долен скрипец техника

LU

16.08.06
21:28

Ае какво забелязах
“## Не се изгърбвайте по време на упражнението. Свивайте и издърпвайте рамене, за да съкратите и разтегнете мускулите максимално, но дръжте гръбнака изправен. Нека гърбът ви да е вертикален или леко наклонен назад и да не променя положението си.”
тва е за гребането на долен скрипец!
А гледах на Секул филма и на Арнолд също и двамата като отпускат сркипеца се отпускат и те тоест си движът гърба напред и назад!Смисъл когато кабела се прибира към уреда гърба им отива напред,когато дърпат го изпъват назад!
Кое в краина сметка е правилния вариянт на изпълнение щото аз зимам да се чудя - на тероия едно на практика друго!

16.08.06
21:55

Секул не е никакъв критерий за това как се прави упражнението.
Арнолд - той си знае само.

Това упражнение повечето профита си отпускат гърба напред  като така вкарват кръста и разпъват гърба.

Митко Димитров например го прави неподвижно - както и аз. Гърба се мърда най-много 10 см.

LU

16.08.06
22:17

[quote author=“RAMBO”]Секул не е никакъв критерий за това как се прави упражнението.
Арнолд - той си знае само.

Това упражнение повечето профита си отпускат гърба напред  като така вкарват кръста и разпъват гърба.

Митко Димитров например го прави неподвижно - както и аз. Гърба се мърда най-много 10 см.

Да де и аз за тва се чудех!А Секул е завършил НСА културизъм предполага се че са му предавали компетентни хора все пак!
И аз го правя без почти да се движа ама ми стана странно що и двамата го правят нали...
Мерси за разяснението!

17.08.06
10:45

Според мен правилния вариант е да се изпълнява без движение на таза и ръцете напред,а при изправен гръб без движение.Ако има хора които се лашкат напред назад,то те използват естествения мах на тялото и правят чийтинг и следователно не натоварват достатъчно гръбния мускул.

Според мен е до човек начина на изпълнение.При мен само със движение на торса напред, назад усещам натоварване там където трябва, иначе ако стоя неподвижен, какво ли не съм се мъчил да правя само с бицепс дърпам.Пробвай с кой начин усещаш упражнението както трябва и прави него.Лично мнение.

17.08.06
15:11

Ами аз отпускам максимално ръцете и рамената напред, така че при изтеглянето да стресирам мускулатурата в по-голяма степен. Иначе - никакво движение от кръста, освен при последното повторение.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1