Дневник на rallito

Прескочи до:

22.09.18
19:51

22.09.18
Въпреки че не се чувствах отпочинала, реших и днес да тренирам. Нямах много сила, а и времето не ми стигна за цяла тренировка 🙂 но съм доволна от себе си, че се движа.

Лежанка с лост 7, 3 нямах сила, затова подмених с по-лек лост и направих 12, добавих 2х1.25 - 12, 10, 10;

Обратен лег с дъмбели
12 с 2х5кг., 12 с 2х6кг., 11 с 2х7кг., 2х10 с 2х7кг.;

Pec fly с 18кг.
2х12, 10, 7;

Бицепс последователно с д-ли
15 на ръка с 2х5кг.;
2х12 на ръка с 2х6кг.;
8 на ръка с 2х7кг.;

Сгъване бицепс с крив лост с 2х1.25
12, 10, 8, 8;

Концентрирано сгъване бицепс
12 с 4кг.;
8л и 10д  с 5кг.;
7л и 8 д с 5кг.;

————————————
Закуска - 2 безглутенови питки със сирене, кофичка кисело мляко 2%;
Обяд - 1 и 1/2 сочна свинска вратна пържола на скара, картофена салата, айсберг, 2 ролца тиквеник;
Вечеря - сигурно ще ям от пилето с ориз, грах и моркови.

Отбелязвам - от началото на седмицата до сега си ходя без кола до офиса. Така навъртам повечко крачки, като ги добавя към тези от разходките с Айра стават към 11- 12000 на ден. Не са кой знае какво, но за мен са добро начало. Ползвам и стълбището 10 -11 етажа в офиса по няколко пъти дневно, доста трудно ми беше в началото.

25.09.18
10:08

25.09.2018

Колело 10 мин. 6 степен

Абдуктор
30 с 16кг., 30 с 18кг., 25 с 20кг., 20 с 20кг.;

Аддуктор
30 с 16кг., 30 с 18кг., 22 с 20кг., 10 с 25кг.;

Бедрено разгъване
15 с 14кг., 15 с 18кг., 2х15 с 23кг.;

Бедрено сгъване
15 с 9кг., 15 с 14кг., 13 с 14кг.; 11 с 14кг.;

Прасец
25 с 2х1.25кг.
и с 2х2.5кг. 25, 24, 25

Отбелязвам си - в неделя пробвах да ям отново риба, а скоро се захраних и с грозде. Когато обогатя отново менюто си с повече неща ще разкарам тея безглутенови питки или поне ще ги хапвам по-рядко.

Днес не ми стигна времето за цяла тренировка отново, но пък вдигнах малко килата и повторенията, добре се получи. Оглеждам се за някаква по-добре организирана програма, която да съвместя в максимум час, обмислям дали да не добавя и ден за кардио.

За днес храната е планирана така - безглутенови питки със сирене, кисело мляко 2%, пилешки хапки от бяло месо на скара, домати, краставици.

27.09.18
09:33

27.09.2018

Горен скрипец
15 с 14кг., 15 с 18кг., 15 с 23кг., 5 с 30кг. + 7 с 23кг.;

Долен скрипец
15 с 18кг., 2х15 с 23кг.; 5 с 30кг. + 8 с 23кг.;

Гребане с дъмбели
15 с 6кг., 7кг. и 8кг.;

Хиперекстензии ст
3х25;

Раменна преса с дъмбели
15 с 4кг.; 15 с 5кг.; 13 с 6кг., 10 с 7кг.;

Странично рамо с крив лост
3х12, 10 с 2х1.25кг.

27.09.18
21:49

Отбелзвам си - от три дни нещо не е наред пак с коремът ми. Сутрин и вечер преди хапване къркори много силно, изпитвам силен глад, а не е от недояждане /по-скоро е от прекаляване с яденето/. И днес се прояви отново колитът... а тъкмо се зарадвах, че похапвам нови неща. В момента ми е много зле, знам че съм объркала нещо с въвеждането на храните. Бързам и не чакам достатъчно време след добавянето на нова храна, за да проследя тя ли ми дразни корема и така не успявам да разбера коя точно храна как ми действа. Ето днес подозирам - днешната порция грозде, но също така подозирам и сиренето в питките, както и една лъжица мед, която хапнах вчера, а защо да не е виновна и рибата, айсберга, картофената салата от ехе по-онзи ден. Ще се опитам да стана по-търпелива и да внимавам с храната. Имам чувство че е редно да намаля млечните /в дневника описвам грубо храната, под кисело мляко се крият често 2 или 3 кофички, както и под питки със сирене са от две до 6 /, този път няма да ги изключвам изцяло.

27.09.18
22:42

Нямам представа , Рали, дали има много общо, но на мен от всякакъв хляб и тестени ми се подува и бунтува стомахът- позволявам си 1-2 филийки бонус в най- добрия случай.
Тук малко агресивна статия, но с добри насоки
http://6nine.net/2015/12/25/oще-един-мит-развенчан-не-глутенът-а-въ/
А ако съчетая плодове и хляб в един ден, е някакъв ужас-последните дни го изпитвам- заради лакомията си. 🙂 Майка има колит от 30 год. Гроздето- ако не го белиш -доооста дразни, чушки и домати също , патладжан, лук, чесън. Изобщо фибрите не са ок. Съчетанието на богати на зеленчуци фибри с мазнина също затормозява доста храносмилането. Едни леки салатки като айсберг и краставици без мазен дресинг са добре дошли.

28.09.18
08:57

Кобре, благодаря за статията. Инак си много права и аз до подобни изводи съм стигнала относно фибрите, затова и няколко години липсваха от менюто ми. От скоро ги въвеждам и виждам, че няма промяна и отново ми дразнят. А за безглутеновите питки - с тях нямам проблеми стига да не ям повече от две на ден 🙂 Просто още не мога да си измисля нормална закуска спрямо нещата, които ям без проблем. Доста дълго време хапвах за закуска пържоли със салати, кюфтета или риба, обаче ми втръсна да ям по три пъти на ден месо.
Сигурно е добре да се консултирам с диетолог, но като знам колко индивидуални са нещата. Необходимо е да си направя разни изследвания за непоносимости, но е сложно защото доста от храните в изследването не съм яла от години и теста няма да бъде реален. Затова започнах да въвеждам по-основни храни и да се наблюдавам за реакции. Експериментирах да въведа - картофи, ориз, грах, домати, зелени подправки, черен пипер, лук, чесън, риба, грозде, мед, малини, праскови, маслини, авокадо, телешко месо, ферментирали храни, тиква, моркови и т.н. Определено плодовете не мога да ям, дори обелени, печени или каквито и да е. Ферментиралите храни са ми враг номер две след прясното мляко 🙂 Има храни, към които нямам реакции с месеци, хапвам си доволно от тях и изведнъж започват да ми дразнят колита - например маслините, рибата и телешкото, както и дори някои салати - айсберг, зелена.
Ще прочета по-задълбочено статията, която ми прати.

28.09.18
09:57

А как си с яйцата? За закуска са много удачен вариант. Лесни за усвояване, колкото са по-рохки, не затормозяват стомаха. Бъркани, варени, печени на хартия, с масло, без масло, на бананови /кокосови палачинки или просто на омлет. Аз си правя за  3 дни отнапред (10-12 яйца),не се занимавам всяка сутрин.
На мен много добре ми се отразява високомазнина храна, с по-малко фибри и въглени като цяло. Падна ли под 90-100 гр. въглени на ден всичко е ок.

28.09.18
10:53

Принципно в питките или в готвено ако има яйца нямам проблем, но когато похапна сварени се изривам по деколтето. Преди време четох за по-рохките яйца, че не тормозят корема, както ти споменаваш, направих си такива и получих диария, демек пак дразнят колита. Ноо не ми пречи да опитам отново, само ще изчакам да мине сегашното дразнение.

30.09.18
12:28

30.09.18

Лежанка с по-лек лост 15, с 2х1.25кг. - 15, 2х2.5кг. - 15, 13;

Обратен лег с дъмбели
15 с 2х5кг., 15 с 2х6кг.,  12 с 2х7кг., 9 с 2х7кг.;

Pec fly с 18кг.
4х15

Бицепс последователно с д-ли
15 на ръка с 2х5кг.;
14 на ръка с 2х6кг.;
10 на ръка с 2х7кг.;
9 на ръка с 2х7кг.;

Сгъване бицепс с крив лост с 2х1.25
10, 10, 11, 9

Френско трицепс с лоста само
12, с 2х1.25  12, 7, 6;

Трицепс горен скрипец
15 с 18кг., 12, 7, 7 с 23кг.;

Кофички от пейка ст
7 6 5 6

—————————————-
Не съм яла нормално от петък, корема е много зле. Тренировката е на гладно.
След нея хапнах около 150 гр. пилешко филе на скара.
Следобяд опитах 3 печени кестена... ммм вкусно!
Вечеря ще ям ориз с телешки бульон и малки хапки пилешко на скара.

Мнението беше редактирано от rallito на 30.09.18 19:36.

08.10.18
09:46

08.10.2018

Колело 5 мин. 6 степен

Абдуктор
25 с 16кг., 25 с 18кг., 25 с 20кг., 20 с 20кг.;

Аддуктор
25 с 16кг., 25 с 18кг., 25 с 20кг., 10 с 25кг.;

Бедрено разгъване
15 с 14кг., 15 с 18кг., 13 с 23кг.; 10 с 23кг.;

Бедрено сгъване
15 с 9кг., 12 с 14кг., 9 с 14кг.; 10 с 14кг.;

Прасец
с 2х2.5кг. 25, 25, 20, 20;

Напади
15, 13, 12 на крак

Изминалата седмица беше много напрегната - настинах, проблеми с едното куче, покрай него недоспиване, :( за малко да го загубим, но вече се стабилизира.  Днес в залата ми стана лошо, силата ми намаля рязко след първите упражнения, имах чувство че имам температура, гърлото ме дразни, явно още не съм напълно здрава.
Относно храната - ям каквото душа ми иска. Вчера експериментирах с яйца по панагюрски, като не запържвах червения пипер с мазнина, също така и не сложих чесън. Едвам изядох едно яйце и част от киселото мляко със сирене и ми стана супер тежко, може би е добре да си пробвам само варено яйце да хапна. Към момента нямам реакции.

27.02.20
13:08

27.02.2020г.
След като задминах мерките си от след второто раждане :) ВРЕМЕ Е да се размърдам... От толкова години не съм спортувала, че не знам къде се намирам. Вчера си прегледах дневника, за да реша как да започна този път. Разполагам с ограничено време на този етап - около 30 мин. преди работа през ден, затова колкото и смешно да звучи се спрях на първите страници и тренировките на Jillian Michaels 30 Day Shred. Плановете са след като мина поне две нива, да почна тренировки след работа в зала, надявам се до тогава да успея да пренаредя задълженията, програмата си и да придобия нов ритъм. Та:

1-ви ден с 1-во ниво от Jillian Michaels 30 Day Shred :) понеже подарих тежестите, които имах на брат ми, тази тренировка беше без тежести, но за утре ще се поправя.

28.02.20
20:23

28.02.2020г.
2-ри ден с 1-во ниво от Jillian Michaels 30 Day Shred - взех на децата тежестите :) от по 0.5кг., докато си взема моите. Вчера тренировката беше сутринта на гладно преди работа, а днес успях да я вместя след работа. След тренировката се размачках с фоумролера, за да облекча мускулната треска, можех и преди това, ама кой да се сети.

А вчера ми се хапваха вафли Ная - еми преди вечеря мушнах три.

28.02.20
21:39

казано от rallito на 28.02.20, 20:23:

ще пия Вигантол с лъжица зехтин по време на вечеря

От къде намери вигантол, или имаш стари запаси? :)

28.02.20
22:00

Подкрепям въпроса на Марги, отде се сдоби с това безценно вещество? След малко ще кажеш, че и маска имаш 😂

28.02.20
22:26

Момичета, имам си го от края на миналата година. Мога да проверя дали продават покрай нас. Иначе карнавалните маски според мен помагат повече :)

Мнението беше редактирано от rallito на 28.02.20 22:26.

28.02.20
22:41

Аз до вчера тънех в блажено невежество, като си мислех, че тая работа с маските е някакъв майтап, който върви из ФБ, или поне е силно преувеличена, а то си било истинска истерия с тези маски. 😷😵
А иначе, вигантола озчезна за пореден път в началото на годината...знаех си че трябва да зареждам на едро...

Мнението беше редактирано от Margi на 28.02.20 22:50.

29.02.20
08:02

Да, аз също се чувствам прецакана за Вигантола, че не заредихме на едро. Не знам дали тоя период на изчезване ще свърши този път... А за маските аз също мислех, че е някъв майтап, докато не видях с очите си табели на вратите на 4 аптеки: “Няма маски!”

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 29.02.20 08:02.

29.02.20
21:11

29.02.2020г.
3-ти ден с 1-во ниво от Jillian Michaels 30 Day Shred, същите тежести като вчера.

Днес ходихме при баба да я заредим с дърва, така че и там се пораздвижих малко. Много слънчице, цветя, тревички и свеж въздух. По двора имаше килим от виолетки.

02.03.20
10:15

01.03.2020г.
Вчера реших да почина, чувствах се изтощена, без никаква сила и страшно изнервена, нещо което сигурно от година не ми се е случвало, трябва да разбера на какво се дължи. По средата на деня просто се предадох на желанието за сън и поспах два часа. Това не повиши силите ми, а само ми обърка ритъма. Вечерта усещах страшно налягане в областта на щитовидната жлеза, сякаш ще се задуша. През нощта не мигнах изобщо, по едно време си мислех - хайде де, няма ли да заспивам вече и в този момент ми звънна алармата да ставам :)

* реших да премеря колко огретен изяждам на една порция - 520гр., горе долу с такъв обем са и другите ми порции, независимо какво е ястието.
* забравих да напиша, че вече нямам мускулна треска, вечерта се размачквах пак с фоумролера.

Мнението беше редактирано от rallito на 02.03.20 10:18.

02.03.20
20:21

02.03.2020г.
4-ти ден с 1-во ниво от Jillian Michaels 30 Day Shred, днес пробвах вече с дръжките от моите дъмбели, претеглих ги по 2.20кг. е всяка, но на мен ми се струваха бая тежички и се озорих. Иначе брат ми ми върна и част от тежестите, така че да надграждам лека полека.

02.03.20
21:15

казано от rallito на 02.03.20, 20:21:

Днес е ред пак на Вигантол с лъжица зехтин по време на вечеря.

Това ти ли го пиеш или е за дете? Ако е за теб, по-добре си вземи витамин Д3 на капсули.

02.03.20
21:31

казано от Boby_ на 02.03.20, 21:15:

Това ти ли го пиеш или е за дете? Ако е за теб, по-добре си вземи витамин Д3 на капсули.

Боби, аз го пия, предписано ми е от ендокринолога 30 капки на седмица, аз си ги разпределих по дни.
До колкото знам най-лесно се усвоява в течна форма -капки или за пръскане, както и капслули с желатинова обвивка. Потърсих днес с какво да заменя Вигантола, когато ми свърши, понеже няма никъде по аптеките. Харесах си на солгар пак на капки, само трябва да сравня дали съответства дозата. А дали е добре да приемам и витамин К2? Според доктора това са глупости :) нямало нужда.

03.03.20
11:56

казано от rallito на 02.03.20, 21:31:

казано от Boby_ на 02.03.20, 21:15:

Боби, аз го пия, предписано ми е от ендокринолога 30 капки на седмица, аз си ги разпределих по дни.
До колкото знам най-лесно се усвоява в течна форма -капки или за пръскане, както и капслули с желатинова обвивка. Потърсих днес с какво да заменя Вигантола, когато ми свърши, понеже няма никъде по аптеките. Харесах си на солгар пак на капки, само трябва да сравня дали съответства дозата. А дали е добре да приемам и витамин К2? Според доктора това са глупости :) нямало нужда.

В желатиновите капсули има същото, като в шишенцата с капките, само че излизат по-евтино (особено ако си ги поръчаш от айхърб да речем).
К2 е излишен, ако се храниш разнообразно и нямаш специфични сърдечно-съдови заболявания.

03.03.20
19:26

03.03.2020г.
5-ти ден с 1-во ниво от Jillian Michaels 30 Day Shred, с дръжките от дъмбелите 2х 2.20кг.

Днес записвам и няколко часа разходка на Бонсовите поляни в пълен състав + Айра калпазанката :)

* допълвам - вигантол с вечерята, така се случи, че след това не можах да заспя до 1:30ч., затова хапнах една питка с кисело мляко.
* да си отбележа и размачкване с фоумролера след тренировка, вече не ме боли толкова силно и си правя по 10 повторения навсякъде.

Мнението беше редактирано от rallito на 04.03.20 21:23.

04.03.20
21:14

04.03.2020г.
6-ти ден с 1-во ниво от Jillian Michaels 30 Day Shred, с дръжките от дъмбелите 2х 2.20кг. Размачкване с фоумролера х10 след тренировка.

*според мен правех грешка с вечерния прием на Вигантол, това ми пречеше на съня. Днес реших да потърся покрай офиса друга марка Витамин Д3, който да е с повече концентрация около 2500 -3000 IU, но уви откривах само по 400 IU или таблетки а не капсули, а на места нямаше никакъв. Та този, който си закупих е на NOW капки пак, като една капка съдържа 100 IU… много слаба работа :) Пих 25 капки. Ще видя да си поръчам капсули за по-натам, както ме посъветва Боби.

05.03.20
21:27

05.03.2020г.
7-ми ден с 1-во ниво от Jillian Michaels 30 Day Shred, с дръжките от дъмбелите 2х 2.20кг.
вечеря - ще хапвам задушено пилешко филе с ориз;

*Днес беше много напрегнат ден, проблеми, несъответствия в едни наследствени документи и утре предполагам ще продължи.
*Тренировката не ми тежи вече, както беше в първия ден, не пръхтя като кон, единствено ме затормозява и ми тежи на chair squats with dumbbells. На други места мога и с повече тежест, но няма как да сменям кг. просто се старая да правя повече повторения. В края на тренировката тя прави разтягане - Half-kneel hip and quad stretch, ще го пропускам, защото и двете колена почнаха да издават страшни звуци все едно се чупи нещо. След това, когато разхождах кучето усещах дискомфорт в колената. Но пък разпуснах и се разделих с напрежението.

06.03.20
20:03

06.03.2020г.
Днес реших да не тренирам, имам суха кашлица от около обяд. Следобяд ми пареше на очите.

* скоро не бях яла шоколад /млечен/ нямам представа от какво имах страшно горчив вкус в устата от него.
* от както си правих безглутеновите питки имам проблем с корема. Още докато ги хапвах се чуваше къркорене. Естествено знам, че и солените бисквитки от вчера, както и днешните сладки неща не са най-добрата идея в това състояние.

08.03.20
09:24

07.03.2020г.
Продължавам да си боледувам - температура, кашлица, болки в кости, мускули даже кожата ме боли.

RR

08.03.20
09:58

Честит 8 март!

09.03.20
20:14

08.03.2020г.
Продължавах да поддържам температура и кашлицата премина от суха във влажна.

09.03.2020г.
От петък до неделя температурата ми не е превишавала 37.8°, затова не съм пила нищо за понижаването ѝ, днес вече нямам температура. Кашлицата продължава, пия някакви налични таблетки за отхрачване с анасон и смуча пастили с подобно действие.

10.03.20
19:49

10.03.2020г.
Днес състоянието ми се влоши, започнах да вдигам по-висока температура. От нищото се появи и течна хрема, кашлицата стана с много хрипове. Отидох при личния лекар, пусна ми изследване CRP и белодробна снимка - заключи че имам двустранна пневмония. CRP-то ще е готово утре, но ако оцелея до петък да съм идела за контролен преглед. Предписа ми антибиотик и поне три лекарства с едно и също действие. Каза да стоя в нас и ако ми призлее да ме карат в Пирогов :)

14.03.20
19:46

Стискам палци за бързо оздравяване!

21.05.20
09:59

21.05.2020г.

Отдавна съм здрава, помотах се два месеца, но стига толкова. Преди седмица реших да почна пак с първо ниво, но клипчетата от които гледах са изтрити. Така се бях вдъхновила да почна точно с тях, че когато не ги открих се ядосах, демотивирах, сякаш в нета няма безброй други опции. Та днес просто си харесах 5 упражнения и с tabata timer зададох:

work 30,  rest 30, cycles 5, tabatas 3:

1. лицеви от колене - 12, 12, 10;
2. планк - преден, лява страна, дясна страна до отказ;
3. планински катерач - до отказ;
4. супермен - 19, 13, 14;
5. клек ст - 10, 15, 16;

22.05.20
09:14

22.05.2020г.

Днес мернах следната тренировка и реших да я пробвам:

work 40, rest 40, 3 rounds

1. X jump
2. Squat with calf raise
3. Push-up on knees
4. Slow bicycle
5. Lunge

Като цяло се движех с темпото на мацката, но на трети кръг не успях да направя лицеви и колело по 40 сек., отказа беше на около 30 сек.

Оставям си линк към клипчето, ако реша да се върна към него някой ден.

23.05.20
17:44

23.05.2020г.

Днес скокнахме да свършим малко работа по двора при баба. Доста движение имаше и се колебаех дали да тренирам след това. Но все пак:

30/30, 4 рунда, 5 упражнения:

1. walkout
2. push-up on knees
3. full plank with arm circle
4. x jump
5. plank

26.05.20
10:34

24.05.2020г.
Почивах, единственото движение беше каране на колело около два часа с малката щерка, понеже предния ден и купихме ново колело и нямаше търпение да го изпробва.

25.05.2020г.
Явно ни е тръгнало да градинарстваме, този път решихме да подготвим малка част от другия двор за нов райграс, понеже кучетата на места изровиха стария. Викам си колко па да е сложно да прекопаем с мотика такова малко място. Не че е сложно просто след това чувствах слабост в мускулите на дланите, палците сякаш отказваха да работят, а месцето при проксималните фаланги на показалците ме болеше :) Опитах и с права лопата, но никаква сила за да боравя с нея.

26.05.2020г.
След вчерашните натоварвания на ръцете реших днес да ги пощадя със следната тренировка:

work 20, rest 20, 2 rounds +
work 30, rest 20, 2 rounds

1. Butt Kicker
2. Squat
3. Jumping Jack
4. Calf Raise
5. Vertical Jump
6. Frog Jump

28.05.20
09:52

27.05.2020г.

Вчера просто нямах грам сила и умирах за сън, пропуснах тренировката, за да си почина.

28.05.2020г.

Днес се заех рано с движението,  докато имам още сила. Този път се спрях на нещо с тежести 2х5кг. Направих два рунда повече от тези в клипа, че ми се видяха малко.

30 work, 20 rest, 5 rounds:

1. Upright Row
2. Shoulder Flexion
3. Tricep Raise
4. Full Plank with Shoulder Tap

Прескочи до:

Още утре вече ще се чувстваш по-добре, ако започнеш днес!

Виж услугите ни
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1