Как да увелича силата на удара си?

PE

21.04.06
11:15

Здравейте. Искам да увелича силата на удара си с крак. Използвам стандартни техники. Но нещо не се получава. Приемам съвети:(

21.04.06
11:34

Здравей

Първо - за какво ти е да увеличаваш силата на удара си?

Второ - тежки упражнения. Но не прекалявай. Те “вдървяват”. прави много разтягане.
Блъскай по круша. Но яко.

Бая ще има да пориташ и доста време ще те болят краката, докато почнеш да я местиш с шутове (говорим за доста сила). Тичай... Останалото е в техниката на удара. Има доста различни удари. Не можеш да очакваш еднаква сила от различните техники.

21.04.06
12:43

Блъскане по крушата е истината.Един приятел е боксьор и тои набляга главно на упражнения за трицепс и рамо.Така че деиствай

21.04.06
12:46

[quote author=“G_UniTeD”]Блъскане по крушата е истината.Един приятел е боксьор и тои набляга главно на упражнения за трицепс и рамо.Така че деиствай

абе ти като пишеш нещо четеш ли въпроса или пишеш колкото да има?Той пита за удар с КРАК а не с юмрук.

21.04.06
20:52

само че ако прави тешки упражнение , смисал че той ще покачи  масата на крака , което ще го забави малко..
главното е техника , понеже ако удара няма достатъчна бързина , колкото и да си силен ....
Земете за сравнение някой трибоец и да речем състезател по киоко шик кай  ( примера е хипотетичен )
Трибоеца може да кляка с големи кила , доста повече от състезателя по киоко шин кай , на каква скорост ще може да вложи трибоеца ...

Преди години гледах точно един финал по киоко... кадето тогавашния шампиян ( забрабих му името ) спечели мача може да се каже с едно движение , забравих името на удара .
Значи завъртя се и го удари с пета в свивката на коляното и противника му се строполи имайки предвит че беше мого по едар  и с по-големи мусколи .Даже се разплака от болка ..
Това е самата истина.
А само аз не разбрах какво спортуваш??
защото в повечето бойни спортове техника ти е 90% и 10% сила

21.04.06
21:03

колега петков силата си усилиш като си слагаш тежести на краката
така аз права слагам си по 2 кг и на двата и започвам да удрям
ем бързина ем повече сила пробвай го нарича се взривна сила

21.04.06
21:30

[quote author=“ridddick”][quote author=“G_UniTeD”]Блъскане по крушата е истината.Един приятел е боксьор и тои набляга главно на упражнения за трицепс и рамо.Така че деиствай

абе ти като пишеш нещо четеш ли въпроса или пишеш колкото да има?Той пита за удар с КРАК а не с юмрук.

Извинявам се не съм прочел правилно,а на теб Ридик тона ти не ми харесва  :x

21.04.06
21:41

Напърво време ти трябва изцяло техника, без нея кяквито и яки крака да имаш, просто забрави, ще влягаш мизерен процент от цялата маса която физически може да вкараш.

protein

21.04.06
23:13

Аз имам чуството че пича не пита за Кик-боксов удар с крак ами за футболен удар... ако е така препоръчвам Магарешко ритане... а ако става въпрос за кик бокс те колегите са казали достатачно...

22.04.06
08:40

petkov я кажи какво тренираш че да не се окаже че половината постове са излишни.

NETP

23.04.06
17:10

От моя гледна точка техниката е най-важнато в неговия случай,силата на второ място.Не е ли по важна да нанесе един бърз и добре премерен удар на противника отколкото да рита “хамалската” на посоки кадето си хареса крака.Ама да каже какво тренира че да няма разминавания в постовете.
Успех.

PE

26.04.06
10:19

Фактически нищо професионално. Комбинирам техники от Карате и Кик бокс. Става нещо като ръкопашен бой само че техничен. Един вид почти като Сават, разбираш ли? На мен тва ми трябва в работата. Аз съм гард. Отчасти поддържам форма. Пък и научавам нещо ново. Дето върши работа.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1