Тренировка с дъмбели?

08.12.15
22:42

Здравейте,
преди ходех на зала редовно, но напоследък се случи така, че от много ангажименти нямам време за това. Не ми се иска обаче да се отказвам и имам желание да продължа да си тренирам. Имам дъмбели у нас, но се чудя дали ще имат същата полза като залата. Какво смятате? Ще има ли ефект от дъмбелите? Възможно ли е всъщност да се направи хубаво тяло от тренировка само с дъмбели?

08.12.15
23:09

Въпросът ти е адски относителен... от 10кг. дъмбел до 30кг. дъмбел има голяма разлика. Както и не е ясно какво разбираш под хубаво тяло, нито пък как се храниш... Само на едно нещо може да ти се отговори конкретно, така както си задал въпроса - същата полза като в залата няма да имаш, не можеш да замениш цял набор от уреди с два дъмбела... Ако беше така нямаше да има фитнес зали...

Мнението беше редактирано от Pleasure на 08.12.15 23:18.

10.12.15
14:51

казано от Pleasure на 08.12.15, 23:09:

не можеш да замениш цял набор от уреди с два дъмбела... Ако беше така нямаше да има фитнес зали...

Напротив, можеш и може да тренираш по-продуктивно и успешно. А фитнес залите са просто бизнес, както и ресторантите например.

11.12.15
19:15

казано от James Hinks на 10.12.15, 14:51:

казано от Pleasure на 08.12.15, 23:09:

не можеш да замениш цял набор от уреди с два дъмбела... Ако беше така нямаше да има фитнес зали...

Напротив, можеш и може да тренираш по-продуктивно и успешно. А фитнес залите са просто бизнес, както и ресторантите например.

И бизнеса с добавки също!!

Анархия , бойкот на индустрия

П.П. И две пудовки вършат работа ;)

Мнението беше редактирано от ISB на 12.12.15 01:12.

Хареса ми въпроса на създателя на темата и мненията ,явно не съм единствения който мисли ,че всички тези неща са плодове на индустрията . Тренирам от 5 години и първите три години правих клекове дърпания за гръб ,прасци, и почти вс останали мускули с дъмбели . За всичко се иска въображение ,желание и вяра че ще се получи .

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1