Сваляне на мазнини

Здравейте, искам да попитам дали трябва да правя някакви упражнения, тъй като засега искам само да отслабвам не искам да се стягам. Правя една диета, но напоследък седя на едни кг, а вкъщи имам колело и карам всяка вечер. Възможно ли е да стягам мазнините и затова да не мога да сваля повече?

18.02.16
13:24

Да се “стягаш” значи, за сваляш мазнините, за да се открият мускулите под тях и да изглеждаш по-слаба и по-тонизирана. Какво точно искаш?
“Една диета” е много неизчерпателно, както и “едни килограми”. Разкажи малко повече.
Словосъчетанието “стягам мазнините” е безсмислено.

Разкажи ни как се храниш, какво правиш след като въртиш колелото, с какво темпо въртиш колелото, колко време въртиш колелото. Колко килограма си, колко искаш да станеш... Дай малко повечко информация.

Здравейте отново. Аз правя хранителния режим на Ваня Червенкова. Предполагам сте чували за него. За около 3 месеца вече свалих 12 кг. В края на януари/ началото на февруари варирах между 82-80 кг. Последната седмица си седя плътно на 80, но нито грам по надолу. Започнах от 2 седмици да въртя колело само вечер, тъй като нямам време. По 30 мин. на вечер. Надявам се поне да мина границата под 80.

18.02.16
17:27

Дайте ми тенката пушка !  Как може да правиш хранителен режим, видян от някого ,който изглежда ПОТРЕСАВАЩО ?!?!? Същата тази персона пропагандираше пиенето на аспирин сутрин на гладно. Дайте ми и тъп нож . БИЧ ПЛИЙЗ

Е не аз не пия Аспирин

Здравей!
Тази тема е обсъждана многократно и ако беше ползвала търсачката, щеше да се увериш.

Накратко: съветвам те да прекратиш въпросната диета, като успоредно с това започнеш да четеш статиите от раздел хранене тук. Започни с хранителните режими (РБД например), както и с материалите за калориен баланс.

Мнението ми за диетата на г-жа Червенкова:
http://www.bb-team.org/forums/viewthread/77526#p-1153096

(Можеш да разгледаш цялата тема).

Ако няма сериозна медицинска причина, поради която не можеш да спортуваш (а предполагам, че такава причина не съществува), то те съветвам да започнеш и със спорта. :)

Няма как да стягаш мазнините. Мазнините са мазнини, мускулите са мускули.

18.02.16
21:18

казано от Вероника Налбатска на 18.02.16, 18:06:

Няма как да стягаш мазнините. Мазнините са мазнини, мускулите са мускули.

И аз като го писах щях да кажа, че е фактологически грешно, ама реших, че може да има предвид самите мастни клетки...

Благодаря много :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1