Restart (Подготовка за полумаратон )

Прескочи до:

10.02.19
20:21

5 км. бягане днес

11.02.19
18:49

Бях до залата - в петък ще се видим да уточним какво,кога и по колко.
Днес вода литър и малко,не съм яла още. Три кафета.
Ще вечерям зелена салата с яйца и врат.

Мнението беше редактирано от Веси на 11.02.19 19:43.

12.02.19
21:50

12/02
Три кафета
Вода литър и малко
За деня порция ориз със гъби и печен слънчоглед вкъщи вечерта,не бях гладна . Много се уморих днес.
Няма активности - не остана време,нито желание.

Bart Simpson

12.02.19
23:57

Нещо си овесила нос.
Я горе главата, ей ся ш се изпролетее иш запеят гаржетата и ша заприпкат зайчета.
😁

13.02.19
07:12

казано от Bart Simpson на 12.02.19, 23:57:

Нещо си овесила нос.
Я горе главата, ей ся ш се изпролетее иш запеят гаржетата и ша заприпкат зайчета.
😁

Нали,и аз така казвам-още 15-20 къпания и е лято 😜 Благодаря ти !
Просто толкова уморена никога не съм се чувствала,дори и когато бягах по два пъти на ден. Може би ми липсват някакви витамини-тя храната напоследък ме ми е от най-разнообразната.

Мнението беше редактирано от Веси на 13.02.19 09:17.

13.02.19
20:18

13/02
Две кафета и едно фалшиво (3в1).
Вода малко повече от литър.
На обяд салата айсберг с лук,маслини и две яйца варени. Трябваше да измисля нещо за вечеря,заради малкото храна през деня ми се яде нещо сладко или тестено,ама ще хапна нещо готвено - мисля,че имам прясно зеле сготвено половин порция 🙂 .
Сутринта се успах разбира се. Ще потърся някакви витамини във връзка с тази умора,не е добре това.
Друго за отбелязване няма - скучна работна сряда .

14.02.19
20:25

14/02
Три кафета пак,вода два литра почти.
Днес на обяд много късно излязох - минаваше 15:30,доядох си салатата от вчера ,че ми беше останала и малко вино със сирена(имаше тематична почерпка в офиса).
Вечерта пилешко филе с млечен сос и зелена салата.
—-
Няма тренировка днес отново. Станах късно и ще си легна пак късно предвид всичко,което има да правя вкъщи

Мнението беше редактирано от Веси на 14.02.19 20:50.

15.02.19
17:20

15/02
Добреее,бях в залата.
В началото цяло тяло,след известно време на групи.
Получих насоки за хранене,които си познавам така или иначе - в това няма да има проблем. Предлага ми добавки да приемам инструктора - магнезий,омега 3,мултивитамини,BCAA и по желание бърнър,ама него ще го пропусна поне в началото. 4 дни седмично,което малко сложно ще стане,ама ще го измисля .
——
Започнах и татуировката днес-то е малко противопоказно май да се тренира с прясна такава,ноо ще питам.
——
Днес на кафе и вода досега - после вкъщи нещо готвено ще изям.
Три кафета,две или три блокчета шоколад.
——
Ще допиша ,ако има друго 🙂
——
Fitbit дали става за нещо ... се чудя аз !

Edit: Също трябва да се храня 4 пъти дневно .. което не съм правила оооооот сигурно 6 месеца и също ще ми е малко странно ама кот’ тако’а 🙂

Мнението беше редактирано от Веси на 15.02.19 20:53.

15.02.19
18:10

казано от Веси на 15.02.19, 17:20:

15/02

Fitbit дали става за нещо ... се чудя аз !

Барт има Fitbit charge 2 и може да  сподели по-подробно.Бе писал,че е доста доволен.Гледам,че от половин година се предлага и третата версия,разбира се на съответната цена 🙂

Bart Simpson

15.02.19
19:09

Ако не те приреснява визията, щото малко бие на “Раховец 02”
Значи е твоето нещо.
Има и някакви фитбитчета, по- дамски, нежнички.
За дали върши работа......супер е.

15.02.19
19:19

казано от Bart Simpson на 15.02.19, 19:09:

Ако не те приреснява визията, щото малко бие на “Раховец 02”
Значи е твоето нещо.
Има и някакви фитбитчета, по- дамски, нежнички.
За дали върши работа......супер е.

Ей това гледах, към 400 лв ,има каквото ми трябва ,ставало за огризката ми - май ще е това 🙂 благодаря !!

Мнението беше редактирано от Веси на 15.02.19 20:01.

16.02.19
14:19

16/02
Много болка...не беше тежка вчерашната тренировка,а не мога да ходя хаха
Днес почивка ,че си легнах в 6 сутринта и станах в 9.
Първа фаза на ръкавчето 🙂

Много са красивички тия фитбити. Нещо ми трепна отвътре 😃
Жалко, че съм такъв ПАРЛАСПУР 😃 и ще го счупя за отрицателно време, без дори да се налага да тренирам и да се мятам нещо за целта...

Сменят ли им се каишките?

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 16.02.19 16:46.

16.02.19
16:57

Аз за 300 лв. си купих голям лост и 80 кила тежести за него...

Мнението беше редактирано от Marcheto на 16.02.19 17:10.

казано от Marcheto на 16.02.19, 16:57:

И със сигурност си постъпила разумно, спор няма. 🙂

Ама всеки има нужда да си начеше една или друга краста, и няма нищо лошо в това. Да не говорим, че има и хора, на които гривната действително им е полезна.
Лично аз два пъти си купувам и два пъти я продавам след по малко от месец. Обичам джаджи просто. Не знам дали ще потретя скоро, но взеха много красиви да ги правят и съм лабилна. 😃

16.02.19
17:20

казано от Т. Тодорова на 16.02.19, 16:44:

Много са красивички тия фитбити. Нещо ми трепна отвътре 😃
Жалко, че съм такъв ПАРЛАСПУР 😃 и ще го счупя за отрицателно време, без дори да се налага да тренирам и да се мятам нещо за целта...

Сменят ли им се каишките?

Мисля,да 🙂 ще си дам още малко време да го обмисля като покупка.

16.02.19
17:24

казано от Marcheto на 16.02.19, 16:57:

Да,това е по-добрата инвестиция,но аз се оказа,не съм много добра в това да се самомотивирам за друго освен за бягане. Иначе и аз ако го продам тоя тулуп(разбирай комбиниран уред за “фитнес” - умишлено в кавички ) също бих ги вложила в нещо такова,ама да имаше кой да ги ползва в момента.
На мен си ми трябва някой да ми виси на главата,че да ми се получи и с тренировки и хранене,независимо че на теория ги знам вече долу - горе нещата .
И така 🙂 чудесно си постъпила

16.02.19
17:53

Веси, впечатлих се от татуировките ти! Много са красиви! Не съм вярвала, че ще кажа подобно нещо - аз досега бях едва ли не против татуировките (що се отнася до мен), но твоите са прелест и чак се замислих дали и аз да не си направя, хаха. 🙂

Разбирам страстта към разни джаджи. 🙂 Аз съм така с чантите - винаги имам място за още една и винаги “имам на какво да я нося”. 😄

Човек трябва и радости да си доставя в тоя жЕвот. 🙂 🙂

Веси, успех с целите и всичко! 🙂 Чета те. 🙂

Мнението беше редактирано от Елена на 16.02.19 17:59.

16.02.19
18:50

Елена,благодаря!
Това с татуировките е малко пристрастявящо-тази ми е третата и ми беше мечта от много време.
А целите ,с малко повече планиране и желание ще се постигнат 🙂 надявам се 🙈

Bart Simpson

16.02.19
19:43

Ръкава на ентомолога.
😁
Бъг-сайънтист дет са вика.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 16.02.19 19:44.

16.02.19
20:32

казано от Bart Simpson на 16.02.19, 19:43:

Ръкава на ентомолога.
😁
Бъг-сайънтист дет са вика.

Барти 😂 да не си показвам значи следващия проект

Мнението беше редактирано от Веси на 16.02.19 20:32.

Bart Simpson

16.02.19
21:08

Нещо орнитологично?
😁

16.02.19
21:14

казано от Bart Simpson на 16.02.19, 21:08:

Нещо орнитологично?
😁

Всъщност,да хахаха от къде знаеш..мафия мафия
😆

Bart Simpson

16.02.19
22:22

Нали знаеш, че има телепатия тук.

16.02.19
22:35

Какво е Татуирано ? На мен ми прилича на покемони

16.02.19
23:49

Трябва да обмисля и вариант за покемони значи 🙂
Това трябва да стане до края на месеца

17.02.19
12:49

17/02
Ами не мога да закусвам .. ще се пробвам да си я правя от вечерта да видим ще стане ли работата.
Кафе само до сега,за обяд нещо леко-яйца и салата ще е вероятно а довечера свинско бон филе на фурна и айсберг с домати и краставици,лук и млечен сос.
Ще опитам да направя едно тепе или гребна днес,ако не ми бутне някой плана де 🙂 но ще/трябва да има някаква поне минимална активност.
Edit: Гребната посетих и два еклера да си добавя от една сладкарница в Раковски - официално най-вкусните,които съм яла!

Мнението беше редактирано от Веси на 17.02.19 20:01.

18.02.19
18:12

18/02
Тренировка #2
Ще опитам да възпроизведа,доколкото помня това ,което правих:
Загрявка на колело 7-8 мин.
Загрявка стави
Аддуктор 4*12
Абдуктор 4*12
Напади 4*7 на всеки крак без тежест
Придърпване на скрипец тесен хват 4*12
Флайс със гири от полулег със завъртане в края на движението 4*12
Сгъване с гири за бицепс 4*12
Сгъване за трицепс 4*10
Избутване за задно рамо 4*10
Повдигане на крака от лег на постелка 4*10
Коремни преси 4*10
Пътека с 8% наклон - ходене с 6км/ч
Разтягане в края 🙂

Не си направих закуска,съответно и не ядох. Бях навън цял ден - в КАТ да регистрираме новата кола,после в залата,сега се прибирам да изям нещо.
Две кафета за деня.
Вода към литър и половина. Доза протеин след тренировката.
Един боб на тава с люта чушка за вечеря. Нещо листно от градинката също може (ще си отглеждам айсберг догодина).
Туй то за днес,утре на работа - тренировка след работа ще да има 🙂 и сряда почивка.
Утре вероятно ще си получа и добавките,ама ще взимам и бърнър. Пък като свърши - месец почивка.
—-
Мноу е яка новата стара кола ,която си взехме 😂 e61 2010 г 3-ка дизелче - мед - биг лайк. Остава да се науча да карам автоматик и всичко ще е точно .

Мнението беше редактирано от Веси на 18.02.19 23:17.

Bart Simpson

18.02.19
19:11

Честито за колата, със здравр да я карате.

19.02.19
22:55

Bart,благодаря 🙂

19/02
Събудих към 6:30 часа,кафе на работа,без закуска (оказа се,че нямам овесени ядки като реших да си приготвям закуска от вечерта),за обяд половин порция миш маш и шоколадов бонбон,още едно кафе + вода към литър и малко.
Тръгнах си малко по-рано от работа,за да не се прибирам в 20 часа. Получих си добавките-Омега 3,мултивитамини,BCAA и fatburner.
Преди тренировката - две капсули от FB(което беше грешка,разтреперих се след края и) и доза BCAA по време на тренировката и след това допих в колата,че сууупер сладко братче-отвикнала съм да пия такива неща.

Тренировка #3
За загрявка 7-8 мин на кростренажор(не е моето обаче). Загрявка стави.
Клек собствено тегло (вероятно за проверка на формата) 4*12
гоблет клек с пудовка 4*12
Флайс 4*10
Гребане с дъмбел 4*12 на всяка ръка
Сгъване за бицепс с дъмбели 4*10
Пек дек 4*10
Повдигане ръце напред с дъмбели 4*5 в комбинация с преса с дъмбели 4*5
Трицепсово разтягане на скрипец 4*10
20 мин пътека 12% наклон с около 5,5-5,7 км/ч (около,защото накрая вече намалих скоростта). Разтягане вкъщи преди лягане - нямаше време в залата.

Вкъщи след като се прибрах - пиле на грил колкото моя шепа и малко и ориз със зеленчуци пак шепа може би.

Приготвих си закуска и обяд за утре и мога да почивам вече.

Мнението беше редактирано от Веси на 19.02.19 22:56.

20.02.19
23:15

20/02
Ставане 5:30 случайно-разходка с кучето за добро утро.
Няма тренировка днес.
Таблетка Омега 3 и една мултивитамини
Две кафета,вода около втория литър.
Закусих овесени ядки с половин кофичка кисело мляко и половин ябълка. Преди обяда остатъка от миш маша(забравих да си купя ядки),обяд - салата айсберг с риба тон,царевица,домат,балсамов оцет.
Още една таблетка омега3.
Вкъщи свинско бонфиле на скара,пак айсберг салата от същия вид,но без рибата тон.
Половин пакет слънчоглед.
Утре тренировка #4 след 19:00 часа-ще е фраш...

Мнението беше редактирано от Веси на 20.02.19 23:20.

20.02.19
23:53

Веси, взе ли си Фитбитчето или още се чудиш? Аз имам 2-ката, но за съжаление от една седмица не ще да се зарежда, не искам да давам негативно мнение за модела,може нещо аз да съм прецакала сензора. Липсва ми дотолкова, че правех минимума крачки и наистина ме стимулираше, а не ми се носи тел.като извеждам кучето, да обикалям залата, на пътеката да отчита и т.н. Телефона със сигурност отчита многоооо по-малко крачки.
Отделно ми хареса, че отчита пулса и ми помагаше с почивките в залата или поне че не съм много зле и не припадам 🙂 Както и е ориентир поне на 90% за изразходени калории според тегло, възраст, пулс и дейност.

Мнението беше редактирано от Radost на 20.02.19 23:53.

21.02.19
08:53

Чудя се още честно казано. Защото парите са ми един вид даром дошли и затова изобщо си позволявам да го включвам в таргета. Иначе не бих си и помислила да хвърля толкова пари. Все пак не съм професионален спортист - не е нужно супер точно да следя всичко,ама този път е по-скоро за глезотия хаха.
Иначе и аз тези удобства търся-да не разнасям телефона навсякъде ,че при едното падане с кучето щях да го оженя набързо като ме спъна 😂

Мнението беше редактирано от Веси на 21.02.19 09:14.

21.02.19
10:10

Аз с идеята да имам някаква умна джаджа си поръчах MI BAND 3 , но малко по-късно,гледайки доста клипчета и прочитайки разни ревюта реших пък да е Amazfit Bip 😄 ,та първия като пристигне тия дни сигурно  ще отиде при щерката.Amazfit-а има голяма автономност,калории,крачки,пулс, а и GPS,което го прави да е независим от телефона при бягане,но доколко е точен мненията са противоречиви,ще се тества като пристигне тия дни.

21.02.19
14:15

Вариант е просто да си вземеш по-бюджетен вариант, напр. до 200 лв.има доста варианти. Разбирам те за наместването на пари, така е най-сладко хахаха

21.02.19
22:14

21/02
Ставане в 6:30 часа
Кафе,мултивитамини и омега 3.
Мляко с овесени ядки и банан(няма да повторя - ужасно е).
Второ кафе.
Вода за деня към литър и половина.
За обяд пилешко филе с гриловани зеленчуци.
Омега 3,две таблетки FB и доза BCAA.
Тренировка #4 след работа към 19 часа:
Загрявка 7-8 мин пътека с наклон 6 % и скорост 5,5 км/ч
Загрявка стави
Аддуктор 4*12
Абдуктор 4*12
Сумо клек с пудовка 4*10
Напади 4*7 на всеки крак
Придърпване на скрипец пред гърди тесен хват 4*12
Пек дек 4*12
Повдигане ръце встрани с дъмбели 4*10
Бицепсово сгъване с дъмбели 4*10
Трицепсово разгъване на горен скрипец 4*12
Повдигане крака от лег 4*10
Коремни преси 4*10
Пътека 11% наклон със 5,7 км/ч - 20 мин
Стречинг вкъщи преди лягане
Щях да ям нещо,но стана 21:30 и ми мина апетита.
——-
Трябва да опитам да ходя преди работа в залата,че домочадието се дразни от късното ми прибиране. А това ще е супер супер трудно. Инструктора ми иска да правим кросфит комплекси от следващия месец,поне не отнемат толкова много време-може и да е по-добре. Ще пробвам.
——
Благодаря за мненията за часовника-ще отбележа като/ако взема нещо.
——
Утре ще ида в обедната почивка в залата,за да не се прибирам толкова късно. Пък най-много да имам да отработвам малко някой ден.
——
Ще взема да си взема мерки и да се снимам,че да видя прогреса (ако има такъв във някой момент от изтезанието )🙂
——
Ей това правя като ми е скучно на работа :

Мнението беше редактирано от Веси на 21.02.19 22:24.

22.02.19
22:33

22/02
Снощи не можах да заспя до 2:00 ,станах в 5:30,което оказа влияние на работата ми днес-допуснах малка грешка. Нищо опасно,но факт.
Кафе ;
Половин кофичка кисело мляко,забъркано с кокосови стърготини,овесени ядки и ч.л. брашно от рожков-не беше лошо. Може би малко орехи щяха да подобрят вкуса;
Омега 3 и витамини с второто кафе.
В обедната почивка отидох до залата,преди това две таблетки FB,доза BCAA.
—-
Тренировка # 5
Загрявка на пътека 7-8 мин 5,6 км/ч 6%наклон
Загрявка стави
Аддуктор 4*12
Абдуктор 4*12
Бедрено сгъване 4*10
Бедрено разгъване 4*10
Флайс със завъртане в края от полулег 4*10
Гребане двустранно (някак обратно - с торс на лежанка и гребане с две ръце) 4*10
Избутване на машина за рамо 3*10
Сгъване на долен скрипец за бицепс 4*10
Разгъване за трицепс на горен скрипец с въже 4*10
20 мин пътека 11% наклон  5 км/ч.
Доза протеин(понеже бях оставила време за обяд,но не трябвало да се храня непосредствено след тренировката).
Вечеря пилешко филе и овчарска салата.
Глътка - две бира. Чаша кола.
—-
Утре ще правя втората част на татуировката и в сряда финиш.
— -
Щях да излизам на караоке,но навън стана толкова студено,а и съм толкова изтощена,че бързо ми мина.
——
Утре сутрин,ако не е зверски студ мисля да потичам,ама ще се види. Не е сигурно 🙂
——
Вода за деня около 2л.
——
Не знам дали са ефективни тренировките,но щом едва държа волана с ръка след това ,вероятно са добре,независимо от малките кг.

Мнението беше редактирано от Веси на 22.02.19 22:35.

Bart Simpson

22.02.19
23:02

Е караокето в.парка ли щеше.да е?

23.02.19
07:18

казано от Bart Simpson на 22.02.19, 23:02:

Е караокето в.парка ли щеше.да е?

Хаха,не. Просто ми влияе времето на настроението 🙂

Bart Simpson

23.02.19
12:27

Нема, нема и гръмнеш с някоя снимка.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1