29.05.12
22:36
Имам 1 странен въпрос. Вижте на тази картинка къде са показани талията и ханша на жената къде се мерят: http://lubomirivanov.com/wp-content/uploads/2009/07/BFI2.JPG Аз си ги меря съответно в най-тясната и най-широката част, но метърът ми минава над пъпа, а при ханша - на основата на “триъгълника”, защото за ханша се ориентирам по най-изпъкналата част на задните ми части, като метърът е успоредно на пода и се меря пред огледало. Според вас кое е правилно?
30.05.12
08:32
#1
Талията можеш да си я мериш и в най-тясната и най-широката част. Ханшът смятам, че е важно да е в най-широката част, независимо дали това ще ти се пада в основата или върха на триъгълника. :)
При всички случаи не е чак толкова важно дали се измерваш с 1см. нагоре или надолу. Много по-важно е да се мериш всеки път на едно и също място, за да има постоянство и реални резултати.
Разгледай и статията за антропометричните измервания.
Поздрави!