Тренировъчната ми програма - мнения, съвети.

07.05.06
23:18

Ходя на фитнес от 4 месеца(преди ходих 3 месеца но спрях и сега от 4 месеца пак съм в залата), висок съм 1.70см, тежа 66-67кг, години 15. Досега тренирах така:
1ден-гърди,бицепс,корем
2ден-гръб,трицепс
3ден-рамо,крака,корем
4ден-почивка
1ден-....

Обаче ми казаха че е по добре да правя почивки между тренировките и сега смятам да почна следната програма:

1ден-гърди,бицепс,корем
2ден-почивка
3ден-гръб,трапец,трицепс
4ден-почивка
5ден-рамо,крака,корем
6ден-почивка
7ден-почивка(тук се чудя дали да почивам или да почвам наново от 1ден)

Първи ден
-Изтласкване на щанга от полулег - 3х8
-Флайс - 3х8
-Кофички - 3х8
-Бицепсово сгъване с щанга/дъмбел (прав) - 3х8
-Сково сгъване - 3х8
-Концентрично сгъване - 2х8
-Коремни преси - 3х25
-Повдигане на краката от лег - 3х20

Трети ден
-Придърпване на вертикален скрипец - 3х8
-Мечка(на машина) - 3х8
-Гребане с дъмбел - 2х8
-Придърпване на долен скрипец - 3х8
-Пвдигане на щанга/дъмбел за трапец - 3х8
-Изтласкване на щанга от лег тесен хват - 3х8
-Френско разгъване - 3х8
-С дъмбел зад врат - 2х8

Пети ден
-Раменна преса пред/зад врат - 3х8
-Раменно разтваряне встрани - 3х8
-С дъмбели за задно рамо - 2х8
-Бедрено разгъване - 3х15
-Бедрено сгъване - 3х15
-Повдигане на калф машина - 3х15
-Коремни преси - 3х25
-Повдигане на краката от вис - 3х15(20)

*на местата където има “/” - една седмица правя едното другата седмица правя другото(пр. - щанга/дъмбел)

В момента пия Universal Amino 2700(2 преди, 2 след тенировка и по 1 вечер преди лягане)

Кажете си мненито и кажете каде да коригирам.

08.05.06
15:24

[quote author=“Veliko”]Ходя на фитнес от 4 месеца(преди ходих 3 месеца но спрях и сега от 4 месеца пак съм в залата), висок съм 1.70см, тежа 66-67кг, години 15. Досега тренирах така:
1ден-гърди,бицепс,корем
2ден-гръб,трицепс
3ден-рамо,крака,корем
4ден-почивка
1ден-....

Обаче ми казаха че е по добре да правя почивки между тренировките и сега смятам да почна следната програма:

1ден-гърди,бицепс,корем
2ден-почивка
3ден-гръб,трапец,трицепс
4ден-почивка
5ден-рамо,крака,корем
6ден-почивка
7ден-почивка(тук се чудя дали да почивам или да почвам наново от 1ден)

Първи ден
-Изтласкване на щанга от полулег - 3х8
-Флайс - 3х8
-Кофички - 3х8
-Бицепсово сгъване с щанга/дъмбел (прав) - 3х8
-Сково сгъване - 3х8
-Концентрично сгъване - 2х8
-Коремни преси - 3х25
-Повдигане на краката от лег - 3х20

Трети ден
-Придърпване на вертикален скрипец - 3х8
-Мечка(на машина) - 3х8
-Гребане с дъмбел - 2х8
-Придърпване на долен скрипец - 3х8
-Пвдигане на щанга/дъмбел за трапец - 3х8
-Изтласкване на щанга от лег тесен хват - 3х8
-Френско разгъване - 3х8
-С дъмбел зад врат - 2х8

Пети ден
-Раменна преса пред/зад врат - 3х8
-Раменно разтваряне встрани - 3х8
-С дъмбели за задно рамо - 2х8
-Бедрено разгъване - 3х15
-Бедрено сгъване - 3х15
-Повдигане на калф машина - 3х15
-Коремни преси - 3х25
-Повдигане на краката от вис - 3х15(20)

*на местата където има “/” - една седмица правя едното другата седмица правя другото(пр. - щанга/дъмбел)

В момента пия Universal Amino 2700(2 преди, 2 след тенировка и по 1 вечер преди лягане)

Кажете си мненито и кажете каде да коригирам.

същата като моята няма нужда от промени мисля че е перфектна

08.05.06
19:34

Ако ще пиеш по една таблетка преди сън, по-добре си я спести.

08.05.06
20:10

Чак перфектна...За корем не прави повече от 20 повторения на серия.За крака нямаш клек(добави го).За гръб нямаш гребане с щанга и мъртва тяга(замени някои упражнения с тях или ги редуваи)За гърди може да вкараш нещо от хоризонтален лег.Аминокиселините които пиеш вечер ги премести сутрин и нека да са 2-3 не 1.

08.05.06
21:54

[quote author=“obelka”]Чак перфектна...За корем не прави повече от 20 повторения на серия.За крака нямаш клек(добави го).За гръб нямаш гребане с щанга и мъртва тяга(замени някои упражнения с тях или ги редуваи)За гърди може да вкараш нещо от хоризонтален лег.Аминокиселините които пиеш вечер ги премести сутрин и нека да са 2-3 не 1.

За корема ОК;
С клековете ще изчакам някой друга година щото съм малък и нисък, пък малко или много туй упражнение се прави с не малка тежест;
Мечката е същото като гребане с щанга само дето не товари толкова гръбначния стълб. Мъртвата тяга и за нея трябва малко време да мине че да ми заякне тялото;
Хоризонталния лег не ми действа(гърдите ми са изоставаща мускулна група) - правих го 2 месеца и никакъв ефект от както го махнах и нещата май се оправят;
За аминокиселините - значи 2 сутрин, 2 преди, 2 след трен. ?

10.05.06
00:45

Клека не влияяе на радтежа,пък и нищо не ти пречи да го правиш с по-малки тежести.Това за мечката и гребането не е вярно-те са си различни упражнения които натоварват по различен начин различни мускули.Тягата също може да си я правиш на края на тренировката с леки тежести.За аминокиселините мисля че така е по-добре.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1