Трапец

11.07.06
11:10

Трапеца с кое го съчетавате :?:

трапец,рамо и предмишница са ми в една тренировка

11.07.06
12:40

С гърба съм аз ;}

11.07.06
12:44

Аз пък никога не го тренирам специално, упражненията, които правя за гръб го товарят достатъчно /съдейки по мускулната треска и най-вече растежа :D /.

11.07.06
12:52

С гърба го съчетавам, защото всъщност той е основна част от гърба, но е удачно и при рамо да го сложиш :wink:

11.07.06
13:35

[quote author=“Ultima Ratio”]Аз пък никога не го тренирам специално, упражненията, които правя за гръб го товарят достатъчно /съдейки по мускулната треска и най-вече растежа :D /.

И аз така, специални упражнения за трапец съм правил 4 - 5 пъти през живота си ;)

11.07.06
19:51

извинявам се че нахлувам така в темата ама...
искам да попитам кои са упражненията за гръб които натоварват и трапеца ? :wink:

11.07.06
20:27

Аз го съчетавам с трицепс и рамо

11.07.06
20:52

[quote author=“L07uUz”]извинявам се че нахлувам така в темата ама...
искам да попитам кои са упражненията за гръб които натоварват и трапеца ? :wink:

главно тягата...

11.07.06
21:11

ако ще тренирате трапец го играйте с мъртвата тяга

12.07.06
11:44

[quote author=“L07uUz”]извинявам се че нахлувам така в темата ама...

Тяга, гребане, мечка-всички хубави упражнения със свободна тежест :wink:

12.07.06
11:50

[quote author=“3230”]Трапеца с кое го съчетавате :?:

С рамената...

[quote author=“3230”]Трапеца с кое го съчетавате :?:

С бедрата.

12.07.06
23:58

С гръб,рамена....
Зададох този въпрос на Митко Димитров , и той каза че никога не е тренирал трапец сам си расте от трена на другите групи

13.07.06
10:32

[quote author=“ASTOR”]С гръб,рамена....
Зададох този въпрос на Митко Димитров , и той каза че никога не е тренирал трапец сам си расте от трена на другите групи

Ами значи с него сме на едно мнение  :lol:

13.07.06
19:47

не е хубаво да се тренира трапец поне първите 6-7 месеца , понеже се създава визуален ефект че раменете са провиснали на долу , трябва първо да си развиете раменната облас ..
И аз съм на мнение че трапец може и да не се прави ...

13.07.06
23:02

С гърба,но обикновено като правя трапец,започвам да се гавря-слагам 160 килограма примерно и така  :lol:

22.07.06
13:50

за да не пускам нова тема за трапеца ще ви попитам: колко и какви упражнения за трапец да правя  :?  а3 лично съм го съчетал с гърба  :wink:

22.07.06
17:06

[quote author=“basi_zvqra”]за да не пускам нова тема за трапеца ще ви попитам: колко и какви упражнения за трапец да правя  :?  а3 лично съм го съчетал с гърба  :wink:

Повдигане на рамената с дъмбели или щанга. Има добър ефект.

22.07.06
17:08

[quote author=“basi_zvqra”]за да не пускам нова тема за трапеца ще ви попитам: колко и какви упражнения за трапец да правя  :?  а3 лично съм го съчетал с гърба  :wink:

Ми то май само едно има...с дьмбели и с щанга повдигане на рамената от стоеж като щангата/дьмбелите са успоредни на zемята а рьцете са в нормално сьстояние...малко трудно zа обяснение  :lol:

22.07.06
20:23

[quote author=“PaTriK”]не е хубаво да се тренира трапец поне първите 6-7 месеца , понеже се създава визуален ефект че раменете са провиснали на долу , трябва първо да си развиете раменната облас ..
И аз съм на мнение че трапец може и да не се прави ...

Мда това е яврно. Аз си мисля че по тази логика трябва да се внимава и с клековете защото един пич в началото много клякаше и сега задника му е по-широк от раменете което едно от най-грозните работи които могат да ти се случат- аз лично едно време преди да тренирам бях така и малко ми се подиграваха :D

23.07.06
20:33

Колко серии и повторения да правя повдигането на раменете с щанга или с дъмбели?

24.07.06
01:59

Трапец е най-добре със задно рамо,а другия по тъп варянт е с гръб,но и той става де.

С гръб го съчетавам като е последно или предпоследно упражнение. Идва ми супер.

27.07.06
15:02

Понеже сега не тренирам(контузия), преди това- две упр. към тренировката за гръб или рамо, като двете са придърпване с лост(класическо за трапец) то е за видимата част, ако мога така да се изразя, второто е пак с лост придърпване , но лоста е зад тялото като при вдигането лактите сочат назад, това е за долната част на трапеца и средното рамо.

LU

27.07.06
19:58

[quote author=“Michael Myers”]Трапец е най-добре със задно рамо,а другия по тъп варянт е с гръб,но и той става де.

Според мене по тапия вариант е да не се правиш на много умен,щото след раменни преси ако правиш трапец после ефекта е много силна мускулна треска и доста болки в областа на трапеца!
С гръб е наи добре!

28.07.06
00:37

[quote author=“LuckyTeam”][quote author=“Michael Myers”]Трапец е най-добре със задно рамо,а другия по тъп варянт е с гръб,но и той става де.

Според мене по тапия вариант е да не се правиш на много умен,щото след раменни преси ако правиш трапец после ефекта е много силна мускулна треска и доста болки в областа на трапеца!
С гръб е наи добре!

Ако питаш мен,най_добре е вьобще да не си губиш времето с трапеца  :lol:
Вместо него прави нещо по_полеzно като кардио или корем например  :wink:

DO

28.07.06
16:53

[quote author=“djpetko”]Ако питаш мен,най_добре е вьобще да не си губиш времето с трапеца  :lol:

не съм съгласен с това трапеца е важен за това да има добра симетрия на тялото и аз лично го препоръчвам да се прави с рамо аз дори слагам в тая тренировка и предмишницата а дори в предаването на киро вълчев един път показаха че трапец е възможно да се прави заедно само с корем

28.07.06
18:48

[quote author=“LuckyTeam”][quote author=“Michael Myers”]Трапец е най-добре със задно рамо,а другия по тъп варянт е с гръб,но и той става де.

С гръб е наи добре!

A според мене по-добрият варянт е да не ми се заяждаш!

LU

28.07.06
21:35

[quote author=“donPECI”][quote author=“djpetko”]Ако питаш мен,най_добре е вьобще да не си губиш времето с трапеца  :lol:

не съм съгласен с това трапеца е важен за това да има добра симетрия на тялото и аз лично го препоръчвам да се прави с рамо аз дори слагам в тая тренировка и предмишницата а дори в предаването на киро вълчев един път показаха че трапец е възможно да се прави заедно само с корем

Е тва е манджа вече, предмишницата се прави с ръцете!За мене и рамото и трапеца и предмишницата са второстепенни мускулни групи (рамото не но просто ми е много голямо и...)!Та лично мое мнение си е че с рамото до някаде се натоварва и трапеца,и обратното!Не че не бих правил в тренирофката за гръб,и задно рамо и трапец ама ми се струва въз много макар че така като гледам ми преме друг вариант маи няма!Но с предмишницата вече е прекалено!

28.07.06
22:01

Понеже се заведе добронамерен спор къде да се тренира трапеца, днес като си врътках велогометъра, отворих темата за трапеца с един от най-добрите културисти в Бг за всички времена, казва се ИВАН(да ме прощава фамилията я забравих) прякора му е Киборга. Повечето от вас съм сигурен, че разбраха за кого става дума, многократен шампион на Бг. Та той го препоръчва при тренировката за рамо. Мисля , че това беше кратък и изчерпателен отговор.

LU

31.07.06
20:31

[quote author=“INZAGHI”]Понеже се заведе добронамерен спор къде да се тренира трапеца, днес като си врътках велогометъра, отворих темата за трапеца с един от най-добрите културисти в Бг за всички времена, казва се ИВАН(да ме прощава фамилията я забравих) прякора му е Киборга. Повечето от вас съм сигурен, че разбраха за кого става дума, многократен шампион на Бг. Та той го препоръчва при тренировката за рамо. Мисля , че това беше кратък и изчерпателен отговор.

Абе ти си смешен бе Говориш с Киборга и не можеш да го познаеш дори че е тои,а иначе бил наи добрия дрън дрън!Кви са тез базици!Се едно да говориш с Митко Димитров и да кажеш “Ае говорих със един от наи добрите културисти,ама зех че му запомпих само парвото име Митко и тои ми препоръча еди си кво...”
А Иван знае ли дали тренираш рамото в отделен ден или го тренираш със гърди и гръб да кажем?!
Тои ако ти казва еи така тренираи рамо и трапец,без да ти знае тренировката цяло,много са извинявам ма освен як е явно и много тъп!

emergency_bg

01.08.06
10:09

Киборга е голям спортист, освен това знае много, всяко негово интервю което съм чел е обосновано и непрекъснато го търсят за съвети, това опрделено е име в нашя бб.
Не разбирам какво те подразни в изказването на INZAGHI, ама надали идеята на нашия форум е да оплюваме големите имена в спорта. Аз да ти кажа много неща съм научил от списанията и примерно никога няма да забравя съветите на Киборга за Пулоувъра, винаги ще асоциирам това упражнение с него.Така че по добре да научим нещо от тези хора, отколкото да казваме че са тъпи.
По темата: трапеца може да се тренира и с гръб, и с рамо, това много прилича на онзи спор дали гърди и бицепс или гърди и трицепс.кой както му се отразява по добре, така да го прави.

01.08.06
22:36

[quote author=“LuckyTeam”][quote author=“INZAGHI”]Понеже се заведе добронамерен спор къде да се тренира трапеца, днес като си врътках велогометъра, отворих темата за трапеца с един от най-добрите културисти в Бг за всички времена, казва се ИВАН(да ме прощава фамилията я забравих) прякора му е Киборга. Повечето от вас съм сигурен, че разбраха за кого става дума, многократен шампион на Бг. Та той го препоръчва при тренировката за рамо. Мисля , че това беше кратък и изчерпателен отговор.

Абе ти си смешен бе Говориш с Киборга и не можеш да го познаеш дори че е тои,а иначе бил наи добрия дрън дрън!Кви са тез базици!Се едно да говориш с Митко Димитров и да кажеш “Ае говорих със един от наи добрите културисти,ама зех че му запомпих само парвото име Митко и тои ми препоръча еди си кво...”
А Иван знае ли дали тренираш рамото в отделен ден или го тренираш със гърди и гръб да кажем?!
Тои ако ти казва еи така тренираи рамо и трапец,без да ти знае тренировката цяло,много са извинявам ма освен як е явно и много тъп!

Какво да ти отговарям бе човек ти явно не четеш, като хората постовете, прочети го пак какво съм написал и тогава говори, (да ме прощава фамилията я забравих) , виж тези скоби добре, аз го питам конкретно как е най добре да се тренира, а аз в момента съм контузен и не тренирам. Вместо да напишеш нещо от полза ти се заяждаш- давай полза НЯМА. Едва ли ако се запознаеш с даден човек и след 10мин. трябва да му помниш цялото име. Но като си толкова отворен и той ти изглежда тъп си е твой проблем, аз лично се запознах с него тук вв Созопол в неговия фитнес и смятам че точно от теб, мен и други той РАЗБИРА супер повече за фитнес бодибилдинг и тн. С удоволствие ще изслушам всички съвети и методики който той ми каже, това е само плюс за мен, и минус за теб.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1