Правилно ли се храня?

Здравейте. Почнах нова работа от близо два месеца. На бюро 99% от времето. Не ходя на фитнес, опитвам се да се храня що годе нормално, но май имам проблем с размера на порциите или си въобразявам... Не знам!!  Правя тренировки за цяло тяло на Руми Илиева ако я знаете. Общо взето искам да знам какво мислите вие тъй като това не е сайт само за фитнес и тренировки, а и за здравословно хранене също.  Храня се горе долу така:
Кафе с мляко преди З + пробаиотик и алое вера (имам гастрит!)
З: извара ок 200 гр + овесени ядки -3с.л ( мразя кисело мляко)
О: пилешкибон филета на скара / пил пържола-бут или филе/ омлет със шопска салата + зЕлева салата
В: 2 котлета сьомга около 500 гр сурово съст. Със задъшени зеленчуци на фурна -карфиол нр Зеле - в големи количества... + свежа салата- краставици, айсберг, праз и черита..
Мисля си ме прекалявам със зеленчуците и яденето като цяло... Какво мислите. Мерси много :))

Темата беше редактирана от Никол Иванова на 16.10.15 15:12.

Според теб правилно ли е, че единият от трите основни макронутриента на практика почти липсва в така описаната храна?

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 16.10.15 15:14.

Не! Именно за това искам мнение, помощ, кое да променя или заменя. Благодаря

Мнението беше редактирано от Никол Иванова на 16.10.15 15:44.

Не разбирам защо се храниш по този начин тогава. :) Знаеш, че нещо не е ОК и въпреки това го правиш...

Съвсем спокойно можеш да намериш място в менюто си за храни като зехтин и маслини, авокадо, сурови ядки и тахан, жълтъци от яйца, кашкавал, сирене (включително зрелите сирена тип Бри и Камембер), краве масло, мазнички меса (свински врат, бекон и т.н.)... този списък определено не е изчерпателен.

Салатите винаги са ми овкусени със зехтин :) пропуснала съм да го напиша- и зеленчуците на фурна също. Тахан никога не съм яла честно казано. Нямам обяснение защо ми е такова менюто! От време на време на обяд хапвам и супи, но не често. Наблягам повече на протеини според мен защото не тренирам и съм обездвижена и сигурно(подсъзнателно) ме е страх да не напълнея. Това ми се струва най-логичното обяснение.

Значи като не тренираш, не трябва да приемаш въглехидрати, за да не напълнееш?

По мое мнение не се храниш толкова зле. Вярно липсват въглехидрати. Не мисля, че страдаш от недостиг на мазнини. Помисли върху това да започнеш да тренираш :)

Благодаря за коментарите!
Прави сте за въглехидрати. Просто преди като се занимавах с фитнес, волейбол, зумба итн не го мислих изобщо. Попринцип обичам да си хапвам :) но проблема е, че не знам как е ок да се храня без да тренирам.
Иначе сте прави за тренировките. Аз съм ЗА това да има физическа активност и винаги съм била активна. Но с тази работа не севиждам в залата по никакъв начин. Ставам в 6.30 от 9 до 18 на работа в най добрият случаи, докато се прибера е 19-19.30 скапана... :(((

Въглехидратите са важни, спор няма... все си мисля, обаче, че мазнините имат една идея по-висок приоритет по отношение на здравето... особено за една Дама. И още по-особено за Дама, която е имала проблемацийки с поднормено тегло. Както и да е... въпрос на гледна точка, не претендирам, че съм прав.

Останалото са общи приказки - по информацията, дадена до тук, няма как да се прецени адекватно кое е много и кое е малко в случая. Всичко под 1600 kcal е неразумен глад в тази ситуация и тотален енергиен минимум.

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 16.10.15 17:24.

Благодаря за мненията ви. Искам само да кажа, че този период беше мноого за кратко и бързо мина и замина. Единствената ми молба беше за вашето мнение :) изследвам се често-хормони, кръвна картина итн и всичко е в норма. Иначе не падам под 1600 кал !!

Мнението беше редактирано от Никол Иванова на 16.10.15 19:57.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1