Относно едно упражнение за рамена...

13.09.06
17:18

Здравейте, искам да ви помоля за мнение относно едно упражнение за рамена- не знам ка се казва, става дума за вдигане на щанга в право положение до брадичката. Искам да знам дали според вас има добър ефект от това упражнение. Стажът ми е 3 месеца ,преди това също съм ходил малко- та, доволен съм от раментата си ,но имам чувството ,че нищо не правя специално с това упражнение, не чувствам кой знае какво натоварване в рамената или просто някак не ми се вижда кой знае колко добро.
Кажете си мнението, кажете заместимо упражнение,което според ва с е по-добро:)
БЛАГОДАРЯ!УСПЕХ НА ВСИЧКИ!:)

FZ

13.09.06
17:27

Това е придърпване на EZ лост към брадата .
Това упражнение акцентира върху делтовидните мускули
Много е важно да го изпълняваш правилно .  :wink:

13.09.06
17:37

благодаря ти, знам ,че има статия специално за това упражнение и ще я видя:)..да не би нещо да правя не като хората:)

13.09.06
18:20

Често му казват”вертолет”.Много добро упр за раменете.В зависимост от хвата може да акцентираш в/у предно средни,че и задно рамо.Винаги има и акцент в/у трапеца.Най-общо казано комплексно упр. за рамене

13.09.06
18:42

Важно за правилното изпълнение е да не повдигаш тежеста в голяма част с биципсите си. Поне при мен имаше един такъв проблем - натоварвах бицепсите повече от рамената и трапеца :D
Но това е валидно за всяко едно упражнение - наблягай на правилното изпълнение и забрави за килограмите.

Упражнението аз го правя за задно рамо и съм много доволен. Ето ти го да видиш за какво иде реч ако не си го чел вече разбира се - http://www.bb-team.org/exercise/000075.php
Като го правя отпред не ми допада чак толкова, но за задното е екстра.

13.09.06
19:24

много благодаря на всички , помогнахте ми-  в крайна сметка реших да го правя зад гръб, тъкмо ще разнообразя малко, а и другото- повдигане отпред, както един от вас се е изразил -не ми допада.
чао :)

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1