Генетично предразположена към коремни мазнини - помощ!

01.07.15
20:25

Здравейте :) Проблема ми е, че съм генетично предразположена предимно да качвам на корем и бюст, структура какво да се прави!
Започнах да ходя на фитнес преди 5,6 месеца, но наблягах на кардиото , защото бях чела че корема с него ще го редуцирам. Но стана обратното доста по заслабнах в краката. От месец наблягам на силовите и коремните упражнения и минах на НВ режим (с малко залитания към бирата). Но резултат не виждам обособен. Питането ми е постоянство ли му е майката или бъркам някъде? Или няма преборване на гена?
На 29 години съм, 160 висока, 53кг.
Храня се предимно с месо (печено), салати,умерено млечни, по 2 пъти на ден(така съм си свикнала).
Тренирам 3, 4 пъти седмично.
Примерна тренировка:
загрявам 5мин на тренажора
Придърпване на долен скрипец- 3х12
Придърпване на вертикален скрипец с раменен и широк хват- 3x12
Извивки встрани с дъмбели- 4x10
Затваряне на бедра на Аддуктор машина-3x15
Разтваряне на Абдуктор машина с акцент върху бедрата-3x15
Бедрено разгъване- 3x15
Лег преса-3x15
Сгъване тип “колена-лакти” на машина -2x30
Усуквания при повдигане на торса от тилен лег- 2x 10
Усуквания при повдигане на торса от тилен лег-2x15
Коремни преси-2x 20 с 5кг тежест
Тичане на пътека 15 мин
Препоръчаха ми да започна Л-карнитин? Дали е добра идея?

Темата беше редактирана от Кольо Пияндето на 01.07.15 20:33.

02.07.15
16:38

И постояноство му е майката и бъркаш някъде ;)
Месец е прекалено кракът период, за генерални или каквито и да било изводи, така че не бързай с тях, а и с добавките.
Относно тренировката бих ти препоръчал да опиташ да направиш посочените упражненията последователно без почивка между тях и така три пъти вместо по три серии от всяко отделно упражнение. Друг е въпроса, че и самите упражнения търпят корекция, но ако си свикнала да ги изпълняваш в тази последователност ще ти е по-лесно да опиташ новия протокол и да усетиш разликата.

02.07.15
18:05

Ще опитам, благодаря за отговора :)

04.07.15
14:23

Да споделиш и впечатленията :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1