Суперсерии - гръб

Здравейте, имам един въпрос. Искам да почна да правя суперсерии и в момента се опитвам да намеря суперсерии само за гръб. Търся, но не намирам. В интернет има само суперсерии за гръб и гърди . Можете ли да ми дадете примерна тренировка само за гръб в суперсерии като в момента се опитвам да отслабна ако това има значение?
Благодаря!

Ами то, дори и да намериш нещо предписано не означава, че то ще е подходящо за теб и ефективно за целите ти.

А как да ти помогнем, след като не си дал достатъчно информация за себе си? Какъв спортен опит имаш? Добра ли е техниката ти на движения? Можеш ли да се набираш, да правиш мъртва тяга и т.н.?

Каква е цялата ти програма?

За отслабването - фокус в храната.

Извинете, за което. На 22 години съм, висок 1,95, 100 килограма, ако тръгна да се набирам мога да правя по 2-3 набирания, мъртва тяга правя серии с по 90-100 килограма, от 2 години ходя на фитнес. А тренирам всеки ден от 6 месеца насам. Преди това тренирах през ден.

казано от Никола Кючеков на 28.02.16, 11:20:

Извинете, за което. На 22 години съм, висок 1,95, 100 килограма, ако тръгна да се набирам мога да правя по 2-3 набирания, мъртва тяга правя серии с по 90-100 килограма, от 2 години ходя на фитнес. А тренирам всеки ден от 6 месеца насам. Преди това тренирах през ден.

Не е достатъчно, за да получиш отговор от невероятните експерти на  bb-team, трябва да напишеш обиколки на бедата, подбедриците, мишниците, предмишниците, скалпа, соматичен тип, кръвна група, алергии, фобии, раса, етнос, религиозни убеждения, образование, сексуална ориентация, семейно положение, трудов стаж, месечен доход, съдебно минало, ЕГН/ЛНЧ, телефон - стационарен и мобилен, факс, електронна поща, настоящ и постоянен адрес, любим цвят, любимо число, любим сезон, предпочитан стил музика, зодия (желателно е и по китайския хороскоп), хобита и 10 любими филма.

Препоръчително е да представиш и подробен разчет на тренировките си в последните 3 години, както и подробно родословно дърво, датиращо поне 150 години назад.

Ако не напишеш изискваните неща, за съжаление няма как да получиш примерни суперсерии за гръб от експертите като “Вероника Налбатска”.

Аз бих ти предложил да комбинираш набиранията с гребане с дъмбел в една суперсерия, а мъртвата тяга с придърпване на скрипец във втора, но не се води по моята простотия, тъй като ти давам съвет, без да разполагам с изключително важната информация, изредена по-горе.

Мнението беше редактирано от Иван Илиев на 28.02.16 14:22.

казано от Никола Кючеков на 28.02.16, 11:20:

А каква е целта ти с желанието да правиш смесени серии при гърба? Предполагам, че за по-плътна тренировка и за повече свършена работа за по-кратко време?
Има различни варианти - да комбинираш 2 упражнения или пък 3 (в трисет) или 4 (в гигантска серия).

Аз в момента тренирам чрез трисети и съм доволна, като спазвам принципите на тази програма. Прецени, дали опитът ти отговаря на условията да спазиш необходимите детайли и ако ти харесва, можеш да опиташ. :)

Можеш да комбинираш набирания, мъртва тяга, придърпване на долен скрипец с по-тесен, успореден хват. Избери си упражнения, които да тренират гърба в различни равнини. :)
Тук е разделът с упражнения, ако ти липсват идеи.

След като целиш да отслабнеш, то най-вероятно вече си в калориен дефицит и си наясно, че малко или много хранителният ти режим ще ти повлияе на силата. Затова те попитах какво целиш с програмата си, както и какви са останалите ти тренировки. Има възможност да избереш и по-подходящи за постигането на целта ти тренировки, като например 3-4 тренировки за цялото тяло / седмично. Разгледай и разделът с тренировъчни програми.

Успех!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1