Тичането- Сутрин , Тичането - Следобед ?

28.06.06
19:15

Значи знам че има доста теми за тичане но по точно искам да попитам:
Тичане сутрин към 10 да кажеме по добре ли е от тичане следобед към 16 , смисъл такъв по добре ли е сутрин да се тича или няма никакво значение? И ако се тича примерно 40 мин. ситрин и 40 мин. следобед добър ли е вариана и по оптимални ли са 1 път сутрин и 1 път следобед от колкото 1 час тичане следобед ?

С две думи 2х40 сутрин и следобед по-добре ли е от едно тичане следобед едночасово ?

28.06.06
19:44

Да ;-)

28.06.06
20:04

Сутрин е най-добре, нивото на инсулина е най-ниско и се горят повече мазнини.
Сутрин ->кардио на гладно-> белтъчно хранене и чак след това въглехидратно хранене (бавни).

10часа е адската жега, ставай и бягай рано 07.00 :)

28.06.06
20:20

7:00 не е ли твърде рано пък? Аз през лятото ще тичам към 8:00 за да мога до 9:30 да съм закусила и после да съм готова да ходя по задачи (напрегнато лято ще е...)

28.06.06
20:28

Да да, ако можеш и в 5 ставай да будиш петлите...  :lol:

Не забравяйте, че е оферта и да се спи от време на време. Лятото ако ставаш в 6, че да отидеш да бягаш, значи имаш проблем с нощния живот.  :P

28.06.06
20:45

След цял срок лягане в 1 и ставане в 6 няма да ми направи особено впечатление, но на нормално спящите хора би трябвало да им направи...

ПП Чудя се как съм още жива... Само 5 часа сън и яко учене за даскало... Пък и фитнес на всичкото отгоре... Сигурно съм някъв киборг

28.06.06
20:51

Xaxa , aз само давам пример, на мене не ми е проблем в 07.00 ;)

host

29.06.06
01:07

Е вечерното тичане много по неефективно ли е от сутрешното?Аз всяка вечер , 1 почивка обикновено в Сряда ,тичам около 9:30 вечерта по 2,5-3 километра.Има ли смисъл да измествам тичането сутрин?

CR

29.06.06
02:55

шегата на страна ама като съм от 9 на работа, ставам в 5.30 да въртя педалите

02.07.06
13:12

Нещо е сложно по 2 пъти :) А и почвам да се съмнявам че е по ефективно :(

02.07.06
14:04

Вмесо в 7 тичай в 8. Според мен ще ти е по-приятно, пък и ще можеш да си поспиш.А второто го истегли за 18.00.
Първото да е около 30-40мин, а второто час. Най-важно е да си прецениш възможностите  :wink:

02.07.06
14:08

Логически
сутрин гориш мазнини (защото все още не си заредил с въглехидрати), а вечер гориш калориите (които си поел през деня и не сваляш директно мазнини)

02.07.06
15:50

[quote author=”|Chosen|”]Логически
сутрин гориш мазнини (защото все още не си заредил с въглехидрати), а вечер гориш калориите (които си поел през деня и не сваляш директно мазнини)

ако не си ял 3-4 часа преди кардио тренировката и си на отрицателен калориен баланс си гориш мазниники дори и вечерта (макар и тогава метаболизма да е по-бавен)

02.07.06
16:06

През деня не е желателно да имаш такива периоди от 3-4 часа, през които не си ял ;-)

02.07.06
21:37

[quote author=”|Chosen|”]През деня не е желателно да имаш такива периоди от 3-4 часа, през които не си ял ;-)

уфф ти нали си най-големия професор тука всичко знайш, аз повече няма да пиша в тоз форум, само професори са извъдехте за 1 месец тука ...

02.07.06
22:22

Много малко знам даже, но знам това, което ми трябва:

[quote author=“bb-team.org”]Как да разпределим приема на храна в НВД?
Приемът на храна при НВД става на равни интервали от време, на всеки 2 до 3 часа и може да включва 5 до 7 хранения, в зависимост от необходимия белтък за деня.

Не си хаби нервите за глупости.
Със здраве!

03.07.06
09:03

А колко време след като съм станал е най-ефективно ? Щото веднага няма да стане .... Ако ставам в 9 и тичам в 10 ?

03.07.06
10:50

[quote author=“KOBAKA”]А колко време след като съм станал е най-ефективно ? Щото веднага няма да стане .... Ако ставам в 9 и тичам в 10 ?

[quote author=“bb-team.org”]1. Време - кога е най-подходящото време за кардиотренировката?

Сутрин на гладно - най-ефективното време за кардио тренировка е сутрин на гладно - това се дължи на ниското съдържание на глюкоза в кръвта и на гликоген в мускулите. Нощем мускулите изразходват почти само мазнини, за да запазят глюкозата за мозъка. Нивото на инсулина е много ниско, а това на глюкагона е високо. Получава се засилено изгаряне на мазнини. Когато след аеробна тренировка изядете закуската си, по-малко мазнини от нея се отлагат. Това е отличен начин да намалите съдържанието на мазнини в храната. Засиленото топене на манини се запазва и по-късно през деня. Сутрин температурата на тялото и пулса ни са понижени. При кардиодейност сутрин на гладно се повишава метаболизма за целия ден. Което показва, че сутрешната кардиодейност, ускорява топенето на мазнини през целия ден.

През деня - По-късно през деня също би могло да се постигне подобна ефективност при спазване на правилен хранителен режим. Ако преди кардиотренировка сте приели храни богати на протеин и аминокиселини, това би предпазило тялото от катаболни процеси. Но приемането на мазнини или въглехидрати преди аеробната тренировка би намалило ефективноста и.

Преди тренировка - лека аеробна дейност преди тренировката с тежести винаги е добро решение. Но интензитета и продължителноста които са необходими за изгаряне на мазнини биха попречили на трупането на мускулна маса и сила.

След тренировка - кардиото след тренировка не е опасно за вашите мускули и сила. По време на тренировката с тежести се изчерпва запаса от гликоген в мускулите и по този начин се увеличава ефективноста от аеробната тренировка. Недостатък е че след тренировка за крака, краката са прекалено уморени за да издържат и на кардиотренировката.

В нетренировъчен ден - ако правите кардиото в нетренировъчен ден, увеличавате дните от седмицата в които тренирате и по този начин се ускорява метаболизма в покой. Също така многото тренировки в един ден могат да доведат до повишено ниво на катаболния хормон кортизол.

03.07.06
12:35

@|Chosen| - успокой малко топката, много инфо ти се е насъбрало, обработи го :wink:

03.07.06
12:42

Меля, меля :)

03.07.06
17:21

Значи да обобщя : Тичам сутринта 40 мин. след час час и нещо си прая една салата (4 домата 1 краставица и бучка сирене ае шопска салата :) ) друго не ям и към 18:00 - 18:30 тичам 1 час ? Добре ли е мисля че 2-те тичания компенсират бучката сирене ? (салата без сирене не ми го давайте тоя вариант)

03.07.06
17:56

[quote author=“KOBAKA”]Значи да обобщя : Тичам сутринта 40 мин. след час час и нещо си прая една салата (4 домата 1 краставица и бучка сирене ае шопска салата :) ) друго не ям и към 18:00 - 18:30 тичам 1 час

Лично мнение - правиш глупост.

03.07.06
20:14

Човече земи се обоснови.... “правиш глупост” ми кажи си мнението ква е логиката в това ти и зказване ....

03.07.06
20:27

На мен ми харесва ама вземи махни салатата и сиренето и всичко става перфектно  :lol:

п.п- вземи изчети  всичко което е възможно за храненето като почнеш тук http://www.bb-team.org/nutrition/

03.07.06
22:00

[quote author=“KOBAKA”]Човече земи се обоснови.... “правиш глупост” ми кажи си мнението ква е логиката в това ти и зказване ....

1.Прочети за НВД
2.Как може цял ден да караш на салата(и)?

03.07.06
22:08

Ако махна салатата и сиренето и ще ям вода.... това се води диета само на салата така че...

03.07.06
22:57

Те момчетата ти обясниха, че не бива да поддържаш такава диета, защото ще си скапиш организма. Само на салати ще умреш от глад и ще си стопиш мускулите, които си градил с толкова труд. Организмът ти ще привикне към ситуацията. След някой друг ден ще речеш да хапнеш, но организмът ти ще се усети, че утре може пак да гладува и ще складира енергийни източници (под формата на мазнини) - така в един момент ще се окаже, че килограмите ти са отново същите, мускулите ти ти няма, метаболизмът ти е забавен... а не дай Боже и да имаш по-сериозни последствия от гладуването.

Прочети всички материали и дето ми вика на мен Emzo гледай да ги осмислиш. Само тренировки и никаква храна не е вариант.

03.07.06
23:22

А така е друго сори тогава ! Аз мислех че ми говорат че това е много ядене и не правя нищо... ще вида как ми приема промяната организъма и ще преценя и ще гледам какво сте писали все пак ;) Благодаря на всички ако има още мнения ги пишете  :)

host

05.07.06
16:11

То всичко си е до човека ама наистина само с една салата внимавай да не получиш някой припадък при тичането от разхода на толква енергия и преумората ,защото ми се вижда нечовешко с една салата да се правят 2 пъти по 3-4 километра на ден( или там  по20-30 или 40 мин).

06.07.06
16:18

Добре внимавам почнах по 2 салти да ям :) А ефект си има около 5-6 сантиметра и вече 5-6 кила :D

06.07.06
20:01

Нищо не си научил явно.

06.07.06
21:50

Няма какво да уча щом има ефект нищо друго не е важно ;) Питах за тичането и съм си екстра  :P 8)

06.07.06
22:50

Сваляне на всяка цена? И до кога ще сваляш и няма ли да качиш за 2 дена всичко обратно, като този фен:
http://www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?t=17361

Ти си прецени.

08.07.06
00:10

ахаха за 2 дена не може да качиш всичко абсурд;) а и когато съм отслабвал и съм ял никога не съм качвал бързо тва са бабени диветини.... А и не може да качиш 6 кила като не ядеш ;) Иначе мс за съветите  :)

13.07.06
02:54

Задавал съм същия въпрос на баща ми - хубаво ли е да се тича сутрин?
Отговорът беше “Ако искаш да умреш от инфаркт преди да си навършил 50.”
Като оставим сарказма настрана той е лекар и ми обясни защо е така. Каквато и да било тренировка се прави минимум един час след като си се събудил, тъй като сърцето(а и целия организъм) има нужда от време, за да “се събуди”. Затова няма значение кога е кардиото - сутрин или следобед важното е, да е минимум час  след като си се събудил. Най-добрия вариант е по средата между ставането и лягането, когато организма е на 100%.

CR

13.07.06
10:33

странна работа
имам чувството , че всеки казва различни неща и толквоа се обърквам, че в крайна сметка полагам толк мн усилия, а резултат - абе, не никакъв, ама да кажем незадоволитен :evil:

13.07.06
11:54

[quote author=“Ferrous”], тъй като сърцето(а и целия организъм) има нужда от време, за да “се събуди”

Е тои баща ти много научно се е изразил, даже някои думи едвам ги разбирам. Така пишеше в някои негов учебник или кво? Що не вземеш да питаш баща ти малко да се аргументира, защото току що скъси живота на повечето потребители в тоя форум.

cranberrry нали знаеш всеки луд с номера си. Седиш, четеш рабираш на кои потребители може да имаш доверие и така. Другия вариант е да си намериш треньор

13.07.06
14:22

Решението е да се аргументира всеки, който има претенции, че дава пълен и достоверен отговор.

13.07.06
14:52

И са кво щв умирам ли >? Да не тичам сутрин тогава ?

13.07.06
15:36

[quote author=“KOBAKA”]И са кво щв умирам ли >? Да не тичам сутрин тогава ?

Да не се мислиш за безсмъртен  :)

13.07.06
17:25

Хех :) не ве тоя ме наплаши .... че са почнах и Л да зимам и 2 пъти и той вика ще умираш....  :?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1