Тъпи въпроси за кардиото

23.04.06
19:56

Правя само кардио тренировки(никакви силови) 3 пъти в седмицата (от 2-3 следобед) по 1 час. Имам няколко тъпи въпроса, чиито отговори не отрих никъде във форума:
1) Колко трябва да е дълга една кардио тренировка? (поддържам пулса с около 60% повече от нормалния винаги)
2) Преди или след тренировка се яде? (ако след, кажете колко часа)
3) Ако пулса се увеличи до 70-80% това вреди ли на сърцето?
4) Колко пъти в седмицата е нужно за да се свалят 4 килограма за 3 месеца?
5) Трябва ли да се съчетае кардио тренировка със силова за постигане на резултатите от въпрос 4) ?
Благодаря ви за отговорите предварително! Предполагам поне половината от въпросите ще отидат в бисерите на форума, но е по-добре да питам отколкото да тренирам неправилно, нали?

23.04.06
20:08

[quote author=“Authority”]Правя само кардио тренировки(никакви силови) 3 пъти в седмицата (от 2-3 следобед) по 1 час. Имам няколко тъпи въпроса, чиито отговори не отрих никъде във форума:
1) Колко трябва да е дълга една кардио тренировка? (поддържам пулса с около 60% повече от нормалния винаги)
2) Преди или след тренировка се яде? (ако след, кажете колко часа)
3) Ако пулса се увеличи до 70-80% това вреди ли на сърцето?
4) Колко пъти в седмицата е нужно за да се свалят 4 килограма за 3 месеца?
5) Трябва ли да се съчетае кардио тренировка със силова за постигане на резултатите от въпрос 4) ?
Благодаря ви за отговорите предварително! Предполагам поне половината от въпросите ще отидат в бисерите на форума, но е по-добре да питам отколкото да тренирам неправилно, нали?

ето виж и прочети :
http://www.bb-team.org/training/000302.php

23.04.06
20:21

2.За предпочитане е да се бяга на гладно, едно кафе в случая ще е от полза.(99% съм убеден, че ще ти предложат 1/2 грейпфрут, но може да го пропуснеш).Относно времето за ядене след кардио - и аз преди питах и не получих точен отговор, но като оптимален вариант приех 30мин. след кардио изцяло белтъчна храна.
4.Това зависи от храненето ти! Може да бягаш всеки ден, но ако калориите ти са в повече до никъде няма да стигнеш.
5.Не
:wink:

23.04.06
20:22

1.можеш да се “насилиш” малко повече – до към 70% от макс. пулс и тогава гледай за продължителност в рамките на половин час.
2.ако ти трябват часове – 2 да речем. Лично аз не съм и гладен преди това. Веднага след тичането обаче е хубаво да вземеш някакъв протеин за да предпазиш мускулите.
3.ако увеличиш натоварването няма да навредиш на сърцето. Над 75-80% просто кръвта ти вече ще циркулира по-бързо през белите дробове и няма да се окислява както преди. Съответно ще минеш в анаеробен режим при който тялото ти няма да използва мазнините за гориво (защото за целта е необходима окислена кръв). Само по себе си това не е “страшно” защото тогава пък ще “разграждаш” мускул, но ще отделяш хормон на растежа който ще “закърпва” малките разскъсвания и на който са необходими именно мазнини за гориво.
4.няма формула за това. Аз лично те съветвам да не сваляш повече от 7-8-9% от теглото си на месец. Тези 4 килограма лесно ще ги свалиш за месец при кардио съчетан с правилно хранене. Никакви грижи.
5.не задължително

23.04.06
21:18

[quote author=“emzo”]2.За предпочитане е да се бяга на гладно, едно кафе в случая ще е от полза.

Кафето го спрях преди време и не мисля да се захващам пак с него(като почна да пия кафе изпивам поне 2-3 и просто... не ми се отразяваше добре).

simetrichko, знам какво е ускорения пулс(кръвта се движи по бързо, защото сърцето бие по често), но питам от това учесено биене не се ли износва сърцето? А 4-те килограма са ми точно 7% от теглото, но както казах аз не бързам. Имам не 1, а 3 месеца :D

ПП в линка, който даде DiрtyandNasty пише, че е хубаво да се приема L-Carnitine. Колко струва и подходящ ли е за всякакви възрасти(аз съм на 15)?

23.04.06
21:25

[quote author=“Authority”][quote author=“emzo”]2.За предпочитане е да се бяга на гладно, едно кафе в случая ще е от полза.

Кафето го спрях преди време и не мисля да се захващам пак с него(като почна да пия кафе изпивам поне 2-3 и просто... не ми се отразяваше добре).

simetrichko, знам какво е ускорения пулс(кръвта се движи по бързо, защото сърцето бие по често), но питам от това учесено биене не се ли износва сърцето? А 4-те килограма са ми точно 7% от теглото, но както казах аз не бързам. Имам не 1, а 3 месеца :D

ПП в линка, който даде DiрtyandNasty пише, че е хубаво да се приема L-Carnitine. Колко струва и подходящ ли е за всякакви възрасти(аз съм на 15)?

мисля,че Л-карнитина няма да ти навреди
ето ти ценоразпис:
Л-Карнитин:
- Biogame - 60 капсули - 250 мг - 10 лева
- Biogame - 60 капсули - 500 мг - 17,50 лева
- Нутрим - 60 таблетки - 19,50 лева
- Musashi - 50 гр - 50 лева
- BioTech(течен) - 500 мл - 80 лева
- Optimum Nutrition - 30 таблетки - 500 мг. - 37,60 лева
- Optimum Nutrition - 60 таблетки - 500 мг. - 68,90 лева
- Scitec - MegaCarni-X - 60 капсули по 1г - 40 лeвa
- Megabolid - 100 таблетки - 630мг - 32 лева

DA

24.04.06
18:10

[quote author=“DirtyandNasty”][quote author=“Authority”][quote author=“emzo”]2.За предпочитане е да се бяга на гладно, едно кафе в случая ще е от полза.

ето ти ценоразпис:
Л-Карнитин:

Той Л-карнитина няма да му навреди ама ште си хвърли парите на вятъра.Съвсем спокойно може да си свали 4кг за месец,пък камоли за 3месеца.Не казвам че няма да помогне ама в случая няма абсолютно никакъв смисал от него.

За 2-ри въпрос: хубаво е да хапнеш 1/2 грейфруп или цял грейфрут преди кардио,а непосредствено след кардио приеми някакви белтъци например:извара или яйца(белтъка).След час вече може да ядеш някакви въглехидрати и мазнини.

24.04.06
18:55

[quote author=“dasdas”][quote author=“DirtyandNasty”][quote author=“Authority”][quote author=“emzo”]2.За предпочитане е да се бяга на гладно, едно кафе в случая ще е от полза.

ето ти ценоразпис:
Л-Карнитин:

Той Л-карнитина няма да му навреди ама ште си хвърли парите на вятъра.Съвсем спокойно може да си свали 4кг за месец,пък камоли за 3месеца.Не казвам че няма да помогне ама в случая няма абсолютно никакъв смисал от него.

За 2-ри въпрос: хубаво е да хапнеш 1/2 грейфруп или цял грейфрут преди кардио,а непосредствено след кардио приеми някакви белтъци например:извара или яйца(белтъка).След час вече може да ядеш някакви въглехидрати и мазнини.

Защо да си хвърля парите на вятъра Л-карнитина ще му помогне да ги свали по-бързо......според мен де 8)

24.04.06
19:24

хубаво е да хапнеш 1/2 грейфруп или цял грейфрут преди кардио

Защо ? :lol:

24.04.06
20:17

[quote author=“emzo”]

еми съдържа некво си еренджин което кара да гориш мазнини

24.04.06
20:34

[quote author=“DirtyandNasty”][quote author=“emzo”]

Значи ако изядеш половин грейпфрут ще гориш повече мазнини?

24.04.06
20:37

[quote author=“GrimReaper”][quote author=“DirtyandNasty”][quote author=“emzo”]

Значи ако изядеш половин грейпфрут ще гориш повече мазнини?

eми нещо такова ама не очаквай чудеса
но е хубаво преди кардио един грейпфрут
или сутрин кафе +грейпфрут
става чудесно

DA

24.04.06
20:41

[quote author=“Emilie”][quote author=“dasdas”][quote author=“DirtyandNasty”][quote author=“Authority”][quote author=“emzo”]2.За предпочитане е да се бяга на гладно, едно кафе в случая ще е от полза.

ето ти ценоразпис:
Л-Карнитин:

Защо да си хвърля парите на вятъра Л-карнитина ще му помогне да ги свали по-бързо......според мен де 8)

Authority си каза че разполага с 3месеца за 4кг и написа че за никаде не бърза.Без Л-карнитина,ако следва всичко както трябва ще смъкне 4кг за 1месец,а той разполага с 3месеца така че не виждам причина да дава пари за Л-карнитин.

24.04.06
21:10

Aз продължавам да твърдя, че въпросния 1/2 грейпфрут е излишен.
Идеята на грейпфрута, че съдържа съставки(Naringin), които намалят нивото на инсулина.Въпроса е, че  в 1/2 от плода тези съставки са в минимални количества почти нищожни.
1/2 GRAPEFRUIT

Calories   44   Phosphorus   8 mg
Protein   1 g   Potassium   177 mg
Carbs     10 g   Sodium     0 mg
Fat     tr   Vitamin C   44 mg
Calcium   18 mg Vitamin A   12 IU
Magnesium 11 mg
10гр въглехидрати преди кардио не ми се струва добра идея.
Иначе из нета мернах някакви статии за диети с грейпфрут, но ефекта не бил кой знае какъв, а периода-12седмици.
В заключение, който иска да хапва 1/2 грейп, аз лично бих предпочел екстракт :wink:

24.04.06
21:31

Само една малко подробност: аз съм момиче :D Колкото до грейпфрутите, обичам ги и не съм карала наще да ми купуват от доста време, така че идеята за половин грейпфрут преди тренировка доста ми харесва. Благодаря ви за помощта.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1