гръб

15.08.06
10:18

Искам да попитам нещо тренирам гърбът в отделен ден само него много ли му идват 5 упражнения да не го претренирам(горен скрипец,чукчета,долен скрипец,баба меца и гребане с дъмбел) и по добре ли ще е ако махна долния скрипец и вклуча мъртва тяга. А някой ако ми подреди упражненията ще съм много благодарен.

15.08.06
13:39

задалжително сложи мъртва тяга :!: можеш да махнеш гребането с дъмбел и другото което трябва да мехнеш според мен е мечката или чукчетата защото натоварват по един и същ начин гърба :wink:

FIREBLADE

18.08.06
12:32

мойта програма за гърбеца е следната
0.хиперекстензия
1.тяга
2.чукове(с лост)
3.мецаната
4.пулдаун
5.набиране(рядко ми остава сила за него така че понякога го права вечер на лостовете пред нас)

18.08.06
12:34

[quote author=“L07uUz”]задалжително сложи мъртва тяга :!: можеш да махнеш гребането с дъмбел и другото което трябва да мехнеш според мен е мечката или чукчетата защото натоварват по един и същ начин гърба :wink:

Бе мани я тая тяга,аз не правя тяга,а гърбът ми е най-развитата мускулна група.

FitnessMania.Free.BG

19.08.06
02:35

При всеки е различно, но тягата изгражда един наистина плътен гръб. Според мен най-доброто упражнение за тази мускулна група е точно мъртвата тяга.

19.08.06
07:00

Мене ако ме питате 5 упражнения са адски много освен ако не взимате анаболни стероиди ! Така само претренирате гърба и нищо не правите общо взето  :wink:

SP

19.08.06
09:30

е защо пък, аз не мисля така все пак гърба е втората по големина мускулна група в човешкото тяло!Ако го тренирате един път седмични смятам че 5 упр по 4 серии е перфектно.Трябва да се наблегне и на ширина и на плътност затова са тия всичките упр.Според мен следната програма за гръб е доста добра:
1упр.Набиране широк хват пред гърди-4с до отказ.
2упр.мечка или чукчета(може да се редуват през тренировка)4с 10п
3упр.Пуллдаун тесен хват 3с 10п
4упр.Хоризонтален скрипец 3с 10п
5упр. Мъртва тяга 4с пирамида 12-10-8-6п.!

20.08.06
09:39

[quote author=“Sparkito”]е защо пък, аз не мисля така все пак гърба е втората по големина мускулна група в човешкото тяло!Ако го тренирате един път седмични смятам че 5 упр по 4 серии е перфектно.Трябва да се наблегне и на ширина и на плътност затова са тия всичките упр.Според мен следната програма за гръб е доста добра:

Ти да не си някакъв мечтател  :lol:
5 упр. по 4 серии е ненормално,особено ако имаш Мъртва тяга и чукчета в една тренировка...
Според мен ако си направиш свястна програма за гръб няма да ти се налага да правиш толкова голямо количество серии...
Не е важно количеството,а качеството.

JI

20.08.06
09:51

еми и моя гръб е голям ама правя тяга и то тежка
препоръчвам ти следното
чукове
набирания широк хват аз ги прая с тежест ако можеш идеално
гребане долен скрипец
тяга
всичко по 3 серии 6-8 повторения
аз го правя по 2 но 4-6 повторения (вярвам в тежките килограми)
това е аа формата на упражненията да е добра и много важно да правиш мн разпъване на мускула при негативната част тоест максмиално до долу
при тяга чукове и набирания

20.08.06
12:39

Защо не си разделиш трена на Гръб така

Пъври трен. за ширина:

1.Набирания 4х8
2.Чукове 4х8
3.Скрипец пред Гърди 4х8

Втори трен. за плътност:

1.Долен скрипец 4х8
2.Мечка 4х8
3.Гребане с Дъмбел 4х8

Аз тва правя и гърба направо мутира  :wink: djpetko е прав махни я тая мъртва тяга само ти ебава кръста .... Дано сам помогнал

20.08.06
18:27

тягата прави супер развит гръб.10год.съм тренирал вдигане на тежести,просто правете тяга

21.08.06
11:12

[quote author=“Sparkito”]е защо пък, аз не мисля така все пак гърба е втората по големина мускулна група в човешкото тяло!Ако го тренирате един път седмични смятам че 5 упр по 4 серии е перфектно.Трябва да се наблегне и на ширина и на плътност затова са тия всичките упр.Според мен следната програма за гръб е доста добра:

Нормална програма, обаче не е за начинаещи или за хора със слабо възстановяване.
Точно това правя, когато реша да тренирам гръб самостоятелно - 3 серии набиране (плюс загрявка на скрипеца 2 серии), 2 леки плюс 3 тежки серии гребане с щанга, 4 серии тяга (от тях две по - леки) и по 3 серии на скрипците, като първата е лека. Получават се 12 тежки серии за гръб и още 8 леки (общо 20). Отнема ми 40 - 50 минути максимум.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1