НВД за мен

17.08.06
20:49

Здравейте.Искам да ми препоръчате някое нвд за мен.
Висок съм 164 см и тежа 71кг с дрехите :) Тренирам в залата 5 дни в седмицата +1 час тенис на маса след фитнеса.Водя  заседнал начин на живот (в смисъл съм заседнал пред компютъра) и искам да свала 10-20 килца ако може без кардио, защото от кардиотренировките дочувам че се изгаряла и мускулна маса а моята е оскъдна (имам само 4 месеца стаж).Взимам протеини на Primary Nutrition.Благодаря ви предварително.

EDIT: Ако е с видими промени до нова година ще счупя една чаша в казармата отсреща :)
EDIT2:Забравих да кажа че съм на 13 години :)

Темата беше редактирана от Тихомир Велев на 19.04.11 19:28.

18.08.06
10:43

по прочети и се образовай
на готово е лесно

никой няма да ти направи
подобра НВД от колко ти

тук ще получиш съвети как да е до оправиш

но ти си направи домашното и тук ще ти помогнат за трудните задачи
а ти искаш да препишеш

при кардиото се изгаря сравнително малко ММ ако не е повече от 40 мин и най много сланини
особено ако е сутрин

а и 5 пъти в зала не е малко
какво правиш там и какво ядеш после и преди

нещо сбъркано ми звучи

18.08.06
11:17

Аве к’во НВД на 13години ?
Яж качествени храни, ограничи сладкото и резултата ще е налица.Рано ти е за такива остри диети.

18.08.06
13:35

Това което правиш на 13 години е самоубииство. После защо ми е изкривен гърба защо си останах 1 .65 !!! . Според мен този спорт поне на 16 като и 16 са малко.

18.08.06
21:43

Ето я програмата ми:

ПОНЕДЕЛНИК
Гърди
Бенч прес - 3х10
Бенч прес от полулег - 3х10
Флайс (2та вида) - 3х10
Пек-Дек - 3х12

Вторник
Гръб
Мъртва тяга - 3х10
Гребане с дъмбел - 3х10
Хамър машина - 3х10
Пулдаун на скрипец с подхват - 3х12
————————————зад врат - 3х12

Сряда
  Рамо
1.Раменна преса от сед - 3х10
2.Хвърчикоптер - 3х10
На другите две упражнения им забравих имената.Разгъваш ръцете наведен и прав - 3х12

Четвъртък
Крака
1.Клек - 3х112
2.Лег преса - 3х15
3.Бедрено разгъване - 3х15
4.Сгъване - 3х15
5.Повдигане на пръсти прав - 3х20

Петък
Ръце
1.Сгъване щанга от стоеж - 3х10
2.Скотово сгъване 45градуса - 3х10
3.Концентрирано сгъване - 3х12
4.Натискане на скрипец - 3х10
5.Френска преса - 3х10
6.Кик-Бек - 3х12

След всяка тренировка (понеже ходя с едно приятелче) следва около 40-50 минути тенис на маса.

Това правя в залата.
А сега какво ям.

Ставам около 10:30 часа.
12:30 - закуска (ихих) каквото е останало от снощи :) (и ако не ми хареса си правя филийки намазани с нещо)
17:00 - отивам във фитнес залата
19:30 - докато чакам автобуса хапвам една баничка в близката закусвалня
22:00-22:30 - За вечеря ям месце или зеленчуци (салатка) (вечер не ям хляб)
2:00-3:00 се отправям към леглото.
През деня може да се случи и да хапна нещо сладко но се старая да го спра.

Ииии мисля другия месец вместо протеини да си взема Фет Бърнър или Л-Карнитин и да започвам кардиотренировки.

Sharp

19.08.06
07:22

Мен ако питаш и протеин не ти трябва-набавяй си го от храната.А фет-бърнърите и другите са за след 18г.И на тях си пише;) Сега растеш,не си увреждай тялото и здравето.Тренирай,не яж боклуци(банички:)... ) и сладко.Хапвай поне 5 пъти на ден по малко и ще имаш желаните резултати.
Успех

19.08.06
10:55

За фет бърнърите не съм гледал ама инструктора ми каза че спокойно мога да си вземам от тея протеини.

19.08.06
12:30

[quote author=“_pepsi_”]За фет бърнърите не съм гледал ама инструктора ми каза че спокойно мога да си вземам от тея протеини.

Май много го слушаш този “инструктор”.Не ти трябват пудри.
Яж качествена храна.

19.08.06
19:48

[quote author=“emzo”]Май много го слушаш този “инструктор”.

И аз пак оставам в неведение.Първо казвате слушай инструктора после май много го слушаш.Какво да правя?Да слушам всички и да си избера това което най ме устройва.Че то така много лесно било.Що не казахте още отначало.

Sharp

20.08.06
05:52

Питаш за мнения...Всички дотук са ти написали едно и също според мен.Ясно,че протеина не е нищо страшно,нито е като бърнърите или л-карнитина.Но все пак опитай да отсееш малко нещата-няма проблем да пиеш протеин,но защо трябва да го правиш,ако можеш от храната да си набавяш всичко необходимо.Тук няма никой да те посъветва да пиеш нещо,което ти е излишно.
Седни,помисли малко над нещата и пак задай въпросите,които не са ти се избистрили.
Поздрави

П.П. Да,по-лесно е да ядеш банички и шоколад,да пиеш протеин и бърнъри, и да вярваш,че правиш нещо.Чувстваш се чист пред съвестта си,но реалните резултати ще са много по-малки,отколкото ако тренираш, ядеш правилно без боклуци(дай си парите да храна,вместо за гореспоменатите добавки) и растеш нормално!

21.08.06
14:59

Мхм.Значи протеини - от храната.Съгласен съм.Обаче Take a Look.

Нека приемем че на ден се нуждая да кажем от 200 грама протеини.

В сайта пише че в 100г червен домат се съдържат 0.88 грама протеини (да го закръглим на 1 грам).И сега излиза че трябва да ям ъммм...20 кила домати на ден.Че аз по-добре себе си да изям.
С краставците сме още по-зле.То май с почти всички зеленчуци е така.И така се налага да отидем към мЯсото.
Та значи трябва да си хапна около килце пилешко за един ден.Айде да е 500 грама.Другото ще дойде от извара малко млекце и т.н.Обаче аз не съм милионер нали се сещате?Не мога да ям по 15 кила пилешко на месец.
И за да не отварям нова тема ще питам в тази.Вчера нашите купили някакъв натурален сок (портокал + греипфрут) там за въглехидрати и белтъчини не успях да разбера кое кое е щото пишеше на арабо-китайски, но пишеше че в 100мл има само 18ккал.Та става ли за нвд?

21.08.06
15:43

[quote author=“_pepsi_”]Мхм.Значи протеини - от храната.Съгласен съм.Обаче Take a Look.

Нека приемем че на ден се нуждая да кажем от 200 грама протеини.

В сайта пише че в 100г червен домат се съдържат 0.88 грама протеини (да го закръглим на 1 грам).И сега излиза че трябва да ям ъммм...20 кила домати на ден.Че аз по-добре себе си да изям.
С краставците сме още по-зле.То май с почти всички зеленчуци е така.И така се налага да отидем към мЯсото.
Та значи трябва да си хапна около килце пилешко за един ден.Айде да е 500 грама.Другото ще дойде от извара малко млекце и т.н.Обаче аз не съм милионер нали се сещате?Не мога да ям по 15 кила пилешко на месец.
И за да не отварям нова тема ще питам в тази.Вчера нашите купили някакъв натурален сок (портокал + греипфрут) там за въглехидрати и белтъчини не успях да разбера кое кое е щото пишеше на арабо-китайски, но пишеше че в 100мл има само 18ккал.Та става ли за нвд?

Аз не знам някой тук да е милионер. Да, трябва да похарчиш малко пари, с банички и боза за левче на ден не се правят мускули, нито се свалят мазнини. Половин кило пилешко ти е 3 лева, яйцата са евтини, изварата също. За 5 лева на ден може да си набавиш всичко необходимо. На тази възраст и без това ти трябва качествено хранене, а не банички.
Соковете ги махни, само захар са, а зеленчуците не ги брой за храна, яж си ги без ограничения.
Програмата между другото ти е ужасна за твоят стаж, а идеята да свалиш 10, или не дай си боже 20 кг е без всякакъв коментар. Не ти трябва нищо да сваляш засега, просто си оправи храненето, потренирай няколко години и нещата ще потръгнат.

22.08.06
20:24

Това за зеленчуците ми хареса - да не ги броя като храна.Просто не знаеш какво е да си 70 кила на 13 години.И не си ми виждал шкембето.Та ще питам още за ядене.Днес в магазина разглеждах разни зърнени закуски.И видях едни на Нестле “Чокапик”.Съдържанието на въглехидрати беше 76,7г въглехидрати/100г продукт.И да питам може ли да ги ям сутрин с нискомаслено мляко Верея (1,5% е но просто няма с по-малко масленост).

Sharp

23.08.06
03:02

Като съдържание изглеждат добре,но подозирам ,че ГИ е висок.Моят съвет е да закусваш с овесени ядки или ориз(че и по-евтино :wink: ),а щом толкова се оплакваш от излишни килограми,ги сменяй понякога с пържолки  :lol:
Зеленчуците не ти препоръчвам да ги мислиш,но най-важното - не прекалявай с количествата(важи за всяка храна)!
Я сега кажи дотук промени ли храненето с нещо и ако да,какво.Забелязвам,че обръщаш внимание на доста незначителни подробности,но за теб засега е най-най-най-важно да се храниш правилно(по малко и често,без сладко,пържено и газирано),а не да изпадаш в крайни диети.
П.П.Маслеността на млякото не я мисли толкова.

JI

23.08.06
08:30

виий не помагате на момчето а го закопавате .... ако сега не почне после ще му е още по трудно!
сега по въпроса :
оправи си режима!
7часа закуска : 100грама овесени ядки и 5 яйчни белтъка ! с един желтък
10часа тъй касто имаш протеин пиий си го : 1 доза със голяма ябълка
13 часа 200 пилешко със ориз ( гледай ориза да е или кафяв ) ориза не повече от 50 грама ( сурово количество ще трябва да направиш малко измервания ! ) и салата от зеленчуци със оцет ( винен намлява гликомичния индекс на въглехидратите може да попрочетеш малко )
4 часа ( пиеш един протеин пак със 1 банан )
4 и 30 тренировка
5 и 30 протеин със декстроза
6 и 30 150 пилешко и 150 грама картофи ( сурови ги мериш ! )
8 и 30 същото като предното
преди лягане 2 твърдо сварени яйца около 11 и 30 .
прриерен режим ...
спазвай го и няма да съжаляваш
всичко което ти написах като храна да няма никаква мазнина по него и да е готвено без никаква мазнина олио маргарини масла и каквото и да е било !
ако нямаш достатъчно финанси вяденето в 8 и 30 можеш да го замениш със 2 филийки пълнозърнест хляб и извара ( обезмаслена!)
във фитнеса прекарвай
3 дена в седмицата повече не ти трябва
прави следното
1 гърди трицепс
повдигане на щанга от лег 10 8 6 4 ( това са 4 серии по следните повторения )
повдигане на шанга от полулег  10 8 6 4 ( ...)
трицепс :
френско 10 8 6
разгъване на скрипец 10 8 6
2 гръб бицепс
чукове 10 8 6
придърпване на скрипец пред врат 10 8 6
придърпване на долен скрипец 10 8 6
сега тука очаквам много много много критики от съфорумниците но мойто мнение е следното
последно упражнение
2 серии тяга като я правиш с ЛЕКИ КИЛОГРАМИ и 15-20 повторения да усвоиш движението да го усещаш ! и не слагай мнгоо килограми поне до 15 години
за бицепс прав с лоста 10 8 6
и прав с дъмбели 10 8 6
3 крака и рамо
клек 3 по 15 повторения ( тежетта не трябва да ти е тежка , но и не много много лека пак заради годините не трябва да е тежка ! )
лег преса  3 по 10
на машината за задно бедро 3 по 15
прасец 3 по 20
рамо :
повдигане на щанга пред гърди 10 8 6
повдигане на дъмбели над глава 10 8 6
разтваряне на дъмбели 3 по 8
идеално ще е ако краката и рамото ги отделиш тоест да стнат така тренировките ти като дни ти ги давам
1гърди трицепс
2гръб бицепс
3 почивка
4крака
5рамо
6почивка
7почивка
през повините дни
вкарай кардио теост ако имаш стадион до вас бягаш по 20 -30 мин . това е . Успех
аа едит сприаш всички сокчета ! всички коли пепсита и така нататък ! вискчото сладко захар бял хляб ! ядеш това което съм ти на писал
и си купи витамини нкяакви като за твоята възраст , но гледай да не са разтворими !
бърнар не вземай в никакв случей инструкура ти хубаво иска да си направи кирията от тебе , не се меси в метаболизма си със тези бърнари на тази въсраст ! достатъчно е добрата диета и Умната тренировка .

23.08.06
12:52

[quote author=“JiVk0”]
7часа закуска : 100грама овесени ядки и 5 яйчни белтъка ! с един желтък
10часа тъй касто имаш протеин пиий си го : 1 доза със голяма ябълка
13 часа 200 пилешко със ориз ( гледай ориза да е или кафяв ) ориза не повече от 50 грама ( сурово количество ще трябва да направиш малко измервания ! ) и салата от зеленчуци със оцет ( винен намлява гликомичния индекс на въглехидратите може да попрочетеш малко )
4 часа ( пиеш един протеин пак със 1 банан )
4 и 30 тренировка
5 и 30 протеин със декстроза
6 и 30 150 пилешко и 150 грама картофи ( сурови ги мериш ! )
8 и 30 същото като предното
2 твърдо сварени яйца около 11 и 30 .
бърнар не вземай в никакв случей инструкура ти хубаво иска да си направи кирията от тебе , не се меси в метаболизма си със тези бърнари на тази въсраст ! достатъчно е добрата диета и Умната тренировка .

Ъммм.То за бърнърите нито съм го питал нито той ми е казвал.Само за протеина сме се месили и той ни каза.Той е такъв човек че ако не го питаш няма да ти каже, ама ако го питаш ще ти каже всичко :) Иии имам 3 въпроса.
1.Що е декстроза?
2.Може ли да изключа протеина в 10 часа?
3.И овесени ядки имам ама не ми се нравят много.Някакси имам чувството че постоянно нещо ми лепне по горната част на кухината.Може ли да ги заменя с нещо друго.Някакъв плод или зеленчук.Иии пак казвам че спортувам :) 1-2 часа тенис на маса на ден.Вече не ходим само в събота но и тогава може да тръгнем.Другия месец си мисля да карам без протеин и без никакви добавки ами да си купя една по-хубава хилка.

JI

23.08.06
23:18

зависи целта каква ти е аз не бих променил нищо по 3 те въпроса
с овсените ядки не не може .
а протеина в 10 не е фатален замени го с 1 кисло мляко 0,1 % тва е .
колкото за тенис на масата той не хаби много много калории тии 2 часа можеш да играеш тенис на маса ама пробвай да бягаш 20 минути със средно темпо... да видиш разликата :)

24.08.06
14:01

[quote author=“JiVk0”]зависи целта каква ти е аз не бих променил нищо по 3 те въпроса
колкото за тенис на масата той не хаби много много калории тии 2 часа можеш да играеш тенис на маса ама пробвай да бягаш 20 минути със средно темпо... да видиш разликата :)

1.Така и не разбрах какво е декстроза.
2.Ок ще видя какво нискомаслено мляко има в магазина щото в тоя забутан град няма много голям избор.
3.С овесените ядки днеска 100гр ми дойдоха много  :shock:

RE

24.08.06
14:33

[quote author=“_pepsi_”][quote author=“JiVk0”]зависи целта каква ти е аз не бих променил нищо по 3 те въпроса

1.Така и не разбрах какво е декстроза.

Глюкоза, декстроза едно и също е

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1