Има ли ефект с по-малко протеин от нужното

23.03.16
09:45

Здравейте,

Постарах се да потърся инфо от вече написаните теми, но не успях да намеря това, което ме интересува. Въпросът ми се подразбира от заглавието - ако целта ми е да кача чиста мускулна маса, това ще се получи ли, ако приемам по-малко протеин от нужното за тази цел
(2-3г на телесно тегло), или просто ще поддържам и няма да се получи покачването. Проблемът е, че в момента нямам време да ям достатъчно, а и това, което ям не винаги е основно богато на протеин, старая се да е така, но не винаги се получава. Всякакви съвети, критики, хейт са добре дошли :)

Поздрави

Ако всичко останало в режима е на прилично ниво, ще се справиш и с 1.5 g/kg.
Във всички случаи няма как да качваш само и единствено мускулна маса.

23.03.16
09:59

Чиста маса относително казано, с минимално подкожна мазнина. Иначе мога да ти кажа какво горе-долу ям през деня: сутрин - мляко с овесени ядки + 2 яйца; преди обед - ядки/плодове; обед - месо с ориз/картофи; следобед - ядки/плодове; вечер след тренировка - протеин; вечеря - както на обед + салата.

Почивката и тренировката мисля, че са ми окей - храненето ми е основния проблем, за което и питам...

23.03.16
11:18

Ако дадеш и грамажи и теглото ти, ще можем да се ориентираме в количествата за твоите нужди. Иначе като източници е ОК.

23.03.16
11:29

Висок съм 174см, теглото ми е около 68кг. Грамажите не мога да ги определя, да кажем грубо по 250г от всяка храна, която съм изброил.

Как реши тогава, че не ти достигат белтъчини?

23.03.16
13:08

Ами по груби сметки, които си правя по колко протеин приемам от всяко хранене. Освен това храненията, които казах са си като цяло редовни, но се случва да има дни, в които да не успея толкова редовно. Въпросът ми е общ като цяло дали се получава покачване на маса, ако не приемаш достатъчно протеин, колкото ти трябва, за да се насити организма.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1