ПРоблем със ставите

08.02.15
14:57

Здравейте казвам се Иван Иванов на 16 години . Тренирах бокс около 4 месеца след това ходих на лостове 1-2 разгрях много добре , но нещо стана и ме заболяха рамената.. почивах около 6 месеца след това нещо коляното ме заболя... и пак почивах ходих на доктор той не ми каза нищо съществено.. от растеж на костите ... добавки никакви не съм взимал , а може би трябва да взема Глюкозамин за ставите..? Дайте ми мнения и без хейт моля Ви :)

09.02.15
14:02

Растежът никак не е несъществен като диагноза. Често срещано явление е в пубертета, поради бързия растеж, съчетан с тежки или чести физически натоварвания, да се проявяват различни дисторзии в ставите - най-често коленете и раменете. Със сигурност ще го израстнеш, но това не означава, че не трябва да си обръщаш внимание. Не е лошо да пиеш някакъв комплекс от добавки за ставите, но може би е по-добре да се посъветваш с лекар кои са най-подходящи в случая. Също така не е лошо и да съобразиш физическите си натоварвания с болежките и да избягваш натоварването в проблемните стави. Може да използваш и подходящи ортези за поддържане на ставите - за коляното това е пателарен водач, а за рамото не се сещам за подходящи.

09.02.15
17:11

Ами утре ще ида да се посъветвам с лекар и да видя какво ще ми препоръча той.Аз примерно , ако искам да се занимавам с бокс и с това да продължа както в случая е доста не добре така да го кажа , защото губя време .. другата година съм 12-ти клас и е време да избера на къде ще се насоча , а целта ми е бокс..

09.02.15
18:16

В такъв случай не се отказвай от бокса. Просто се опитай да редуцираш тренировките, които ти причиняват болка. Опитай с пателарен бандаж за коленете - доказано ефективен е. Това е една елементарна лента, която поддържа коляното под капачката, но определено помага.

09.02.15
20:02

Утре ще говоря с личният ми лекар и ще видя и неговото мнение.А иначе какви добавки е нужно да взема на този етап?

10.02.15
12:59

Всеки комплексен продукт за ставите е подходящ. Обикновено съдържат глюкозамин, хондроитин, МСМ и други допълнителни вещества. Аз лично съм доволен от Флекс код и от течния комплекс на NOW, чувалл съм добри отзиви и за анимал флекс Посъветвай се с лекар и пиши.

01.03.15
12:30

Личният ми лекар ми предписа само и единствено болкоуспокояващи .......

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1