Съвети за начинаещ

Здравейте, аз съм на 17 години (170см/60кг) и съм решил лятото да се стегна малко, понеже имам повече свободно време. Никога не съм си падал по спорта, а преди около 3-4 години бях и пълничък. С дрехи си изглеждам напълно нормално дори малко слаб, но в действителност нямам почти никаква мускулна маса и искам да променя това. Ако може да ми препоръчате някакви упражнения за начинаещи, които мога да правя вкъщи (имам 2 гири по 6кг) също и колко често трябва ги правя. Знам, че хранителният режим също е от голямо значение, затова искам да знам на какви храни да наблегна и съответно какви да избягвам. В момента 1-2 пъти на седмица ходя да бягам по половин час. Имало е хора, които ми са се подигравали и това причината, поради която се страхувам да отида на фитнес. Може би ако започна да тренирам в нас след месец два ще се осмеля да отида на фитнес, но от някъде трябва да се започне. Ще се радвам ако някой ми помогне.  :)

НИ

16.07.15
12:31

Направи една серия от поставяне на гири в шкаф и се запиши на фитнес. Ако си достатъчно постоянен и сериозен, тези които са ти се подигравали, ще се сдухват в твое присъствие :)

Можеш и вкъщи да правиш някакви тренировки, като за начало, но ако целта ти е ММ и имаш възможност да тренираш в зала просто не го мисли.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1