Хомеопатия с гюле

Прескочи до:

15.04.20
15:59

казано от Деян на 15.04.20, 00:01:

казано от Muddy Waters на 14.04.20, 23:30:

Много е гот, като видиш любима книга в чужда библиотека. Поздрави!

Конан ли т,ва 😀

“Конан не е ли с корицата на бат Арни хич не ми го хвали”
Тъй рече Заратустра

15.04.20
17:49

казано от Muddy Waters на 15.04.20, 15:59:

“Конан не е ли с корицата на бат Арни хич не ми го хвали”

Българските книжки са с рисунки на Франк Фразета, не е Арни ама става :)

15.04.20
17:55

Днес комбинацията на лошо време и много работа, ми се отрази в посока скатаване от тренировка. Утре, двойно :) Иначе с храната съм ей като на тази снимка. Баси, колко оправдания...

Мнението беше редактирано от Splash на 15.04.20 18:05.

16.04.20
14:10

Раздвижване с 24-ка
* загрявка
- 10х5 суинг през 10 секунди със смяна на ръцете
- 10х2 обръщане от земя през 10 секунди
- 7x1 изхвърляне от земя през 10 секунди
* клек с пудовка на гърди 4х10
* малко лицеви и планк

Като цяло добра тренировка, между подходите строих замък ... Иначе изхвърлянето от земя е адски гадно упражнение.

Храната
- сандвичи от домашен хляб с пастет от люти чушки, пилешко на тиган и пресен чесън; салата марули с пресен лук
- шакшука с яйца, козе сирене и много магданоз

Мисля днес да прескоча пиенето, не се е случвало скоро.

Мнението беше редактирано от Splash на 16.04.20 14:10.

17.04.20
17:46

Раздвижване с 24-ка
* загрявка
- 500 суинга в серии по 20
- набиране няколко серии
- обръщане от земя 2х20
* малко лицеви и планк

... мандажа с грозде цялата “тренировка”. Ще трябва да променя нещата.

Храната
- яйца на очи, голяма зелена салата, салата печени чушки с биволско сирене и лук, няколко шоколадови бонбона
- кашу, няколко бири

18.04.20
15:49

Раздвижване с 24-ка
* загрявка
- 10x5 суинг през 10 секунди
- 10x2 набиране на халки през 10 секунди
- 10х1 изхвърляне от земя през 10 секунди
* опити за кофички на халки, малко лицеви и планк, разтягане, стойки на глава и висене

Днес раздвижването, по приличаше на тренировка.

Храната
- овесена каша с масло и сирене
- омлет в масло с люти чушки и чедър; голяма зелена салата с маслини и орехи, пресен чесън
- къри червена леща със корени и семена; няколко бири

Хранат прилична, само тия бири...

19.04.20
13:48

Раздвижване с 24-ка
* загрявка
- 10x5 суинг през 10 секунди
- 10х2 тръстър с обръщане от земя през 10 секунди
- 10x2 набиране на халки през 10 секунди
* разтягане по схема от Марги, планк и стойки на глава, висене

Тръстърите много ме смляха, изкарах ги само на инат. Основния проблем е, че не мога да хвана движението и ги разделям на клек и раменна ... искам да работя над експлозивност. Когато отворят фитнесите, мисля да дебна олкс-а и да си взема пълен комплект - 2х24 и 2х32, лятото да си тренирам на открито. Кеф е с гюлето, по един мазохистичен начин.

Храната
- дроб сърма с кисело мляко
- дроб сърма, много зелена салата

Мисля да мина без бира, да видим.

Мнението беше редактирано от Splash на 19.04.20 13:49.

20.04.20
12:32

Раздвижване с 24-ка
* загрявка
- макс серия набиране
* разтягане по схема от Марги

Раздвижване с 24-ка v2
* загрявка
- 10х1 изхвърляне от земя през 10 секунди
- макс серия кофички
* разтягане по схема от Марги

Днес имам опция за двуразово размятане на пудовка и ще се възползвам. Леко, свежо и без да прекалявам с обема. Ще трябва да се структурира натоварването адекватно в най-скоро време, само още малко да затвърдя навика да тренирам.

Храната
- зелена салта от градината, малко къри леща, пилешко на тиган с чили и чесън
- омлет в масло с кашкавал, салата краставици и варено цвекло, няоколко бири

Мнението беше редактирано от Splash на 20.04.20 15:04.

21.04.20
17:04

Раздвижване с 24-ка
* загрявка
- 10х5 суинг през 10 секунди
- 10х1 набиране с пудовка през 10 секунди
- 10х1 кофи на халкли през 10 секунди

Някъде генерално греша при кофите на халки, идват ми много по трудни от тези на успоредка. Преди месец и нещо цъках интервали с 30-40кг на кръста, сега ми треперят ръцете от единички със ст.

Храната
- зелена салта от градината с варено цвекло; четири яйца в масло
- печени картофи на фурна; пуешко на тиган с куркума, джинджифил и люти чушкки

22.04.20
15:25

Раздвижване с 24-ка
- 10х2 тръстър през 10 секунди
- макс серия набиране със ст

Снощи не спахме, съответно днес съм като зомби. Само извадих гюлето, едни тръстери за тонус и приключих за деня.
Нещата в тренировъчен план ще се променят съвсем скоро и на цялото това скатаване му се вижда края.

Храната
- миш маш с яйца, печени чушки, сирене и магданоз, кана айрян
- пилешко на тиган, спагети с домати и пармезан, зелена салата от градината

Мнението беше редактирано от Splash на 22.04.20 18:27.

23.04.20
13:00

Раздвижване с 24-ка
- загрявка
- 10х1 тръстър от земя през 10 секунди
- макс серия набиране на халки
- кофи на халки за техника
- разтягане

Леко и сравнително свежо, освен кофите разбира се ... ще ги мъча, дано свикна.

Храната
- пилешко на тиган, спагети с домати и пармезан, краставица
- яйца по панагюрски, зелена салата от градината

Мнението беше редактирано от Splash на 23.04.20 13:01.

24.04.20
10:39

Еми, освен да я почвам ...

24.04.20
10:45

казано от Splash на 24.04.20, 10:39:

Еми, освен да я почвам ...

Красота! :) Със здраве да си ги псуваш!

24.04.20
15:18

Както се очакваше, първия сблъсък с двупудовките, завърши точно с псуване. Утре ще повторя контролното, дано резултата е по-приличен. Като цяло мека история, но се надявам до няколко месеца да има подобрение.

Храната
- малко агнешко; пресен чесън; зелена салата с четири яйца... и си доядох с филии с масло и лютеница
- пъстърва на фурна; салата домати, краставици и червен лук; няколко бири

Мнението беше редактирано от Splash на 24.04.20 15:22.

25.04.20
14:03

Тренировка
* стави, суингове и обръщане с 24, суингове с 32, малко набирания
30 минути работа с една и две двупуди... за момента само обръщането от земя и вис с едната ми се получава, няколко почти успешни опита с двете. Изхвърлянето с една също стана, на емнайстия опит, с двете заедно не успях. Тласкането се получи два-три пъти, но както и при изхвърлянето, много ме затруднява плавността на движението, постоянно го накъсвам и съответно не става. Мъча и тягата на един крак, май към края на тренировката схванах как точно да дърпам. Ако не се претрепя, ще станат нещата.
* висене, разтягане

Тий@а и гюлетата ... :)

Храната
- миш маш с печени чушки, пет яйца и козе сирене; зелена салата
- патешки гърди на фурна, печени картофи с копър, салата домати с червен лук ... няколко бири

Мнението беше редактирано от Splash на 25.04.20 14:16.

26.04.20
15:40

Тренировка
*стави, загрявка, суингове, обръщане, изхърляне с 24; суингове обръщане с 32
Днес отново основно опити, с една и две двопуд-и. Обръщането окей, всичко останало съмнително с едната, двете заедно за сега са в сферата на фантастиката. Трябва да наякна и то бързо. Мислех следобед да засека все пак и някакви бройки, но ще оставя за утре на свежо. Нещо положително, след рестарта на редовното трениране, макс бройката набиране ми беше 7 ... днес направих една серия до 18.
* планк, разтягане, мачкане и @псуване

Храната
- две вратни пържоли, малко паста с домати и билки, зелена салта с репички от градината
- гъби в масло, омлет с чедър, салата домати и краставици с червен лук, една-две бири

Мнението беше редактирано от Splash на 26.04.20 15:42.

27.04.20
12:47

Контролно
* стави, фермерска, суингове, обръщане и изхвърляне
На контролното, двойка ... връщаме малко назад и почвам да работя докато наякна достатъчно. Междувременно ще допълня оборудването за тренировки на открито, в зала не възнамерявам да се върна в обозримо бъдеще.
* разрягане, висене, стойки на глава и ръце

Хранта
- баница с биволско кисело мляко
- торта с маскарпоне, рикота и шоколад
- пилешко на тиган, голяма салата

Хич ме няма по сладкото, но имахме повод за торта. Получи се донякъде прилично :)

Мнението беше редактирано от Splash на 27.04.20 12:49.

28.04.20
13:56

Тренировка
*стави, загрявка, суингове, обръщане, изхърляне с 24;
- изхвърляне с тръстър 10х1 на ръка през 10 секунди с 24-ка
- набиране на халки 7х1 с 24-ка
* висене, разтягане

Добре се получи първия интервал, натискам там на повече подходи. Намерих лесно и за добавяне на тежест при набиранията, докато дойде колана. Халките обаче ми идват ниско, и движението започва от колена. Не ми тежеше много, но неудобно и за това седем подхода. Ще помисля как да го оптимизирам.

Храната
- телешко на тиган в масло; пукани люти чушки; салата червено зеле, боб, царевица и маслини; шепа кашу
- кафе и торта с маскарпоне и шоколад
- омлет в масло с кашкавал; зелена салата от градината, ще видя дали ще има бири

Мнението беше редактирано от Splash на 28.04.20 13:56.

29.04.20
13:25

Тренировка
*стави, загрявка, суингове, обръщане с 32-ка;
- обръщане 12х1 на ръка през 10 секунди с 32-ка
- псевдо горила суинг (тоест по скоро нормален) 10х3х32-ка на ръка през 10 секунди
- кофи на халки 13-4х1; 2х2
* висене, разтягане, стойка на глава

Обръщането леко, ще гоня повече подходи. Горила суинга, далече от това което трябва да е, ще го упражнявам след или преди всяка тренировка. Кофите на халки, все още ме мъчат, къде последните подходи стигнах до 2-ки в серия. До тройки в интервал, има време.

Храната
- зелена салата от градината, четири яйца на очи, малко макарони със спанак от на щерката, торта с маскарпоне и шоколад
- пилешко филе, салата варено цвекло, някоя и друга бира

Иначе с храната съм, като черна дупка ... ще трябва и там да взимам мерки.

Мнението беше редактирано от Splash на 29.04.20 13:35.

30.04.20
10:20

Тренировка
*стави, загрявка, суингове, обръщане с 32-ка;
- техника горила суинг @24
- бг клек 9х1 на страна @24 през 10 секунди
- силово гребане 12х1 на страна @32 през 10 секунди
- едностранен лег 10х1 на страна @24 през 10 секунди
- техника горила суинг @32

Много трески има за дялане, чак не ми се описва, няма едно движение за свяс.

Храната
- не знам още

Днес ставане в 6:00, кафе, тренировка и сигурно ще поработя 12-тина плюс часа. За първи път си чувствам “нормално” ежедневието за това време на годината.

Мнението беше редактирано от Splash на 30.04.20 10:36.

01.05.20
10:11

Тренировка
* загрявка стави, суинг, обръщане, изхвърляне с 24-ка
- тяга на един крак 15х1 през 10 секунди @32ка
- раменна преса 12х1 през 10 секунди @24ка (с обръщане от земя между всяко повторение)
- хоризонтални набирания на халки 10х3 през 10 секунди
* горила суинг с една ръка, висене, малко мачкане и разтягане

Последната тренировка от серията се получи добре. Като цяло, олекват гюлетата и хващам някакво темпо. Горила суинга също стана с една ръка. Утре пускам активна почивка и от следващото завъртане, почвам да си гоня интервалите.

Храната
- слата домати и краставици със сирене; пилешко и телешко със зелен грах
- омлет от четири яйца с кашкавал и люта паста; няколко бири

Мнението беше редактирано от Splash на 01.05.20 10:15.

02.05.20
10:58

Днес почивен, мислех да отделя време за йога, мачкане, контрастни душове и прочие рихаб дейности, но ме метнаха задачите и не остана ред.

Храната
- салата с червено цвекло, моркови, червен боб, нахут, семена и орехи; четири кълцани яйца в масло с паста от люти чушки; пресен чесън
- патешко филе с чушки, домати, джинджифил, куркума и пресен магданоз; салата броколи на пара с краставица и лимонено-горчичен дресинг; някоя и друга бира

Мнението беше редактирано от Splash на 02.05.20 12:45.

02.05.20
13:15

Предполагам, че кулинар като теб ползва корен куркума, а не прахоид някакъв неизвестен.
Ако не, опитай следващия път с корен.
Нарежи го макс ситно, накисни го във вода, малко, в една кутийка само да го покрие и си слагай в яденето по две лъжички от водата и малко от корена, а магданоза ако замениш с кориандър, пресен, ще почна да чета дневника когато правя нови менюта.

02.05.20
14:25

Корен използвам и на джинджифил и на куркума - режа на ситно и слагам довлоно. От триото което ползвам почти винаги, когато искам да докарам лек азиатски привкус, само лимонената трева ми е на прах, но там няма как.
Иначе накисната куркума с вода е супер идея, ще се пробва, предполагам и отваря доста цвета. Иначе кулинар не съм, просто лакомник :)

Мнението беше редактирано от Splash на 02.05.20 17:15.

02.05.20
16:53

Това е пътя.
Аз съм сигурен, че ако те вкарам в кухнята, ще изкараш един сървиз по-добре от доста индивиди минали през ръцете ми.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 02.05.20 17:54.

03.05.20
11:23

Тренировка
* загрявка стави, суинг, обръщане, изхвърляне с 24-ка/ 32-ka
- изхвърляне + тръстър - 13х1/на ръка през 10 секунди @24ка
- набиране на клон - 12х2 през 10 секунди
- макс серия набиране на клон - 9 повторения след до две минути
* мачкане, разтягане

Хубава тренировка се получи. Още докато загрявах,успях да изхвърля 32-ката от земя. При изхвърляне+тръстър лимитиращо за момента ми е въздуха, има време до 20 подхода. Спирам едно завъртане преди отказа. При набирането, нямах възможност за халки и лост, за това на един мокър клон. Двойки вместо тройки и една излишна макс серия... ама да си дотренирам - дъмасс:)

Храната
- рап със зеленчуци, нахут, семена, пушена сьомга и табаско
- яйца на омлет с чедър; зелена салата със семена и ядки, някоя и друга бира

04.05.20
14:04

Тренировка
*стави
- обръщане от земя + обръщане от вис- 11х1/на ръка през 10 секунди @32ка /2:35/
- кофи на халки - 6х2;5х1 през 10 секунди + още няколко серии 1,2 и 3 повторения за свикване

Никакво време днес, между задачите извадих гюлетата от багажника и спретнах интервала. Основния проблем отново беше въздуха, иначе имаше възможност за поне още два-три подхода. Основния ми фокус е да тегля бързо и експлозивно и малко губя контрол над пудовката. Кофите, все по добре, но накрая ме заболяха китките. Ще трябва да видя техниката.

Храната
- шопска салата, врат на тиган, печени пресни картофки
- ризото с морски дарове, някоя и друга бира

Мнението беше редактирано от Splash на 04.05.20 14:05.

05.05.20
10:22

Тренировка
*стави, суингове, обръщане, изхвърляне с @24 и @32
- бг клек 14х1/на страна през 10 секунди с @24
- силово гребане от земя 11х1/на страна през 10 секунди с @32
- лег 10х1/на ръка през 10 секунди с @24
- горила суинг 8х3/на ръка през 10 секунди с @32
* разтягане

Тренировка много ранно сутринта, от там до края на деня на стола, пред компютъра.
На бг клека ми дойде на ум, че мога да натискам и с другия крак, съответно интервала се получи много добре и сравнително леко. Силовото гребане с нова техника, също добре. Лега ме мъчи, не мога да прибера плешките хубаво и да бутам като щанга... съответно тъпото гюле отива във всички посоки и накрая добутвам с рамо. Вчера съм пропуснал горилата, изкарах и там няколко подхода... накрая от мен течеше вода, при температура 6-7 градуса под навеса.

Храната
- пуешко с корени и люти чушки, оризови спагети
- омлет от четири яйца с кашкавал, голяма салата, няколко бири

06.05.20
12:17

Тренировка
- тяга на един крак 12х1/на страна през 10 секунди с @32
- раменна преса 12х1/на страна през 10 секунди с @24
- набиране 7х3;3х2 през 5-6секунди

Супер крив ден, от тези в които ти се иска въобще да не си се събуждал. Отбелязвам си, че с пудовките, не мога да почна с интервалите директно, без да съм загрял и вработил, за разлика от щангите. Не съм доволен нито от техниката, нито от интервалите и за финал почти всичко ме боли. Бахти колко съм мек.

Храната
- пуешко с корени и люти чушки, оризови спагети, салата домати и краставици
- омлет от четири яйца с кашкавал, голяма зелена салата, няколко домашни вайцена :)

Мнението беше редактирано от Splash на 06.05.20 13:07.

06.05.20
12:43

Ти ли си правиш вайса?

06.05.20
12:50

казано от nervak на 06.05.20, 12:43:

Ти ли си правиш вайса?

Не, само купих материала и давах наставления ... тоест претенции :D

06.05.20
12:58

казано от Splash на 06.05.20, 12:50:

казано от nervak на 06.05.20, 12:43:

Ти ли си правиш вайса?

Не, само купих материала и давах наставления ... тоест претенции :D

Вайса,много се отваря като добавиш 10-12%ръжен малц...и 2%кисел ))).😉

06.05.20
13:02

казано от nervak на 06.05.20, 12:58:

Вайса,много се отваря като добавиш 10-12%ръжен малц...и 2%кисел ))).😉

Да ти кажа, след няколко седмици на “Хайникен-о подобни”, направо ми се струва елексир, въпреки сравнително простичката рецепта. Но при следващата варка, задължително ще се консултирам за оптимизация :)

Мнението беше редактирано от Splash на 06.05.20 13:27.

07.05.20
11:44

Днес мислех да потренирам сутринта, но задачите ме натиснаха и не остана ред. Така или иначе, не е лошо да почина един ден, че пак съм целия в мускулните. Трапеца и той е на камък от цялото това теглене. Пак ще почна да мачкам с топчета и като цяло ще отделям повече време на разтягане, преди съвсем да съм станал боратино.

Храната
- телешко, грах, зелена салата
- прясна паста с домати, гъби и пармезан, зелена салата, няколко домашни вайцена :)

Домашния офис си има някои позитиви, но достъпа до записките не е от тях.

Мнението беше редактирано от Splash на 09.05.20 03:12.

08.05.20
14:29

Днес мислех да тренирам, но просто не ми остана ред. От сутринта празнуваме рождения ден на дъщерята, още не мога да проумея, кога стана на две. Сякаш преди броени дни, по това време висях пред родилното и чаках новини...

Храната
- четири яйца в масло, сос кисело мляко с пресен лук, чесън, лют пипер, зехтин и малко сирене; голяма зелена салата от градината
- пак торти ... Първо няколко парчета от на рожденичката с крем авокадо и банан, овесен блат и плод манго, после от една шоколадова с маскарпоне (хубаво е, че правим само с поводи:))
- малко пилешко, салата краставици и бира

След цялото ядене, очаквам утре да изкъртя интервалите.

Мнението беше редактирано от Splash на 08.05.20 15:10.

08.05.20
14:43

Ти се радвай, че имаш спомени от родилното. На приятел му се роди второ дете - син, преди месец и има спомени от вкъщи, защото не го допуснаха до болницата.

08.05.20
15:01

казано от Splash на 08.05.20, 14:29:

Днес мислех да тренирам сутринта, но просто не ми остана ред. От сутринта празнуваме рождения ден на дъщерята, още не мога да проумея, кога стана на две. Сякаш преди броени дни, по това време висях пред родилното и чаках новини...

Ти пък, на две.... Голямата става сега на 22 и сякаш онзи ден жената ме сръчка посред нощ да викам такси за родилното. :)

08.05.20
15:06

Декстър(вокала на Offspring) :
-Това лято ми се губи цялото, на Дейтона бийч.
Стивън Тайлър в същото студио, същото интервю:
-На мен ми се губят 70-те.
😂

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 08.05.20 15:06.

08.05.20
15:47

Жива и здрава да ти е!

08.05.20
15:47

Жива и здрава да ти е!

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1