Мъртвата тяга и кръста?

13.06.06
17:17

Бях чел някъде тук из форума някой беше казал че откакто прави мъртва тяга няма никакви проблеми с кръста.Това вярно ли е?Понеже аз усещам болки в кръста понякога и смятам да почна да правя мъртва тяга с леки тежести.Не смятам да поставям разни рекорди просто го правя заради кръста.Чакам само вие да ми кажете вярно ли е?

забравих и да кажа че имам леко изкривяване на гръбначния стълб в долната част на кръста.Оттам и явно идва тази слабост..ако се наложи дори ще спра да вдигам тежко..не искам на 60 да съм инвалид

13.06.06
17:38

1во. Някой модератор всеки момент ще ти каже да ползваш копчето “Edit” вместо да пускаш поредни постове. (manson :wink:)
2ро. Тягата заздравява кръста и е прекрасна според мен. Дори и взимайки под внимание, че имаш изкривяване ако правиш тягата правилно и без да се силиш много в килограмите проблеми няма да имаш...но я разучи наистина хубаво защото ужасно много хора я правят грешно и я плюят после...когат самите те са за заплюване..;)

Поздрави.

13.06.06
19:37

абсолютно подкрепям това и решение! аз правя тяга с мали кг -100тина
и никока, ама никога не съм чуствал (от както правя тяга) умора или болки в кръста, даже и след супер изпитания за тази област. често познати, приятели даже момичета се е случвало да се оплакват след дълго стоене прави от болки и умора в кръста (както и аз преди) а аз от както правя тяга забравих за подобни проблеми. единственият начин за, ако не пълна то поне частична корекция на гръбначно изкриввяване е с упражнения и то правилно изпълнени!

[quote author=“dido__”]Бях чел някъде тук из форума някой беше казал че откакто прави мъртва тяга няма никакви проблеми с кръста.Това вярно ли е?Понеже аз усещам болки в кръста понякога и смятам да почна да правя мъртва тяга с леки тежести.Не смятам да поставям разни рекорди просто го правя заради кръста.Чакам само вие да ми кажете вярно ли е?

забравих и да кажа че имам леко изкривяване на гръбначния стълб в долната част на кръста.Оттам и явно идва тази слабост..ако се наложи дори ще спра да вдигам тежко..не искам на 60 да съм инвалид

глеай сега, аз имах три лекарски забрани да спра да тренирам когато бях на 16 години, именно заради кръста. бях стигнал до положение, майка ми да ме облича сутрин! И знаеш ли какво направих... сети се!
http://www.bgtrener.info/kazaka5.jpg
не съм спирал, но наистина много внимателно трябва да подходиш. тренирай в стриктна форма, и с много малки тежасти, докато я научиш, после постепенно можеш да преминеш към заякването му. Съвета ми е да се обърнеш към специалист който може да ти покаже как да я тренираш ,нагледно. не разчитай само на снимки и и инструкции по сайтове и книги. ако си в София мога и аз да ти покажа как започнах преди години.

14.06.06
15:09

[quote author=“dido__”]Бях чел някъде тук из форума някой беше казал че откакто прави мъртва тяга няма никакви проблеми с кръста.Това вярно ли е?Понеже аз усещам болки в кръста понякога и смятам да почна да правя мъртва тяга с леки тежести.Не смятам да поставям разни рекорди просто го правя заради кръста.Чакам само вие да ми кажете вярно ли е?

ако прави6 правилно което и да е упражнение няма да пострада6. аз културист с изкривяване не съм виждал то4но обратното вси4ки напраднали билдъри са много изправени

14.06.06
18:00

благодаря на всички за съветите които ми дадохте ще започна с леки тежест.
bgtrener
това упражнение мога да го правя в залата(лег преса)С него ще ми се оправят ли болките в кръста

aз попринцип си имам слаб кръст и сега последната седмица правих в залата полуклекове и след ден-два в нас направо бях като разглобен.

[quote author=“dido__”]благодаря на всички за съветите които ми дадохте ще започна с леки тежест.
bgtrener
това упражнение мога да го правя в залата(лег преса)С него ще ми се оправят ли болките в кръста

aз попринцип си имам слаб кръст и сега последната седмица правих в залата полуклекове и след ден-два в нас направо бях като разглобен.

за мен спецялно лег пресата е по натоварваща в кръста, от клека. знам че много хора няма да се съгласят. цялото натоварване  за повдигането на тежаста може да се поема от краката и задника , но опорната точка е точно върху кръста, правих преса с 450 кг (3-6 повторения) тренировки преди демонстрацията с колата  http://bgtrener.info/?page_id=2 , и това което усещах на другия ден беше болка  по прешлените, и синини. :) при леки тежасти не се усеща тлкова. продължавам да твърдя ,че клякането и тягата не може да се замени с нищо друго. така че продължавай да си ги тренираш, но намали тежастите, щом си бил разбит, значи си се пренатоварил. трябва да се чувстваш тонизиран ,а не смазан, след тренировка.

15.06.06
11:36

Така е, лег пресата е по - опасна за кръста от клека.

15.06.06
14:29

под разглобен имах предвид болки в кръста няколко дена след клека

15.06.06
15:45

Само да не почнеш мъртва тяга с малко килограми, които да са 100 :P
За заздравяване на кръста, препоръчват и навеждания с щанга зад тила.
Килограмите са много малки - не се тренира за маса!
Правят се 3 серии по 15 повторения с с малки килограми. :)

Може би, не е лошо преди мъртвата тяга, известно време да си свикнеш кръста с т’ва горенаписаното.  :)

[quote author=“dido__”]под разглобен имах предвид болки в кръста няколко дена след клека

мисля че много добре разбрах какво имаш предвид
:)

щом си правил полуклек...

15.06.06
19:07

[quote author=“bgtrener”]
глеай сега, аз имах три лекарски забрани да спра да тренирам когато бях на 16 години, именно заради кръста. бях стигнал до положение, майка ми да ме облича сутрин! И знаеш ли какво направих... сети се!

От къде я намери тази снимка бе дзвер?

[quote author=“Kazaka”][quote author=“bgtrener”]

От къде я намери тази снимка бе дзвер?

моя си е!
виж в www.bgtrener.com ЗА МЕН

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1