Препоръчайте ми

BO

09.05.06
13:45

Препоръчайте ми някаква програма за:
Понеделник-Тренировка
Вторник-Почивка
Сряда-Тренировка
Четвъртък-Почивка
Петък-Тренировка
Събота-Почивка
Неделя-Почивка

Тежа 91-92 кг. и съм висок 193-194 см. По принцип ми трябва нещо за релеф.
Ще съм благодарен ако някой ми помогне. 

:mrgreen:

ЕДИТ:
Дали ще е добре:
Понеделник-гърди,бицепс (корем)
Срада-гръб,трицепс
Петък-рамо,крака (корем)

09.05.06
21:05

СПАМ
ASTOR

InDaHEad

10.05.06
10:38

Е човек поразрови се малко са...не може да очакваш някой наведнъж да ти каже всичко за фитнеса на готово...в сайта и във форума има толкова много информация,че.... :wink:

11.05.06
10:05

еми поже да почнеш така , както са почнали много хора
и мойта програма е нещо като тая
и На групата която искаш да наблегнеш я прави в понеделник . понеже тогава ще си починал и така...
след време просто може да сменяш местата на отделните групи и това е 
гледай да тренираш по интензивно , смисал с малко почивка ( нали искаш да правиш релеф )
и гледай да имаш кам 15 повторения ( приблизително )
Ако искаш да се изчистиш се пак трябва и хранителнияти режим да го прегледаш ( става малко като клише , ама си е така )

11.05.06
10:59

http://www.bb-team.org/training/
Избери си подходящата за теб

BO

11.05.06
21:12

Питам защото ме е страх да не изпълня нещо от това:

Трениране на дадена мускулна група всяка тренировка. Прекалено честото трениране на дадена мускулна група, не само че не дава по-големи резултати, но и пречи на възстановяването на мускула.

Изпълнение на прекалено много серии за мускулна група в една тренировка.

Прекалено къси почивки между сериите.

Грешен избор на упражнения и тяхната последователност.

източник: http://www.bb-team.org/forum/posting.php

Харесах си ето това:

http://www.bb-team.org/training/000597.php

Добре ли е като за начало?
И един друг въпрос имам...с какви тежести да правя упражненията или сам да си преценя?

11.05.06
21:23

[quote author=“PaTriK”]и На групата която искаш да наблегнеш я прави в понеделник . понеже тогава ще си починал и така...

Извинявам се за отклонението от темата, ама не е ли по-логично, а и по себе си така го усещам, точно съботата и неделята, когато хората не бачкат, не ходят на училища и др. да са по-отпочинали и са с повече сили. Аз лично в понеделник съм егати мързела, чак на средата на тренировката почвам да се освествам и то малко. :)

[quote author=“NRG52”][quote author=“PaTriK”]и На групата която искаш да наблегнеш я прави в понеделник . понеже тогава ще си починал и така...

Извинявам се за отклонението от темата, ама не е ли по-логично, а и по себе си така го усещам, точно съботата и неделята, когато хората не бачкат, не ходят на училища и др. да са по-отпочинали и са с повече сили. Аз лично в понеделник съм егати мързела, чак на средата на тренировката почвам да се освествам и то малко. :)

ми нали през това време си почиват хората.Не може по време на самата почивка да си възстановен напълно, не мислиш ли?

BO

11.05.06
21:34

Ще ви помоля да не ми спамите темичката.

11.05.06
23:05

[quote author=“Boo”]Питам защото ме е страх да не изпълня нещо от това:

Трениране на дадена мускулна група всяка тренировка. Прекалено честото трениране на дадена мускулна група, не само че не дава по-големи резултати, но и пречи на възстановяването на мускула.

Изпълнение на прекалено много серии за мускулна група в една тренировка.

Прекалено къси почивки между сериите.

Грешен избор на упражнения и тяхната последователност.

източник: http://www.bb-team.org/forum/posting.php

Харесах си ето това:

http://www.bb-team.org/training/000597.php

Добре ли е като за начало?
И един друг въпрос имам...с какви тежести да правя упражненията или сам да си преценя?

така едвали някой би ти казал точни цифри зависи от собствените ти способности ....

BO

12.05.06
07:04

А самата програма става ли за начало? Ако не става да си намеря по-натоварваща?

EDIT:

А това?

Първи Ден:

повдигане на щанга от лег - 4 серии по 13 повторения
избутване на дъмбели от полулег - 4 серии по 13 повторения
придърпване на вертикален скрипец - 3 серии 13 повторения
бицепсово сгъване с щанга - 3 серии 13 повторения
кoремни преси - 3 серии по 20 повторения

Трети Ден:
Клекове с щанга - 3 х 10
Напади с щанга - 3 х 10
бедрено разгъване - 3 серии по 15 повторения
повдигане на пръсти на калф машина - 3 серии по 15 повторения

Пети Ден:
повдигане на щанга от лег - 3 серии по 10 повторения
изтласкване от стоеж с прав лост зад врат 4 х 10
раменно разтваряне встрани - 3 серии по 10 повторения
трицепсово разгъване на скрипец - 3 серии по 13 повторения
Разгъване на дъмбел зад глава 3 х 10

12.05.06
16:49

тази която си си избрал пише че е за сила...а ти искаш релеф нещо няма логика

BO

12.05.06
20:32

Човек, ква логика искаш от един аматьор?!  :?  :(

Виждам, че не ви се занимава и ви разбирам. Кажете ми само едно нещо и няма да ви притиснявам повече.
Кажете по колко упражнения горе-долу се правят за мускулна група?

Реших, че ще следвам:
Понеделник-гърди,бицепс (корем)
Сряда-гръб,трицепс
Петък-рамо,крака (корем)
...но само искам да знам по колко упражнения се правят за група...

Благодаря предварително, ако някой обърне внимание на този въпрос.

12.05.06
21:34

Пробвай с ето това:

http://www.bb-team.org/training/000162.php

Ако ти е трудна за изпълнение и упражненията са ти много, което сигурно ще е така - махни последното упражнение за всяка мускулна група...

Всяка серия се изпълнява с максималните килограми с които можеш да изпълниш указаните повторения...

BO

13.05.06
10:45

Мерси много  :!:

13.05.06
11:04

[quote author=“Boo”]А самата програма става ли за начало? Ако не става да си намеря по-натоварваща?

Ако е за по-натоварваща, хвърли един поглед на мойта(в съседна тема), може би ще ти свърши работа, въпреки че няма нито кардио, нито упражнения за крака, но нищо не ти пречи да я преработиш и да си направиш ден-два за тях.  :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1