Какво да предприема ?

02.07.15
22:35

Здравейте на 16 години съм от Русе и напоследък съм раздвоен относно какво да предприема . От 5-6 години се занимавам с спорт футбол,плуване,тенис и др. но винаги съм бил мазничък , пълен не знам и аз как точно да се изразя да кажем че съм бил с наднормено тегло. Обаче началото на Април месец 2015 г. реших да променя нещата тъй като бях спрял футбола и всякаква физическа активност бях 178 см. и 83 кг. и започнах да правя кардио ,хранителни режими и кръгови тренировки  . И така лека полека се оказах около 74,5 кг  след 3 месеца на тази програма . Но сега след като достигнах някакво прилично тегло се запитах какво да правя за напред . Съветваха ме да почна да качвам мускулна маса но някак не ми се харесва . Искам по някакъв начин да мога да остана същите килограми но да направя мускули и релеф . Накрая реших вместо да се чудя да пусна тема тук . Ако може да дадете мнение какво да предприема ще бъда много благодарен .
Отворен съм за всякакви критики !

Темата беше редактирана от Петър Генов на 02.07.15 22:38.

03.07.15
00:24

казано от Петър Генов на 02.07.15, 22:35:

Съветваха ме да почна да качвам мускулна маса но някак не ми се харесва .

Кое не ти харесва?

Искам по някакъв начин да мога да остана същите килограми но да направя мускули и релеф .

И аз понякога искам невъзможни неща.

Ако може да дадете мнение какво да предприема ще бъда много благодарен .

Може да почнеш просто да тренираш и да се храниш качествено, за да се развиеш физически, без да се тревожиш (все още) за такива подробности като маса и релеф.

Мнението беше редактирано от Петко К на 03.07.15 00:27.

03.07.15
08:23

Абсолютно съм съгласен с последната част от мнението на Петко.
Продължавай с кръговите тренировки, но увеличавай интензивността им.
Храни се равномерно балансирано (има прекрасна статия за този тип хранене в сайта) като се стремиш да поддържаш неутрален калориен баланс (и за него има статия, която ти препоръчвам да прочетеш) :)
Един много успял човек веднъж каза, че “Когато работиш съвестно, нещата се случват някак от само себе си” ;)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1