Искам съвет за отслабване

13.02.15
18:24

Здравейте :)
На 23 години съм 160см 64кг искам да сваля... от 3 седмици ходя на фитнес имам и програма за отслабване.... приемам по 1000 - 1200 калории на ден... за почри месец съм свалила 1,5 килограма което ми се струва малко...
През годините си прецаках метаболизма и най- вероятно там е проблема, че не мога да свалям по бързо въпреки положените усилия.
Искам да ускоря метаболизма и в същото време да продължа да свалям.

Гладът води до тук. Честито.
Когато се откажеш от гладуването и ТРАЙНО започнеш да се храниш адекватно - след достатъчно дълго време ще възстановиш нормалната метаболитна активност в организма ти.

13.02.15
21:19

казано от Кольо Пияндето на 13.02.15, 19:10:

Гладът води до тук. Честито.
Когато се откажеш от гладуването и ТРАЙНО започнеш да се храниш адекватно - след достатъчно дълго време ще възстановиш нормалната метаболитна активност в организма ти.

Коле,това трябва някой да го казва,преди да започнем гладуването...за съжаление никой не го мисли...

Много често се казва, но никой не се вслушва.
Дори във форума сме ставали неведнъж свидетели на това. :)

13.02.15
22:53

Ускоряване на метаболизма - качествена храна в истински порции, интензивни силови и/или атлетични тренировки, много сън и спокойствие и щастлив брак :)

13.02.15
23:36

От треньора по борба си спомням като учех в НСА, че преди състезание 2 3седмици той ни караше да пием много вода много постоянно той твърди че така метаболизма се зъбързвал.

14.02.15
15:30

Модерация: Мнение без връзка с темата!

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 14.02.15 15:40.

16.02.15
10:55

Благодаря за съветите ще пробвам това с водата. И ще гледам да се храня повече, въпреки че сега искам да отслабна и тренирам активно.

Здравей, като за начало напиши подробно хранителния си режим и програмата. Нека видим поне 2-3 твои дни, за да се ориентираме какво правиш.

01.03.15
10:12

Здравейте,
на 23 години съм висока 160, бях 64 кг. , но от 1 месец тренирам активно и ям филета и салати (това го правя от доста време , може би година )  и сега съм на 61 килограма. Искам да сваля още 5 , продължавам с фитнеса, като тренировките са изготвени от инструктор .
Някакви съвети за по- добри резултати..... може би промяна в хранителния режим?
И другият ми въпрос е след като свалям килограми , трябва ли да намалявам и калорийния прием за да продължавам да отслабвам?
Общо взето всички съвети биха ми били полезни :)

01.03.15
10:24

Сутрин не закусвам, пия кафе. обяд и вечеря по 200 грама филе (пилешко/ свинско) + салата + 1(200гр) плод (помело/грейпфрут/круша).
Тренирам 4 пъти в седмицата като редувам тренировка 1 и 2 като загрявам 10 мин ан пътека - 3 дни и на 4-я ден  40 мин само тичане.

ето и тренировките:
тренировка 1
1 5x10
1.1 обратно гребане
1.2 лицеви опори
1.3 клякания
2. 5x10
2.1 хиперекстензии с диск
2.2 повдигане на краката и таза тип свещ
3.5x10
3.1 качване с един крак на платформа (по 10 за всеки крак)
3.2 люлеене на дъмбел

4.5x10
4.1 ренегатско гребане
4.2 планински катерач

тренировка 2
1 5x10
1.1 повдигане на краката на успоредка
1.2 гребане на долен скрипец
1.3 раменна преса с дъмбели
2. 5x10
2.1 клек с топка(медицинкса 5кг) с подхвърляне
2.2 Бърпи
3. 5x20
3.1 ходещи напади
4.5x10
4.1 мъртва тяга с дъмбели
4.2 гребане с дъмбели към брадичката
  (направи го с две отделни примерно по 3 или 4 кг)

01.03.15
12:43

Ако искаш да отслабнеш умствено, можеш да гледаш парламентарния контрол и новините :) Шегувам се , разбира се.

Аз имам обратния на твоя проблем и ям каквото, колкото и когато си искам и почти не качвам, така че не бих могъл да ти дам конкретен съвет.
Виждам обаче, че не закусваш, което е много вредно за стомаха. Няма логика вечер да ядеш а, сутрин нищо, а и кафе да пиеш, което още повече дразни стомаха.
Не знам кой ти е правил програмата, но бих те посъветвал да се обърнеш към диетолог или по-скоро фитнес консултант, който да ти изготви хранителен и фитнес план. Виж например в интернет сайтовете на Белчо Христов  и Любомир Иванов. В никакъв случай не ти казвам към тях да се обърнеш, но поне имат полезни статии и може да ти дадат повече яснота. Естествено прочети и този сайт, както може да потърсиш отзиви и за други диетолози.
Ако не си наясно какво правиш, прежали някаква сума пари и все пак се допитай до човек, който се занимава с това.
Успех в начинанието!

Carbohydrate

02.03.15
18:42

Это ти съвети конкретни (при условие, че си направила калориен баланс на храната):
1. Сутрин приемай по една супена лъжица олио от тиквени семки, може и с кафе, няма проблем.
2. Увеличи храненеята на 4 броя минимум през деня, 6 е добре.
3. Храната я раздели на равни порции.
4. Не смесвай по време на ядене животинска с растителна мазнина.
5. Във всяко ядене трябва да присътства винаги белтък. По-често растителен и по-рядко животински.
6. Пий витаминно-минерален комплекс.
7. ПРАВИ ВСЕКИ ДЕН ИНТЕРВАЛНИ ТРЕНИРОВКИ - 10-15 минути са напълно достатъчни, за да гориш мазнини цял ден после!
УСПЕХ!

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 02.03.15 18:43.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1