Нуждая се от програма

ЗС

09.12.15
21:20

Здравейте ! На 17 години съм и вече 3ти месец се занимавам по сериозно с тренировки. След 5 дена правя 3 месеца от както съм започнал да тренирам 5 пъти седмично по 1 час дневно. Тежа 66-7 кг и съм висок 1.76. Бих желал да стегна тялото си и това няма как да се случи без помощта на хора разбиращи и опитни като вас. Разполагам с няколко уреда в нас и те са следните:

- ( снимката на мултритрйнера е илюстративна но е от същата марка и уредите на него са абсолютно същите както моя )
-  Лежанка (с възможност за наклон) с щанга с прав лост , дискове 2х50кг , 2х20кг , 2х10кг , 4х5кг , 6х2,50 , 4х1.25 ,
- 4 дъмбела
- Бягаща пътека
- Колело
- Уред за коремни преси.

Разбира се мога да смеся домашния фитнес и с лостове. Целта ми е да кача килограми и да направя ръцете по-големи тъй като тялото ми е широко и не изглеждат добре. Пия всеки ден шейк от извара , банан и прясно мляко. Ако може и да ми предложите и на какви конкретни храни да наблягам. Мисля че 3 месеца стигат и мога да си позволя добавка до 50-60 лв която да подпомага за реализирането на моите цели.

Благодаря за отделеното време ! :)

Темата беше редактирана от Заза С на 09.12.15 21:23.

09.12.15
21:33

казано от Филип Комсулов на 09.12.15, 21:20:

Мисля че 3 месеца стигат

(tmi)

ЗС

09.12.15
21:36

3 месеца от както съм започнал сериозно отново. Тренирах и миналата година около 5 но ми предстоеше операция и от там свалих килограми и интерес. :)

09.12.15
22:22

-

Мнението беше редактирано от Pleasure на 09.12.15 22:40.

09.12.15
22:34

Целта ми е да кача килограми и да направя ръцете по-големи тъй като тялото ми е широко и не изглеждат добре. Мисля че 3 месеца стигат и мога да си позволя добавка до 50-60 лв която да подпомага за реализирането на моите цели.

По Коледа едва ли ще имаш проблем с качването на килограми :D

Разполагаш с всички необходими уреди за пълноценна тренировка на цялото тяло, браво за оборудването! Излишно е да даваш пари за добавки на този етап, най-добре си го избий от главата и си купи три пуловера, че става студено. Наблягай на ориз, месо, картофи, овес, яйца, млечни продукти и т.н. по много и няма да имаш проблеми с качествено качване на килограми.

Примерна програма:
Понеделник - гръб/трапец (Добави към колекцията един лост за врата, по 20 лева са, или пред блока, където тупат килими)
Набирания
Мъртва тяга (имаш достатъчно килограми, само да не пробиеш пода)
Гребане с лост
Едностранно гребане с дъмбел
Придърпване на скрипец
Трапецовидно повдигане с дъмбели/лост

Вторник-гърди:
Хоризонтален лег с лоста
Наклонен лег с дъмбели/лост
Обратен лег с дъмбели/лост (ако ти позволява лежанката)
Кофички
Флайс

Сряда - крака:
Напади с дъмбели
Клекове с тежест(можеш да си купиш една стойка за клек, не са много скъпи)
Румънска тяга
бедрено разгъване на уреда
Повдигане от стоеж/седеж за прасец с тежест

Четвъртък-рамене:
Раменни преси с дъмбели
Изнасяне на ръцете напред с дъмбели
Изнасяне на ръцете встрани с дъмбели
Вертолет
Разтваряне с дъмбели от седеж и наклон напред

Петък-ръце:
Френско разгъване с дъмбели
Разтваряне на горен скрипец
Кик-бек
Кофички
Сгъване с лост за бицепс
Чуково сгъване с дъмбели
Концетрирано сгъване с дъмбели

Това е само един мнооого грубо нахвърлян вариант, който може да търпи мнооого корекции. Като цяло имаш още много възможности за упражнения.

Мнението беше редактирано от Pleasure на 09.12.15 22:38.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1