Модификация - ЕДТ системата на Чарлз Стейли

07.04.16
17:32

Здравейте бодибилдинг фенове и мускулни маняци!

Нека първо да разкажа малко за себе си. Имам известен опит и преди около 3 години (може би в един от най-силните си периоди) изпробвах ЕДТ системата на Чарлз Стейли:

http://www.bb-team.org/workout/4364_edt-sistemata-na-charles-staley

Ефекта беше УАУ - за 5 седмици от 70кг стигнах до 77кг. Знам, много от вас биха казали, че просто съм надебелял (fat gain). Но всъщно точно обратното - имаше много силно изразено изчистване от мазнини.

Та искам да кажа, че съм предоволен от потенциала на тази система. Нека спомена, че тогава ползвах програмата с много минимални модификации.  Но миналото лято реших да изпробвам нещо по хард, нещо на предела. И така създадох една собствена модификация. В оригинала имаме различна програма/групи за всеки ден. В моя вариант е еднообразно за всеки ден, но упражненията са само комплексни и базови. Ето я и нея:

=======================================================================

Първи 20 минути

А-1: Набирания
А-2: Клекова с щанга зад врат

Втори 20 минути

А-1: Кофички
А-2: Мъртва тяга

Единствените ротации които съм прилагал е размяна на 2-те полувремена или местата на упражненията  в двусета. Двусетите винаги са комбинация от едни и същи упражнения.

Както казах, изпробвах това миналото лято. Но трябва да спомена, че последните 2 години съм заключен в офис, с все по - малко време и доста чести и все по - големия откъсвания от залата. След края на лятото отново се откъснах от тренировъчната ротина и сега се опитам да се завърна. А се завръщам, защото най - накрая открих денонощна зала (ако някой го интересува може да ми пише). Работното ми време е скапано и мога да тренирам без да ми пречи на останалата част от деня, чак през малките часове на нощта. Пробвах с тренировки преди работа, но след като се натоваря тежко (зашото обичам да се раздавам) не работя пълноценно (голям проблем когато се бориш да се издигнеш).

По - общо казано съм човек изпробвал системата, с малко коремче и с голямо желание да се върна в играта. Въпроса ми към вас е следния: Тъй като тази моя модификация е много тежка и често умората отшумява много бавно (ставам сутринта след 7 часа сън и се чувствам смазан) - не бъркам умора и мускулна треска. Дали тази тежка умора би имала негативен ефект? Дали тялото ми просто не се опитва да ми каже - спри се?

Ако наистина тази рутина е прекалено тежка за мен и би имала негативни или нулеви последици, то какво бихте казали за този вариант? Тук комплекса е вече разделен в два дни и те са следните:

Ден 1

Първи 20 минути

А-1: Набирания
А-2: Френско разгъване с EZлост от лег

Втори 20 минути

А-1: Клекова с щанга зад врат
А-2: Коремни преси

Ден 2

Първи 20 минути

А-1: Кофички
А-2: Бицепсово сгъване с прав лост

Втори 20 минути

А-1: Мъртва тяга
А-2: Калф машина

Благодаря предварително за коментарите и отделеното време!
Поздрави,
Марио

Аз лично бих ти предложил да ги разделиш на два дни - единия да е крака и рамо, другия - гръб и гърди. Може би нещо такова:
Ден 1
1А Тяга
1Б Хоризонтален лег
2А Набиране
2Б Кофички

Ден 2:
1А Клек
1Б Раменна преса
2А Румънска тяга или Тяга с прави крака
2Б Разтваряне страни с наклон напред

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1