Енергоразход

08.04.16
08:41

Здравейте, поради естеството на сезона и наближаващото лято, всички малко или много сме започнали да “чистим” натрупаните мазнини от бълки периода. Въпроса ми е... според вас коя програма/сплит/система предполага най-голям енергоразход. Търсих в сайта, но или информацията не отговаря на въпроса ми, или е прекалено стара и не знам до колко е актуална към настоящия момент. Може да излезе хубава дискусия. По-здрави ;)

Carbohydrate

08.04.16
10:38

Каране на колело по терен с лека денивелация- 2 часа

08.04.16
12:19

Тежко средно леко, като се стремиш да правиш повече кръгове.

08.04.16
12:25

казано от basttardo на 08.04.16, 08:41:

Здравейте, поради естеството на сезона и наближаващото лято, всички малко или много сме започнали да “чистим” натрупаните мазнини от бълки периода. Въпроса ми е... според вас коя програма/сплит/система предполага най-голям енергоразход. Търсих в сайта, но или информацията не отговаря на въпроса ми, или е прекалено стара и не знам до колко е актуална към настоящия момент. Може да излезе хубава дискусия. По-здрави ;)

Може би не поставяш правилният въпрос :)
Ако говорим какъв тип активност има най-голям ефект върху намаляването на подкожните мазнини, това не е директна корелация със енергоразхода. Подобряването на инсулиновата чувствителност на тъканите е например много важен фактор (дали ще задържат мазнини) и зависи от вида физическа активност - експлозивните движения, ексцентричните съкращения и т.н. в различни комбинации имат различен ефект. Има протоколи, в резултат на които ре-синтеза на гликоген се намалява трайно за денонощие и половина...Стимулирането на кетохламините също е важно...

Като цяло обаче, колкото по-навътре навлизаме в тази тема, все повече въпроси ще възникват и все по-ясно ще става, че ще събирате “жокери” за един определен участник във форума, ако искате конкретни отговори (особено под формата на програми и протоколи) :)

10.04.16
23:23

Програма http://www.bb-team.org/workout/1285_balansirana-programa-za-otslabvane
Увеличаваш повторенията и добавяш 3 пъти седмично по 20мин кардио - колело / пътека.

11.04.16
13:54

казано от ANZy на 10.04.16, 23:23:

Програма http://www.bb-team.org/workout/1285_balansirana-programa-za-otslabvane
Увеличаваш повторенията и добавяш 3 пъти седмично по 20мин кардио - колело / пътека.

На къде повече да ги увеличава и защо?

11.04.16
17:56

Защото повече повторения означават повече изразходвана енергия, а при сваляне на подкожни това е необходимо.

11.04.16
18:23

казано от ANZy на 11.04.16, 17:56:

Защото повече повторения означават повече изразходвана енергия, а при сваляне на подкожни това е необходимо.

А защо си мислиш, че извършването на повече повторения непременно е равносилно на повече енергоразход.
Зависи и с каква интензивност /каква тежест си подбрал/, ама все пак...
Може да се отслабва и с тежки единици и тройки, а не с леки и парещи 12-ки повторения.
Много хора си мислят, че като увеличат обема- повторенията и упражненията ще изразходват едвали не хиляди калории на тренировка, но не е точно така.
А и като цяло една тренировка, била тя и с базови движения, колко калории да изгаря... едвали са повече от 1000кал. /и аз не знам точно/.

11.04.16
19:00

Да, това имах на предвид, но не се изказах до край. Повече повторения със средна тежест и бързи движения, също така и почивките между повторенията не повече от 30секунди. Една тренировка около 60минути тежести изразходва ~800 калории, а ако се добави и 20 минутно кардио се прибавят още 200 калории и така ефекта е много-добър.  Лично аз съм свалял килограми така, не говоря просто ей така. Авторе, ако искаш пробвай, няма да сбъркаш ;)

12.04.16
10:04

Идеята на анаеробното трениране с тежести е да засили БМР-то за дълго след излизането от залата. Аеробното трениране към които се доближава тренирането с дълги серии и леки тежести определено изразходва повече енергия за час от анаеробното с големи тежести, но ефекта от големите тежести продължава според различните много часове след приключване на тренировката, докато с аеробните организма се връща към нормален БМР до час- два след тренировка.

Отделно, не пропускайте най- важното за чистене на мазнини - калорийния дефицит. Няма програма на трениране, която да може да гори калории и да топи мазнини с темпото, с което можеш да нагъваш понички или пържени картофи с бира.

Carbohydrate

12.04.16
18:53

казано от Димо на 12.04.16, 10:04:

Идеята на анаеробното трениране с тежести е да засили БМР-то за дълго след излизането от залата. Аеробното трениране към които се доближава тренирането с дълги серии и леки тежести определено изразходва повече енергия за час от анаеробното с големи тежести, но ефекта от големите тежести продължава според различните много часове след приключване на тренировката, докато с аеробните организма се връща към нормален БМР до час- два след тренировка.
.

Я пак прочети какво си писал))))..глупости

13.04.16
09:54

казано от Carbohydrate на 12.04.16, 18:53:

.

Пиша каквото съм чел като резултати от изследвания в научни статии. Ако ти си правил други изследвания, моля сподели резултатите от тях.

13.04.16
12:08

Целта на силовите тренировки по време на сваляне, не е да горят калории или да ви “чистят”, а да пазят мускулната маса.
Затова трябва да се тренира сравнително тежко, с малък и среден брой повторения, а общия обем да се намалява (заради по-трудното възстановяване по време на диетата), а не се увеличава.

14.04.16
06:00

казано от Димо на 13.04.16, 09:54:

казано от Carbohydrate на 12.04.16, 18:53:

.

Пиша каквото съм чел като резултати от изследвания в научни статии. Ако ти си правил други изследвания, моля сподели резултатите от тях.

Прочети пак какво е аеробно натоварване.

14.04.16
10:50

ОК, може неправилно да съм се изразил. Тренирането с по- леки тежести се доближава до ефекта на аеробното трениране върху след-тренировъчната консумация на кислород, а именно: тренирайки по- леко имаш по- къс период на завишена след-тренировъчната консумация на кислород, отколкото ако тренираш с големи тежести и къси серии. За да не съм голословен - справка: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11932584

14.04.16
12:08

Енергоразхода е свързан с пулсовата честота.
Има зони на пулсова честота, според състоянието и възрастта.
Има праг на аеробен обмен.
Колкото е по-висок прага на аеробен обмен,толкова по-ефективно работи организма при благоприятни условия.
Има начини за постигането на висок праг на аеробен обмен.
Та така за енергоразхода...ПОЗДРАВИ

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1