подходящя ли е моята фитнес програма за маса

06.04.15
18:24

Здравейте :)  искам да попитам дали  програмата ми е подходяща  за маса или да я променя (начинаещ съм)  на 13 съм висок съм 1.52 разполагам с лежанка с щанга , лост и успоредка
ето я и програмата :

понеделник :
гръб и гърди
1.набиране за бицепс  6x5
2.набирания с тесен хват 4x5
3.лицеви опори 12x4
4.гребане с щанга от наклон напред 10x4
5.кофички на успоредка 6x5
6.Изтласкване на щанга от лег 10x4

вторник : почивка

сряда:
корем и крака
1.коремни преси 20 x 4
2. клекове с щанга 10x3
3.напади с щанга 10x3
4.https://www.youtube.com/watch?v=bNjKR1mFYyw първото и второто упражнения от клипа по 20x5
5.повдигане на крака от лег 15x3

четвъртък : почивка

петък:
бицепс трицепс
1.набиране за бицепс 6x5
2.Бицепсово сгъване с щанга 8x5
3.кофички на маса 12x4
4.Бицепсово сгъване с щанга на маса 8x5

и така редувам събота и неделя :) благодаря предварително

Темата беше редактирана от Piko Antov на 06.04.15 18:54.

06.04.15
22:22

да

Мнението беше редактирано от Piko Antov на 06.04.15 22:22.

Нещо не видях упражнения за рамене и тяга. Това 12х4 12 серии по 4 повторения ли са или 4 серии по 12 повторения, защото така написано ми звучи повече като първото.

Ти си:
- на 13
- начинаещ

-> по мое мнение не бива да тренираш все още по сплитове; ако си се насочил към фитнес тренировки - тренирай цялото тяло в 1 ден; няма нужда да тренираш бицепс и трицепс отделно.

Имаш ли опит с някакъв друг спорт и ако “не” - замислял ли си се? Боен спорт, атлетика?
Относно масата - тя ще дойде с годините, с натрупване на стаж, с подходящи тренировки и хранене. :)
Та ти все още се развиваш.

Все си мисля, че е малко странно 13-годишните да започват тренировки с основна цел: маса.
Спортувай, храни се добре, забавлявай се, радвай се на свободното време, което имаш и вероятно на не толкова големите задължения в ежедневието. Старай се да се грижиш за себе си и тялото си, спортувай за здраве.

07.04.15
08:13

това дето е 12x4 е 12 повторения по 4 серии
и благодаря много за отговорите :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1