Какво мислите за тази програма?

BL

09.05.06
14:42

В очвиден застой съм, така че трябва да сменям програмата. Какво мислите за следната програма:

1 ден. Гърди
2 ден Почивка
3 ден Бицепс, трицепс
4 ден Почивка
5 ден. Рамене, Крака
6 ден. Почивка
7 ден. Гръб, трапец
8 ден. Почивка

Знам че по принцип програмите обикновено се вписват в 7 дена, но тази е за 8…
Мислите ли че ще претренирам (поради голямата интезивност на натоварване на дадена мускулна група в дадена тренировка) или обратното поради по-големия почивка за всяка мускулна група, няма да се получи достатъчен мускулен растеж? Или пък програмата е ок?
Стажа ми е 8 години

09.05.06
17:58

[quote author=“BladeRunner”]В очвиден застой съм, така че трябва да сменям програмата. Какво мислите за следната програма:

1 ден. Гърди
2 ден Почивка
3 ден Бицепс, трицепс
4 ден Почивка
5 ден. Рамене, Крака
6 ден. Почивка
7 ден. Гръб, трапец
8 ден. Почивка

Знам че по принцип програмите обикновено се вписват в 7 дена, но тази е за 8…
Мислите ли че ще претренирам (поради голямата интезивност на натоварване на дадена мускулна група в дадена тренировка) или обратното поради по-големия почивка за всяка мускулна група, няма да се получи достатъчен мускулен растеж? Или пък програмата е ок?
Стажа ми е 8 години

добра е програмата, но аз по принцип съм малко против тренирането на крака и рамо в един ден. някак си няма смисъл да вкарваш кръвта първо в рамото, а след това да я разкараш надолу към краката. аз краката и рамото ги правя самостоятелно в отделни дни, като с рамото правя и трапец. а това, че програмата ти е нагласена за 8 дена, няма никакво значение - мускулите не знаят кой ден от седмицата е:)

09.05.06
21:00

Според мен почивката ти между тренирането на мускулните групи е прекалено голяма.Гърдите ти например по този начин направо ще забравят кога са били тренирани за последно, да не говорим за по-малките мускулни групи, които се възстановяват много по-бързо.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1