Въпрос за плуването и фитнеса

25.04.06
11:43

два пъти в седмицата ходя на плуване и 3 пъти на фитнес (м/у дните за плуване)...та въпроса ми дали плуването може да замени някой ден или упражнения в фитнеса? ...примерно (понеже знам че плуването развива гърба) мога ли пропускам деня в който тренирам за гръб? ....и още едно въпросче: след плуване се чуствам капнал като след фитнес така че да пия ли протеин?

25.04.06
15:24

[quote author=“Nazgul”]два пъти в седмицата ходя на плуване и 3 пъти на фитнес (м/у дните за плуване)...та въпроса ми дали плуването може да замени някой ден или упражнения в фитнеса? ...примерно (понеже знам че плуването развива гърба) мога ли пропускам деня в който тренирам за гръб? ....и още едно въпросче: след плуване се чуствам капнал като след фитнес така че да пия ли протеин?

Най-добре взимай аминокиселини, не протеин.

Яко плуването ти не е много интензивно, няма лошо да ходиш и на фитнес, но опитай да синтезираш упражненията, като набягаш повече на базивите за маса. Намали повторенията и сериите, за да избегеш претренирнето.

И най-важното е ако ядене. Повече бавни въглехидрати и хубаво да зареждаш преди тренировка, щото иначе ... лошо.  :wink:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1