Препоръка за фитнес програма за тийнейджъри /14г./

Здравейте!
Може ли да ми предложите фитнес програма? На 14 години съм. Искам да отслабна и да натрупам мускулна маса. Решил съм да тренирам 5-6 пъти седмично. Ако може да казвате и названията на фитнес уредите, защото казвайки например “Понеделник тренирай крака” аз не знам повечето уреди за какво са и дали не са прекалено претоварващи.
Благодаря! :)

19.06.15
22:10

Здравей!

Тук има значителен набор от фитнес програми, можеш да разгледаш и да си избереш. А тук има подробен списък с упражнения, с пълно описание към тях, както и видеоклип за повечето. Разгледай, мисля, че ще ти е полезно.

Наблегни на базовите упражнения, като клек, лег, тяга, гребане, военна преса. Отначало започни с тренировки за цялото тяло. Няма как едновременно да отслабваш и да качиш мускулна маса, затова си реши кое е по-важно за теб.

27.06.15
17:02

5-6 пъти в седмицата трениране бих казал че ти е много..

Добре, благодаря ви!
Иначе да ви питам, хранителните режими задължителни ли са? Имам предвид без хранителен режим, но със здравословно хранене в голяма част от времето, без газирани напитки, чипсове и т.н. ще има ли резултат?

04.07.15
16:37

казано от Рафаел Гарибян на 27.06.15, 18:29:

Добре, благодаря ви!
Иначе да ви питам, хранителните режими задължителни ли са? Имам предвид без хранителен режим, но със здравословно хранене в голяма част от времето, без газирани напитки, чипсове и т.н. ще има ли резултат?

Не особен. Просто яж много белтъчини, плодове и зеленчуци. Не е казано че трябва да спазваш някаква стриктна диета.

Мнението беше редактирано от Deads&OHP на 04.07.15 16:37.

Значи няма да има особено голям ефект без хранителен режим, така ли?
Ще се храня здравословно и ще тренирам, ефекта ще дойде с времето.. а добре ли е един ден фитнес и другия ден бягане + лицеви и коремни?
Благодаря!

Ами по-добре изчакай до към 22-23 години и тогава почни

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1