декстроза

09.05.06
19:56

Чух че е хубаво да се пие креатина с декстроза,някои ще ми обясни ли какьв е плюса на декстроза и само креатина ли да пия с декстроза или може и глутамина и аминокиселините .МерСи

09.05.06
21:45

Декстрозата(глюкоза)предизвиква инсулинов шок и така всичко в организма се усвоява по бързо.За да се усвои креатина напълно трябва да се приема по следния начин 1гр креатин с 15-20гр прости въглехидрати(най-често глюкоза)Глюкозата се усвоява за около 15мин от организма и тя е най-удачния начин да се запълнят изчерпаните след тренировка гликогенни запаси в мускулите.Също така играе роля на транспортер на креатина и др.хр в-ва да мускулите.

10.05.06
08:44

А кьде я продават по аптеките ли?

InDaHEad

10.05.06
10:41

[quote author=“Body_Builder”]Декстрозата(глюкоза)предизвиква инсулинов шок и така всичко в организма се усвоява по бързо.За да се усвои креатина напълно трябва да се приема по следния начин 1гр креатин с 15-20гр прости въглехидрати(най-често глюкоза)Глюкозата се усвоява за около 15мин от организма и тя е най-удачния начин да се запълнят изчерпаните след тренировка гликогенни запаси в мускулите.Също така играе роля на транспортер на креатина и др.хр в-ва да мускулите.

Хехе чак пък по 15-20 грама декстроза на 1 грам креатин....по тая логика трябва да зимам по 100гр декстроза на прием.Значи в зареждащата фаза човек трябва за тия 5 дена да изяде 2 кила захар...хахах :wink:

InDaHEad

10.05.06
10:42

[quote author=“petko_1987”]А кьде я продават по аптеките ли?

Декстрозата не се продава в аптеките а в диетичните магазини :wink: .Аз мойта си я купувам от един магазин до съдебната палата...ама си вземи от по скъпата че евтината мирише бая :lol:

10.05.06
11:34

Това за колко грама глюкоза го пише в един брой на Мускули и фитнес(брой януари 2007 ако не се лъжа).А и глюкозата се продава в аптеките.

10.05.06
11:39

Кви деатични магазини  :shock: аз не искам диетични неща искам да качвам дамо  :lol:

InDaHEad

10.05.06
12:10

Е тая глюкоза дето е по аптеките не става....тя е май само 15-процентна или нещо такова...декстроза си земи от диетичен магазин :wink:

10.05.06
12:13

[quote author=“InDaHEad”]Е тая глюкоза дето е по аптеките не става....тя е май само 15-процентна или нещо такова...декстроза си земи от диетичен магазин :wink:

Това пък кой ти го каза ми е много интересно.Глюкозата си е глюкоза 99%въглехидрат.

10.05.06
12:16

15%-тов разтвор на глюкоза - 75% вода, 15% глюкоза.  :wink:
Аз папкам декстроза от един диетичен магазин на бул. Гоце Делчев в София. Между спирките на 83 на бул. България и Красно село се намира.
1 кило - 3 лв.

10.05.06
12:25

[quote author=“Nova”]15%-тов разтвор на глюкоза - 75% вода, 15% глюкоза.  :wink:
Аз папкам декстроза от един диетичен магазин на бул. Гоце Делчев в София. Между спирките на 83 на бул. България и Красно село се намира.
1 кило - 3 лв.

Това не можах да го разбера,ще ми го обясниш ли.Иначе и моята глюкоза е същата 3лв кг.

10.05.06
13:19

[quote author=“Body_Builder”][quote author=“InDaHEad”]Е тая глюкоза дето е по аптеките не става....тя е май само 15-процентна или нещо такова...декстроза си земи от диетичен магазин :wink:

Това пък кой ти го каза ми е много интересно.Глюкозата си е глюкоза 99%въглехидрат.

Еи ама с тия категорични мнения направооо ужас... Глюкозата за която приказват колегите е в банки и е за нуждите на медицината. Ти как си представяш да ти слагат глюкозата, за която ти  говориш венозно след като е гъста като мед. Иначе аз съм си вземал от тая почти във всеки хранителен магазин където я продават, в бурканчета и е около 80%

10.05.06
15:03

Боди_Билдер, ами тези банките с глюкоза които се продават по аптеките са воден разтвор на глюкоза.
Примерно в 100 мл. вода, аз слагам 15 гр. декстроза(глюкоза на прах) и получавам 15%-тов разтвор на глюкоза.

InDaHEad

10.05.06
17:22

Офф големи спорове голямо нещо...пич просто си земи декстроза и тва е....

10.05.06
19:14

[quote author=“InDaHEad”]Офф големи спорове голямо нещо...пич просто си земи декстроза и тва е....

Еми споровете не стават заради мене само,всеки си взима глюкоза на прах,аз не знам някой да е отишъл и да е взел воден разтвор.Така,че това 15% просто не го разбрах и затова питах.

InDaHEad

10.05.06
22:08

[quote author=“Body_Builder”][quote author=“InDaHEad”]Офф големи спорове голямо нещо...пич просто си земи декстроза и тва е....

Еми споровете не стават заради мене само,всеки си взима глюкоза на прах,аз не знам някой да е отишъл и да е взел воден разтвор.Така,че това 15% просто не го разбрах и затова питах.

Не съм казал че стават заради тебе... :wink:
Просто си повтаряме едно и също и няма смисъл.

Айде май се изчерпа  :wink:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1