Тренировки при странно топче на крака (Вероятно херния на прасеца)

13.03.14
23:57

Здравейте приятели, септември месец 2012 година, бях на тренировка с приятели (киокушин) и при лол кик си пресрещнахме краката. Резултата беше страшна болка в предната част на крака, между коляното и ходилото ( на снимката по-долу съм показал точно ).
Прибрах се и след 2 дена забелязах доста голямо топче, може би малко по-малко от топче за тенис на маса, и странното беше, че като съм легнал или си вдигна крака топчето се прибира и крака е прав, а когато стъпя или още повече се повдигна на пръсти топчето изпъква много, а при натиск когато е изпъкнало се прибира навътре. Звъннах на лекаря каза вероятно е хематом и 2 седмици го мазах с Лиотон. Оказа се, че не е хематом и ме прати на лекар (ортопед)
Тук вече е интересната част, мислехме какво е, мислихме и накрая реши да види дали не е течност някаква, местна упойка, заби иглата дърпа сука, вика не става легнал, стани сега с иглата да се покаже, пак дърпа абе нищо не излезе :D
Реши, че вероятно е херния, тоест ципата се е скъсала и мускула излиза при напрежение. Каза до 2 седмици ако не се оправи ще го отворим. То за 2 седмици се малко ама пак стоеше, отидох на контролен преглед, каза да стъпя на пръсти но когато стъпах си стегнах бедрото, и съответно то пое цялата тежест а топчето не се показа. Каза супер тръгвай си.
Работата беше там, че не исках да го режат, а знаех, че не е нещо чак толкова сериозно.

Работата е там, че сега когато правя прасец или крака, топчето се показва. Доста е малко може би като лимка, но го има. Притеснявам се какво да правя. Няма да спра да тренирам крака, но дайте ми идея да го стягам ли с нещо, с какво за да не се разшири. Не усещам болка, но лек вид слабост или теглене от там.
На 16 съм.

Значи пред оторизирано лице си се направил на здрав, а тука искаш помощ от всевъзможни хора без лекарски знания ? This world is fucked up…

14.03.14
19:53

Да нещо нямах желание да ме режат бил съм на 14 както и да е...
Нещо такова ще ми свърши ли работа http://assets.bb-team.org/shop/skus/profile/1406_1.jpg
Дайте съвети :)

14.03.14
21:57

Ще ти свърши работа една операция.......

14.03.14
22:11

Някакви идеи имате ли поне какво е? Не ме притеснява в момента операцията, а факта, че не трябва да тренирам след нея.

15.03.14
10:16

казано от Християн Христов на 14.03.14, 22:11:

Някакви идеи имате ли поне какво е? Не ме притеснява в момента операцията, а факта, че не трябва да тренирам след нея.

Дай една снимка все пак, но залагам на херния.

Ти сериозно ли те плаши повече факта, че няма да тренираш седмица, месец или два след операция, пред факта, че може да е сериозно?

15.03.14
13:49

Мислеха, че е сериозно и искаха да ме пращат на ядрено магнитен резонанс, защото не бях сигурен на 100% че топчето не е било от преди удара, просто да е някакво съвпадение. Той ми каза, че ако е херния, просто ще ми стои като “Козметичен дефект” След 2 седмици прегледи, не че не порасна а дори се смали двойно, и бяхме сигурни, че е херния. Просто искаше да го отвори да е 100% сигурен. Нямах това желание и до там.

Помъчих се да го снимам но трудно се вижда, ще оградя с червено там където е.

15.03.14
13:52

Между другото Когато се помъчих да го снимам едвам се виждаше, преди година си беше с размера на червеният кръг и може би издуто 1 пръст.
Очевидно доста се е смалило и няма смисъл да мислим за операции, просто искам да ми е по комфортно, и да не усещам тази лека слабост от там :)
Ясно е, че ако беше голямо като преди година - две нямаше да мисля ами щях да отида на лекар :)
Очаквам все пак някакви съвети кое е по добре? Ластичен бинт, или този който показах по-горе? Или нещо друго?

15.03.14
14:46

казано от Християн Христов на 15.03.14, 13:49:

Мислеха, че е сериозно и искаха да ме пращат на ядрено магнитен резонанс, защото не бях сигурен на 100% че топчето не е било от преди удара, просто да е някакво съвпадение. Той ми каза, че ако е херния, просто ще ми стои като “Козметичен дефект” След 2 седмици прегледи, не че не порасна а дори се смали двойно, и бяхме сигурни, че е херния. Просто искаше да го отвори да е 100% сигурен. Нямах това желание и до там.

Помъчих се да го снимам но трудно се вижда, ще оградя с червено там където е.

Херния е, сложи му ластичен бинт и всичко е 6.

Здравейте,

Аз имам същите топчета симетрично и на двата прасеца.На някой друг да му се е случвало нещо подобно.И при мен излизат само при напрежение на мускола,а усещането е че ще пробият кожата всеки момент.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1