Някаква формула за изчисление?

YA

30.05.06
14:32

здравейте ;)

искам да ви питам,има ли някаква формула за исчисление на това колко мазнини,протеини,белтъчини и тн... трябва да приемам за един ден?

все пак ако няма,искам да питам за мене колко трябва да приемам хранителни вещества за 1 ден,за да мога да си направя нещо като хранителен режим и да си го спазвам,с цел да натрупам месце и сланинки :)
и така:182см на 17години и 55килца,не тренирам(щото няма какво да прая на мускули ;) ) нямам никакви заболявания. не знам дали съм с бърз или бавен метаболизъм.

30.05.06
14:37

Мускулите не се правят върху нещо.Те просто с течение на времето прекарано в залата  се изграждат.Важен е и добрият хранителен режим.Гледай да приемаш по 2,2 грама протеин на килограм.

ако знаех тази  “формула” щях да съм неприлично богат!
:)
виж това!
http://bgtrener.info/?page_id=74

StronG™

03.06.06
16:10

[quote author=“YahoO”]здравейте ;)

искам да ви питам,има ли някаква формула за исчисление на това колко мазнини,протеини,белтъчини и тн... трябва да приемам за един ден?

все пак ако няма,искам да питам за мене колко трябва да приемам хранителни вещества за 1 ден,за да мога да си направя нещо като хранителен режим и да си го спазвам,с цел да натрупам месце и сланинки :)
и така:182см на 17години и 55килца,не тренирам(щото няма какво да прая на мускули ;) ) нямам никакви заболявания. не знам дали съм с бърз или бавен метаболизъм.

Все ми се струва че метаболизма ти е бьрз  :wink:

На твойте килограми - от всичко по много!
Иначе 2,2-2,5 протеин, 5-6 въглехидрати, мазнините идват покрай другото. Гледай да не са животински или от маргарини.  :wink:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1