Солената РИБА

05.06.06
12:42

Как стоят нещата със солената риба откъм НВД.
По принцип рибата знам, че е препоръчителна за набавяне на протеини, но ако е солена променят ли и се показателите и как? Имате ли представа?

Говорим първо за маринована риба (с марината)?
Втори път за веяната сушена риба?

Гледал съм в Бурлекса, но за съжаление не видях никъде хранителни стойности... Само пише, че съдържа растителна мазнина. Растителната мазнина наситена ли е или не? Ако има и от двете може ли да се каже кое преобладава?

Забележка: Разбира се не говорим за редовно ядене на солена риба, което да ми замести дневната дажба месо... Просто адски много обичам солена риба и искам да си осладя от време на време.  :wink:

Sportex

05.06.06
12:56

[quote author=”|Chosen|”]По принцип рибата знам, че е препоръчителна за набавяне на протеини, но ако е солена променят ли и се показателите и как? Имате ли представа?

Ами съдържа просто повече сол => повече натрий.
[quote author=”|Chosen|”]
Растителната мазнина наситена ли е или не? Ако има и от двете може ли да се каже кое преобладава?

Да, наситени мазнини са.

За редовна употреба не са подходящи, първо ззаради многото сол и “лошите” мазнини и второ риба не се яде всекидневно. :wink:  :wink:

05.06.06
14:13

Откъм мазнините веяната (сушена) риба май е решение.

Солта съм чувал, че трябва да се намали до минимум при НВД (пречи на горенето на мазнини). Някой може ли да ми обясни защо?

lqlqlqlq

05.06.06
14:35

Аз лично не обичам сол, тъй като задържа вода и не се чувствам добре. Рибата си я правя в плик без да й слагам каквото и да е и става супер. Не мисля обаче, че ще е фатално да я ядеш, щом е от време на време :)

07.06.06
06:26

добре, а за какво толковапречи солта? задържа вода наистина, но не смятам че тя е проблем освен ако не ходите на състезание :) на свалянето на мазнините пречи ли по някакъв начин?

Sportex

07.06.06
12:16

[quote author=“d1sc0_c1t1z3n”]добре, а за какво толковапречи солта? задържа вода наистина, но не смятам че тя е проблем освен ако не ходите на състезание :) на свалянето на мазнините пречи ли по някакъв начин?

Задръжката на вода има кфти ефект - високо кръвно налягане. :?

07.06.06
12:31

Доста сол трябва да изпапаш, че да си качиш кръвното... Айде сега  :) От 150 грама риба веднъж в седмицата няма да станеш хипертоник.  :lol:

И колегата отгоре и аз питаме дали солта влияе на масния метаболизъм по някакъв начин?

Sportex

07.06.06
12:32

[quote author=”|Chosen|”]Доста сол трябва да изпапаш, че да си качиш кръвното... Айде сега  :) От 150 грама риба веднъж в седмицата няма да станеш хипертоник.  :lol:

Ще си говориме след 10-20г. :wink:  :lol:

07.06.06
12:36

Брутален си  :D

07.06.06
13:31

всеки знае, че пречи на НВД ама никой не казва защо  :P

07.06.06
13:39

[quote author=“d1sc0_c1t1z3n”]всеки знае, че пречи на НВД ама никой не казва защо  :P

Във Варна без цаца в някое капанче на плажа или посолена на вкус трицона лятото не може, нали? Не ни разбират тръпката, @d1sc0_c1t1z3n.

07.06.06
14:39

[quote author=“d1sc0_c1t1z3n”]всеки знае, че пречи на НВД ама никой не казва защо  :P

Единственото, на което пречи, е ако се готвиш за състезание и трябва да се обезводняваш.

07.06.06
15:58

[quote author=”Петко К”][quote author=“d1sc0_c1t1z3n”]всеки знае, че пречи на НВД ама никой не казва защо  :P

Единственото, на което пречи, е ако се готвиш за състезание и трябва да се обезводняваш.

Това исках да чуя.
Мерси @Петко К.
:)
Сега се мятам на “Перла”-та.  :twisted:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1