Става ли тази програма

02.04.15
20:45

Здравейте на всички....

Искам да се обърна към тези от вас които имат опит и могат да ми помогнат в избора на добра програма.:D Вчера направих седем месечен стаж и мисля че вече имам опит но както казах се нуждая от стабилна и ефикасна програма.Качил сам около 5кг., не взимам никакви добавки,искам да качвам чисто. Висок съм около метър и седемдесет, 59кг на 14 години, юни права 15.Искам да наблегна малко повече на ръцете щото нямам особен прогрес 1-2 см. Направил съм лична програма моля погледнете я и ми кажете дали става. Смятам да ходя по 4 дена- Понеделник-Сряда-Петък-Неделя, понеже искам да почивам оптимално.
Ето я и програмата:

l Ден- Гърди и рамо
1 вдигане на дъмбели от лег-4х6
2 вдигане на дъмбели от наклонен лег-4х6
3 пек-дег-3х10
4 кофички-3хМах
5 военна преса от стоеж-4х6
като редувам първо отпред после зад врат
6 разтваряне на ръцете встрани с дъмбели-4х6
7 вертолет-4х6
8 разтваряне на ръцете встрани от наклон-3х8
ll Ден- Ръце
1 изтласкване на щанга от лег с тесен хват-4х6
2 френско с щанга от лег-3х8
3 разгъване на горен скрипец-3х12
4 бицепсово сгъване с щанга-4х6
5 кръстосано чуково сгъване-4х6
6 бицепсово сгъване с дъмбели от наклонен лег-4х6
7 нещо за предмишница

lll Ден- Гръб и рамо
1 Набирания-3хМах
2 Мечка-4х6
3 Гребане с щанга(подхват)-4х6
4 гребане на скрипец от седеж с 2 ръце-3х8
5 Придърпане на горен скрипец с прави ръце-3х15
6 “Арнолд” раменни преси с дъмбели-4х6
7 военна преса с дъмбели от седеж-4х6
8 вертолет-4х6

lV Ден- Ръце
1 сгъване с ЕЗ щанга за бицепс-4х6
2 чукове с щанга(специална за чукове)-4х6
3 скотово сгъване с дъмбел-4х6
4 разгъване на горен скрипец-3х12
5 вдигане на дъмбел с две ръце зад врат-3х8
6 разгъване на горен скрипец с 1 ръка-3х10
7 сгъване в китките за предмишница(вътрешна част)-2х12

Няма крака + два дена за ръце в голям обем = изобщо не става според мен

02.04.15
21:06

Класика, първи ден задължително гърди, краката не се тренират разбира се защо само морене, и ръцете ако може 3 пъти само тях....  на всякъде така...

02.04.15
21:11

Тролваш супер яко с тая програма, нали?

Изобщо не става! Първо, както казаха и по-горе липсват крака, второ ръце в два дни. Колкото и да ги тренираш, няма да станат по-големи ако не качиш повече маса, а повече маса ще качиш като правиш тежки базови упражнения като клек, лег, тяга, военна преса.

Мнението беше редактирано от Иван Благов на 02.04.15 21:57.

02.04.15
21:57

Никой ли не знае, че крака тренират само жените? :D

02.04.15
22:20

казано от Ронката на 02.04.15, 21:57:

Никой ли не знае, че крака тренират само жените? :D

Ти остави майтапа на встрани, но имам клиентки които правят дълбок клек със солидна тежест, а имам и клиенти мъже които са като планини и ги е страх да направят пълен клек със 80кг защото от някъде си някой идиот е казал,че при пълният клек се съсипват колената.....

Мнението беше редактирано от Blue на 02.04.15 22:22.

03.04.15
06:51

Те някои мъже още не са разбрали, че жените освен на широките рамене и големите ръКи, също така се впечатляват и от масивните бедра и развитите глутеуси.
Бях чел в една книга, че развитите бедра и задни части у мъжа са знак за жената, че тоя мъж е много по- добър в леглото :D .

03.04.15
11:48

Ок. Махам четвърти ден ръце слагам крака и корем
1 Клек-3х8
2 бедрено разгъване-3х10
3 Мъртва тяга-3х8
4 повдигане на пръсти от стоеж-2х15
5 магарешки повдигания-3хМах
6 коремни преси-2х25
7 вдигане на краката от вис-3хМах

Искам да кажа че все още не работя по тази програма искам да разбера дали става. Ако добавя крака заедно с другите дни става ли , неискам да тренирам крака понеже по ФВС праим обиколки събота или неделя ходим с приятели нагоре (нещо като изглед) катерим и товаря крака и те са ми г/д сравнително добре. От Понеделник почвам по тази програма но разбира се ако става.:D

12серии за бицпес и 9серии за крака... разбира се, че не е логично... обема на тренировката на дадена мускулна група следва да бъде съобразен с големината й спрямо другите.. т.е. за крака и гръб най-много серии. За гърди по-малко... за ръцете най-малко. Ти ако дръпнеш по-големите мускули ( гръб, гърди ) ще ти дръпнат и ръцете неминуемо... щом се фокусираш върху тях. А пък и тренировките за крака може само да ти помогнат на катеренето стига да ги тренираш с акъл.

03.04.15
14:01

казано от Workout For it на 03.04.15, 11:48:

.... (нещо като изглед) ....

- това дали е нещо като излет?

03.04.15
14:07

ИзГЛЕЖДА като излет :D

03.04.15
14:17

На твоите години, стаж и тн. по- добре тренирай цялото тяло 3 пъти седмично с базови упражнения- клек, лег, тяга, военна, кофички, набирания, лицеви.
Заучи правилната техника на всички тия упражнения, почни да ги въртиш във всяка тренировка и ще видиш как не само ръцете, ами и всичко ще дръпне.

03.04.15
14:22

Ок. Значи 3 пъти седмично - клек, лег, тяга, военна, кофички, набирания, лицеви.Имали значение кое след кое ще следва... и по колко сериии и повторения на упражнение да правя..тяга имаш впредвид мъртва тяга нали .. ? :D

03.04.15
14:34

Според мен винаги започвай с клека. Това е сложно базово упражнение, което изисква да си максимално концентиран, а и все пак краката са най- голямата мускулна група. Може и да не въртиш всички изброени упражнения в един ден. Представям си нещо от сорта на...
В понеделник- клек, лег, тяга и военна.
Сряда- клек, кофички, набирания, лицеви
Петък същото като в понеделник.
Обаче има едно голямо НО... Трябва да заучиш перфектно базовите упражнения. Извикай инструктора или някой друг наистина разбиращ, който да ти обясни правилната техника на упражненията. Заучавай техниката на базовите само с лоста, не се впускай в тежестите без да си сигурен в техниката си. Първо мисли над техниката, послед над тежестите.
П.С: Да, имам предвид мъртва тяга.

Мнението беше редактирано от avitohol на 03.04.15 14:35.

03.04.15
14:44

Ми ще пробвам този месец.За сериии х повторения ...... и лег- лег преса за краката или на лежанката за гърди... аз упражненията повечето ги мога добре... кофичките,набиранията малко са ми трудни но се свиква имам особен прогрес с тях а за лицевите никога несъм имал проблем, клека незнам как до доло ли до средата ли много хора ми казват че до доло се разсипват капачките, че можеш да отвориш голям г*з от тях и тнт.... Но мисля че само лъжат... :D

Имам много снимки но немога да ги пратя на компа да ви ги покажа

Модерация: Моля, уважавайте българския език и пишете грамотно!

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 03.04.15 14:52.

03.04.15
14:54

Под наименованието “лег” имам предвид лежанка. Клека трябва да е пълен (до долу), тоест да стигнеш под паралела, а не полуклек и тн. Това за разбитите капачки при пълен клек е голяма простотия, по скоро при полу- клек би си навредил на колената. Това за разпарянето на г*за дори няма да го коментирам :D .
Щом ми задаваш такива въпроси относно клека, лега и тн. стигам до извода, че не владееш напълно базовите упражнения като клек, лег и тяга. За това и не се ангажирам да ти казвам колко серии и колко повторения да правиш.
Почни да заучаваш техниката при клека, лега и тягата и когато вече си сигурен, че я владееш, почвай да слагаш тежести и съответно си прецени по колко серии и повторения трябва да правиш.

03.04.15
15:01

Изпълнявай упражненията бавно и правилно, защото много хора съм виждал при клек специално, как направо се отпускат при спускане

03.04.15
15:10

avitohol,
Ми аз по принцип съм запознат добре с тези упражнения мъртвата тяга я правя с 30 кг но е качествено... Несъм свикнал със съкращенията на наименованията на упражненията затова така може би си ме разбрал.. Но те уверявам че и на лежанката, и на клека и на тягата сам на 100.. Не бързам да правя с много килограми по важно за мен е да тренирам оптимално отколкото с много тежко и направо за техниката да забравим.....Щото в нашия фитнес такива има много... На лежанка 50 кг ги отлепям 3 пъти, клека не ми е с много килограми можеби 30-35 кг...Мъртвата тяга с 20-30 кг ми стъпва супер..... Натоварването си го чувствам и то много много ме е яд че немога да покажа снимки... :(

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 03.04.15 15:23.

03.04.15
15:32

Ами щом е така както казваш, мисля че 3 серийки са достатъчни. Повторенията трябва да са такива, че да не стигаш до отказ.
Примерно 5 повторения с тежест с която можеш да изпълняваш чисти 8- 10 повторения. А не 5 повторения с тежест с която едвам- едвам да изпълняваш 6 повторения с мнима техника.
Надявам се ме разбра какво имам предвид :) .

03.04.15
16:34

ДА разбрах.... Ще пробвам този месец.... Надявам се да има ефект... :D благодаря много....

Мисля да правя 3х6,А за кофичките, лицевите и набиранията пак ли същия брои......., щото за лицевите мога да правя до 50 средно ся несъм пробвал колко мога може вече и до 60 някъде говоря до отказ...

Модерация: Това е форум, а не чат! Моля, ползвайте възможността за редактиране на мненията когато искате да добавите нещо към тях!

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 03.04.15 16:44.

04.04.15
09:19

казано от Кристиянчо на 03.04.15, 13:47:

обема на тренировката на дадена мускулна група следва да бъде съобразен с големината й спрямо другите..

Имай предвид, че от бицепса по-голяма мускулна група няма! :D Mount Bicepious!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1