Въглехидрати в период за маса при висок % телесни мазнини

14.10.15
21:13

Заглавието казва всичко общо-взето. Идеята ми е да качвам максимално чисто, защото съм със сериозен процент телесни мазнини - около 20. Висок съм 170 см и тежа 70 кг, на 21 години. Планирам да приемам около 2800 калории дневно, от които около 650 ще са от протеин ( 2 гр/кг), но за съотношението при останалите макронутриенти се двоумя, главно колко въглехидрати да приемам, че да не се усвинвам допълнително. Планирам да тренирам 3 пъти седмично (първоначално) за цяло тяло и да ям по-малко в нетренировъчни дни. Като цяло приемам всякакви мнения и препоръки относно хранене и тренировки.

14.10.15
21:54

Качваш ли килограми със сигурност качваш и мазнини. Имай го предвид. Качване на 100% мускули няма. При положение, че си 20% мазнини, според мен можеш да имаш напредък и с лек дефицит известно време.

14.10.15
22:45

20% ПМТ въобще не е сериозен процент, а нещо съвсем нормално. Или не си с 20% или имаш някакви нереални представи. Относно макронутриентите - аз бих държал мазнините ниски, около 40-50гр, ще кача белтъка на 3гр и останалото ще са въглехидрати, предимно комплексни с малко бързи веднага след тренировка. Лек дефицит или около неутралния баланс първите няколко седмици е добра идея да се наблюдаваш как ти се отразява. За съжаление ще включа и кардио, тоест ще се опитам първо да се поизчистя и след това да мисля за качване на мускулна маса. Ясно е че си начинаещ при 1.70/70кг с 20% ПМТ по твоите думи, тъй че с правилен хранителен режим и тренировки бързо ще имаш резултат и дори ще можеш хем да поизчистиш малко, хем и да качиш ММ, но много зависи и от моментната ти сила и добрата/липсата на добра техника в изпълнението на упражненията.

П.П. Не се занимавам с бодибилдинг целенасочено. Досега като правило при мен винаги се е получавало, така че в един момент качвам килограми като леко омазнявам и вследствие качените килограми ми расте и силата, оттам тренировката се увеличава и се изчиствам, понякога повече и от преди да започна да качвам, но става въпрос за 1-2-3 кг максимум, които като поизчистя остават 0.5-1кг, идеята ми е да не очакваш някакви феноменални резултати, трябва си търпение и време.

Мнението беше редактирано от aleks на 14.10.15 22:52.

14.10.15
22:52

Да доста често забелязвам наскоро във форума хора, които ми се струва, че имат нереална представа за подкожните си мазнини и им се иска да са толкова, но са към с 5-10 % по-високи.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1