Да сменям ли после с някакъв друг - примерно млечно яйчен? Трябва ли да се сменя( разликата в цената не ме притеснява)...

А иначе от Oптимум съм адски доволен и благодаря на kao за препоръките и разясненията, дадени ми преди два месеца... :P :wink:

17.04.06
00:47

:D здравеите  след като видях постовете на  вси4ки  за 4удоватият протеин на Оптимум , останах малко  у4уден с препоръките  за на4ина на приемане като имам на предвид 4е ве4е  съм употребил една голяма торба и около 6 кутии от 2.4кг на тази съЩата  марка.Останах с впе4атление много си замествате яденията с него нали е суровата4ен по то4но концентрат , няма ли да се усвои прекалено  бързо и след  това да испаднете в катаболна фаза,аз го приемам така  преди и след тренировка и в дните  които ходя да бягам рано сутрин преди ,в останалите дни  раз4итам само на храна и никъкав  протеин ,от  една страна  не се  хар4а много  за този протеин тоест  изкарва ме доста време и от друга тои просто е една добавка  и не  прави  такива  4удеса  каквито о4аквате .Но има една доза истина като  ка4ество един от добрите  на пазара за протеини и нешто друго което ме дразни много прекалено скъп за българският потребител.
Благодаря  за вниманието

DunevmotorSport

17.04.06
21:42

Е добре с това ” не прави такива 4удеса каквито о4аквате” какво имаш впредвид.Докато си го пил колко си качил мм?Това че е скъп е очевадно не всеки може да си го позволи.Сега да не си помислите че аз съм некво супер богатшче което е супер разглезено ,просто да не си правите изводи
това е от мен
По здрави

17.04.06
21:48

[quote author=“DunevmotorSport”]Е добре с това ” не прави такива 4удеса каквито о4аквате” какво имаш впредвид.Докато си го пил колко си качил мм?Това че е скъп е очевадно не всеки може да си го позволи.Сега да не си помислите че аз съм некво супер богатшче което е супер разглезено ,просто да не си правите изводи
това е от мен
По здрави

Айде стига де за тоя протеин написа сумати глупости.Взимаш го и това е.Секи ти казва,че е един от най-добритем,но не забравай че това е просто протеин.И това е форум не чат,но ти май не правиш разликата.Виж,че през човек в тая теме е само твоето мнение :evil:

Изтрих 6 мнения спам. Придържайте се към темата моля! Радвам се, че поне Body_Builder обърна внимание!

guBak

17.04.06
21:57

В момента точно него ползвам. За видими резултати немога да говоря но определено имам повече сила. А за цената 61 лв. или 2 лв. на доза, не е малко, но в крайна сметка важно е качеството а не количеството.

17.04.06
23:26

аз сам сигурен 4е ако един 4овек си изспипа страхотен режим за хранене ште  има по добри резултати и  без  протеини  освен фазата на дефениция,според мене

18.04.06
09:27

[quote author=“valentinik46”]аз сам сигурен 4е ако един 4овек си изспипа страхотен режим за хранене ште  има по добри резултати и  без  протеини  освен фазата на дефениция,според мене

аз пък съм сигурен в обратното

18.04.06
13:25

И аз... с добавки ще е по-лесно винаги...

18.04.06
14:37

ами ако нямаме възможноста да си позволим добавки тогава да спираме да тренираме  по тази логика :(

18.04.06
15:41

[quote author=“valentinik46”]ами ако нямаме възможноста да си позволим добавки тогава да спираме да тренираме  по тази логика :(

Не просто резултатите ще  идват малко по-бавно (говориме само за аматьорски тренировки,защото във всеки спорт идва времето когато само здравото ядене не помага :cry: ).

18.04.06
16:32

[quote author=“red”][quote author=“valentinik46”]ами ако нямаме възможноста да си позволим добавки тогава да спираме да тренираме  по тази логика :(

Не просто резултатите ще  идват малко по-бавно (говориме само за аматьорски тренировки,защото във всеки спорт идва времето когато само здравото ядене не помага :cry: ).

Хм... че аз вече 6-та година не съм стигнал тоя момент... че даже последните месец и половина свалях...

18.04.06
16:45

[quote author=“penywise”][quote author=“red”][quote author=“valentinik46”]ами ако нямаме възможноста да си позволим добавки тогава да спираме да тренираме  по тази логика :(

Хм... че аз вече 6-та година не съм стигнал тоя момент... че даже последните месец и половина свалях...

Не разбирам какво искаш да кажеш с това :roll: ?  Освен ако искаш да кажеш, че тренираш вече 6 години и през цялото това време си качваш непрекъснато, така ли е  :wink: . Ами ако тренираш както трябва за 6г. можеш да станеш примерно републикански :wink: . Голяма заблуда е , че човек може да изглежда като Големите  само като си хапва пилешко :lol: , за да изглеждате така и всички добавки на света няма да ви помогнат, освен ако не отидете в “гоу хард” :wink: .

19.04.06
00:01

Аве да ви питам сега едно нещо което си го мислех снощи преди да заспя(за какви работи вече си мисля олеле) значи да вземем три марки протейн - Мусаши WPC 85% или Scitec 100% Whey Protein и ON 100% Whey. Така и в трите основния компонент е сурватъчния протейн със концентрация от 80-85%, защо тогава първите два са 42 лв за кило а на ОN 61лв какво повече има ON че да е на тази цена? Това не мога да разбера като казвате “ON това е истината...” примерно ама нали основния му компонент е същия като при Мусашито и при Скайтека? Защо тогава ON да е номер 1? Или всичко е просто маркетинг, а цената е такава заради транспорта и надценктата?

19.04.06
00:58

Ами по тази логика - суроватъчните протеини на нутрим са на по-ниска цена и то изолатите... просто това е марка. В някой случай наистина пласташ за по-високо качество, в някой случай просто плащаш заради самата марка... специално ВПЦ 85 е по нисък клас от другите 2, не е инстантен и е само концентрат другите се водят комбинации мисля... пък и са американски за разлика от мусашито...

19.04.06
10:19

С малко повече сърфиране из нет-а може да се намерят и ето такива цени http://www.wholesalesupplementstore.com/100-whey.html (5lb = 2,28 kg.т.е. с проста аритметика се достига до извода, че 1кг = ~ 22лв. ) - а с още малко търсене и възможнст за доставки за България. Аз лично си го поръчвам от горния линк за Солун - от там един приател, който учи там ми  го носи през месец, два. Има варианти за набавяне на добри и качествени продукти, дори когато нямаш големи финансови възможности.

Sportex

20.04.06
13:16

[quote author=“MASHINA”]С малко повече сърфиране из нет-а може да се намерят и ето такива цени http://www.wholesalesupplementstore.com/100-whey.html (5lb = 2,28 kg.т.е. с проста аритметика се достига до извода, че 1кг = ~ 22лв. ) - а с още малко търсене и възможнст за доставки за България. Аз лично си го поръчвам от горния линк за Солун - от там един приател, който учи там ми  го носи през месец, два. Има варианти за набавяне на добри и качествени продукти, дори когато нямаш големи финансови възможности.

А до Солун да стигне колко излиза - щото аз това лято ще съм на почивка в Атина и може на връщане да взема 5-10кила протеинче.?

20.04.06
21:18

[quote author=“valentinik46”]ами ако нямаме възможноста да си позволим добавки тогава да спираме да тренираме  по тази логика :(

къде видя в нашата логика такова нещо?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1