Сгъване на Z щанга с надхват

TU

08.05.06
18:22

ПРавя ръце в един ден и за бицепс правя
1 сгъване с лост 4х8866
2 скотово с щанга 3х888
3 сгъване на Z щанга с надхват 3х8
Четох, че това упражнение натоварва предмишницата и брахиалният мускул. Кой е този мускул ? Добре ли е да го има това упражнение в програмата ми?  Как ви се струва ако сложа едно концентично, то много добре влиза. Стажа ми е 6 месеца.

08.05.06
18:46

[quote author=“tuocs”]ПРавя ръце в един ден и за бицепс правя
1 сгъване с лост 4х8866
2 скотово с щанга 3х888
Четох, че това упражнение натоварва предмишницата и брахиалният мускул. Кой е този мускул ? Добре ли е да го има това упражнение в програмата ми?  Как ви се струва ако сложа едно концентично, то много добре влиза. Стажа ми е 6 месеца.

По-добре сложи едното концентрично, или скрипец като трето упражнение, скотовото натоварва идеално брахиалния мускул.

виж това  :wink:  http://www.exrx.net/Muscles/Brachialis.html

09.05.06
09:42

[quote author=“Neo”][quote author=“tuocs”]ПРавя ръце в един ден и за бицепс правя
1 сгъване с лост 4х8866
2 скотово с щанга 3х888

По-добре сложи едното концентрично, или скрипец като трето упражнение, скотовото натоварва идеално брахиалния мускул.

виж това  :wink:  http://www.exrx.net/Muscles/Brachialis.html

И аз подкрепям мнението за концентричното от всякъде...

09.05.06
18:28

Аз пък правя това с надхват и избирам него,имаш достатъчно упражнения с “подхват”,а ако не правиш предмишница ще ти действа много добре.

TU

09.05.06
19:05

E аз правя предмишница. Значи слагам концентрично - идеално. А за предмишница достатъчно ли е само навиване на тежест?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1