Не знам каква тренировъчна програма да си избера..ако може помогнете

28.04.16
21:49

Здравейте!
На 17 години съм, тежа 65 килограма и съм висок 1,80cm. (Нисък Body Fat %)
- Искам да кача до 80 килограма
Мисля, че хапвам добре:
8:30(закуска) - 4 яйца, 2 сандвича (4 филии намазани с маргарин + шунка и маруля),2-3 чаши прясно мляко и банан + един Млечен Шоколад  LZ
10:30(междинно хранене) - 1 Кисело мляко “Боженци” и 1 банан (Принципно слагам захар на киселото мляко)
13:00(обяд) - 200+ грама Пържола или Пилешки хапки с ориз + 1 пакет Noodles и 2 намазани с лютеница или майонеза филийки + 1 банан и 2-3 чаши прясно мляко.
15:30(междинно хранене) - 2 банана с 2 Млечни Шоколада LZ
19:00(вечеря) - Различно - (Макарони,Месо,Мусака,Риба) с 2 намазани филийки + 2-3 чаши прясно мляко и за десерт банан.
Преди да си легна може да хапвам извара ако има
+ Бих искал да си купя Weight Gainer (Protein)

Ако може да ми предложите по какъв тренировъчен план да тренирам, брои серии и повторения и упражнения за покачване на ММ.
Благодаря!

28.04.16
21:54

Забравих да добавя, че преди съм ходил на лостове но преди 2 години спрях.
Имам малък опит с фитнеса и вдигането на тежести. (няколко месеца)

29.04.16
13:43

Диетата ти е под всякъква критика, забрави за шоколади, майонези, хляб, прясно мляко, лютеница и тем подобни, ще си съсипеш здравето! Протеина не е Weight Gainer a e Протеин!

Яж по 160- 180 грама протеин на ден, предимно от месо и за добавка 1-2 дози протеин. ( 180 грама протеин не значи 180 грама пържола!)
Яж около 250 - 300 грама въглехидрат под формата на кафяв ориз и печени картофи и овесени ядки. (300 грама въглехидрат не значи 300 грама картофи!)
Яж около 150-250 калории над мейнтенанс нивото ти.

За тренировка почни с 5по5 системата - http://www.bb-team.org/workout/4606_sistema-5x5
Най добре използвай инструктура във фитнеса да ти направи програма и да ти показва кое как се прави.

Мнението беше редактирано от Брут на 29.04.16 13:53.

29.04.16
15:34

без хляб? без майонеза? без лютеница и прясно мляко??
това без хляб изобщо няма да стане...с какво да си мажа хляба?? с масло? само?
и защо не прясно мляко?? Аз искам да кача не да свалям.. ти ми казваш едва ли не нищо да не ям..
Ако сега мама и тате имат пари да те хранят всеки ден с пържоли, ориз сладки картофи и тн. аз не мога да си го позволя за момента.
А относно до здравето..то не се съсипва толкова лесно.
Очаквам, че в тоя форум има компетентни хора.. може би някой ще ми каже като Киро скалата да ям,.. само протеинови вафли и вместо вода да пия кои знае... шейкове или GHB… освен да почна да се боцкам с сустанон и преди тренировките да пия ефедрин  с кафе...Стегни се. Маса се прави на маса.

П.С. - мерси, че поне ми откликна на поста.

Мнението беше редактирано от Konstantin Todorov на 29.04.16 15:36.

29.04.16
17:13

На въпросите ти защо - имаш Гугъл. Ако ставаше с ядене на майонеза, хляб, лютеница и 2 пъти шоколад то 90% от хората на планетата щяха да са мускулести и много здрави...
Яденето за мускулна маса и за сваляне на мазнини е почти едно и също, храните са същите, разликата е в калориите и пропорциите. С яденето по два пъти на ден шоколадче ще си докараш много болести преди 35 години 100% гарантирано, също ти гарантирам че и 1 грам мускул от него няма да качиш, виж шкембе със сигурност!

Ето ти видо с Фил Хит който е мистър олимпия. Ако някъде случайно видиш хляб, майонеза, шоколад и лютеница ми се обади...

Но след като си толкова “компетентен” прави каквото знаеш, пожелавам ти успех.

Съжалявам че ти отговорих въобще...

Мнението беше редактирано от Брут на 29.04.16 17:18.

29.04.16
17:55

Абе брат..
Какво говориш.. изобщо не четеш явно това което съм написал.. първо както казах не ми трябва много много да свалям body fat % или на български казано не ми трябва да горя мазнините защото са ми в ниски нива и то доста. Второ аз преди да пиша тук съм прочел безброи шибаняшки сайтове и на български и на английски и клипове съм гледал какво ли не. И винаги във всеки форум пише нещо което е противоположното на това което съм прочел в другия и тъй като нямам опит и знания.. не знам на кое да вярвам. И за това попитах тук.
Принципно ми е пределно ясно, че тука никои няма да ми помогне ама просто не знаех какво да правя и се бях отчаял, и така за това питах тук. Накрая стигнах просто до решението да си кача 5 кила и да почна да дигам щанги, гири и тн. на 1,80cm 65 кг с около 6-8 % body fat не те интересува много много дали ще качиш просто кила или мускулна маса разбираш ли ме сега?? тоя пич където си ми го пратил
е 120 кила сигурно и е напълно нормално на неговите килограми да спазва режими и да се лишава от дадени храни и тн. Просто е тъпотия аз на 65 килограма да се лишавам от нещата които ти изброи  братле...и в крайна сметка аз питах за тренировките. МИР ДА БЪДЕ БЛАГОДАРЯ!

казано от Брут на 29.04.16, 17:13:

На въпросите ти защо - имаш Гугъл. Ако ставаше с ядене на майонеза, хляб, лютеница и 2 пъти шоколад то 90% от хората на планетата щяха да са мускулести и много здрави...
Яденето за мускулна маса и за сваляне на мазнини е почти едно и също, храните са същите, разликата е в калориите и пропорциите. С яденето по два пъти на ден шоколадче ще си докараш много болести преди 35 години 100% гарантирано, също ти гарантирам че и 1 грам мускул от него няма да качиш, виж шкембе със сигурност!

Ето ти видо с Фил Хит който е мистър олимпия. Ако някъде случайно видиш хляб, майонеза, шоколад и лютеница ми се обади...

Но след като си толкова “компетентен” прави каквото знаеш, пожелавам ти успех.

Съжалявам че ти отговорих въобще...

Ае земи се скрий някъде с тия филмарски истории. Пича е на 17 г и тепърва започва със спорта, нашия му дава диетата на Мистър Олимпия. Откачалките в тоя форум с лопата да ги ринеш.

По темата - най-добре е да започнеш с програма с базови упражнения - клек, мъртва тяга, лежанка, кофички, раменна преса, набирания, гребане, коремни преси, планкове. Тези упражнения обхващат всички важни мускулни групи и начинаещ трениращ няма нужда от други. Разпредели си ги в 2 или 3 дни и това ще ти е програмата.

Първия един месец ги прави с тежести, които са ти лесни - целта е да научиш правилната техника. Това е много важно, защото ако се напъваш и имаш лоша техника натоварването върху избраните мускулни групи не е оптимално, а и шансовете да се контузиш са големи. Прави 5-6 серии по 10-12 повторения (изглежда много, но пак казвам - целта тук е научаване на техниката, не вдигане на големи тежести). Тъкмо ще мине и задължителната мускулна треска, която всеки има като почне фитнес за първи път (или след дълга почивка).

Като овладееш техниките на задоволително ниво, почваш да увеличаваш тежестта постепенно и градивно. Работните серии може да ги сведеш до 3, повторенията от 6 до 10 (под 6 повторения вече тренират основно сила, а над 10 - силова издръжливост). Тежестите ги нагоди така, че да са ти трудни, но не невъзможни - да можеш да си изпълниш повторенията и в 3те серии, но едва-едва. Като усетиш, че тежестта вече ти е лесна (би могъл да изпълниш още 2-3 повторения в края на последната серия), тогава е момента да увеличиш тежестта.

В общи линии това е, яденето - набавяй си нужните белтъчини - те са равни на теглото ти в паундове +15-20, ти примерно си 65 кг, това е ~143lbs, значи около 160 гр протеин на ден ти стигат. Яж много месо, млечни продукти, яйца, риба и т.н. Може да си вземеш протеин на прах, но и без него би се справил. Не пропускай да ядеш плодове и зеленчуци. За хляба, прясното мляко и майонето не го слушай тоя филмар, с твоя метаболизъм ще ги изгаряш без проблем. Не яж джънкове - бързи закуски, чипсове и т.н. Малко сладко веднъж дневно няма да те убие.

Изключително важно - наспивай се! 8 часа сън минимум. Науките за човешкото тяло са ми много далечни, но най-образно във фитнеса ти унищожаваш тъкани от тялото си и докато спиш те се възстановяват по-силни с материалите, които си му дал (храната). Затова трите най-важни компонента са спорт, хранене и сън.

Тъй като ще тренираш без медикаменти (надявам се), не очаквай чудеса - дори 1 кг мускулна маса се качва доста бавно. Но ако си сериозен и тренираш с постоянство, след една година ще си друг човек. Успех!

Мнението беше редактирано от Иван Илиев на 29.04.16 19:57.

29.04.16
20:26

Иване мерси много брато! Това което ми каза ми помогна много.. върна ми мотивацията
Евала брат.. жив и здрав

29.04.16
21:16

казано от Konstantin Todorov на 28.04.16, 21:54:

Имам малък опит с фитнеса и вдигането на тежести. (няколко месеца)

А какво си правил през тези няколко месеца и каква програма си използвал? По колко тренировки седмично си имал?

30.04.16
00:10

Преди си бях направил своя 3 дневна сплит програма, която ми докарваше мускулна треска само месец и половина иначе програмата съм я спазвал 3 месеца и си помислих, че ще е добре да си дам малко почивка и така поради лични причини.. малката почивка се превърна в голяма. Та сега бих искал да си тренирам както си трябва и да ям каквото трябва за да кача. И въпреки, че от почивката загубих 3-4 кила и 1-2 см от обиколката на ръката и бедрата, ръцете ми изглеждат по пълни след голямата пауза. Та по темата:
Тренирах вкъщи с 6кг гири предимно.
Гледах клипове в YouTube и четох по форуми и реших да правя упражнения като:
Гребане с дъмбел, Лицеви опори, Клекове, Набирания, Мърта тяга, Кофички, Гоблет клек, Български клек, Концентрирано бицепсово сгъване, чуково бицепсово сгъване, обикновеното бицепсово сгъване, кик бек, повдигане на дъмбел зад главата за трицепс, и тн. имаше и други но не ги помня. Правех от 3 до 5 серии максимум и от 8 до 12 повторения. Почивките между сериите бяха 30 секунди.
Не съм ползвал протеин или креатин или нещо такова.

Мнението беше редактирано от Konstantin Todorov на 30.04.16 00:12.

20.05.16
19:04

казано от Иван Илиев на 29.04.16, 19:57:

Ае земи се скрий някъде с тия филмарски истории. Пича е на 17 г и тепърва започва със спорта, нашия му дава диетата на Мистър Олимпия. Откачалките в тоя форум с лопата да ги ринеш.

Значи според теб мускулна маса се качва с шоколад и майонеза и хляб? Хайде престанете с “бро сайънса” и батките...

20.05.16
20:11

:Д Никои не е казал, че с майонеза, шоколад и лютеница се качва мускулна маса брато...
Ама аз съм 65кг ...с бърз метаболизъм какъв е смисъла да се лишавам от тия храни като така и така ще ги изгоря страшно бързо.
П.С. - пък и така и така реших да ги махна от менюто имам вече нов хранителен план които ще опиша в друг пост заедно с тренировката ми.

21.05.16
16:22

Ами наговорихте ми че съм филмар и не знам си какво за дето казах да не ги ядеш тези неща... Ако целта ти е да качваш мазнини, хапвай си ги няма проблем. Ама доколкото разбирам искаш да качваш мускулна маса, е мукулна маса с тези храни няма да качиш. Проблема в шоколада е че той дори не участва в енергийния ти баланс, много малка част от него ще ползваш като енергия, 95% от него обаче директно заминава за складиране като мазнини, в противен случей ще ти се повиши кръвната захар твърде много и ще умреш... основи на биологията...

Така че ако искаш оптимален ефект и как да качваш мускулна маса, въглехидратите са хубаво нещо, но само тези които не повишават инсулина твърде много. Много е просто всъщоност, когато тренираш изразходваш гликоген, когато ядеш въглехидрат, първо се попълва гликогена, после се вижда трябва ли допълнително за енергия или не, и другото заминава за складиране като мазнини. Същото се случва и с протеина и мазнините.. Твърде много протеин също може да се обърне в глюкоза...

Така че, смисъла да се лишаваш от тези храни е да не качваш мазнини, а да качваш мускулна маса, възможно най чисто... Ако искаш да качиш и мазнини няма проблем яж си...

Аз съм ти написал точни макрота...

А за Иван Илиев който приказва че съм ти дал диетата на мистър олимпия, да погледне макротата, ако с тия макрота се ставаше мистър олимпия успех... много е лесно да се чете като дявола евангилето...

Написъл си горе че ядеш по 3 шоколада на ден!!! Шоколад LZ е 37 грама... 3 шоколада на ден са ти над 600 калории които всичките заминават в мазнини, само за по малко 12 дни ще качиш 1 кг мазнини само от това... После може и да си ги изгориш, но мускулна маса няма да направиш с това... Така че глупости не ми се четат...

И ако обичаш, не ме “братосвай”, не сме братя, така можете да си приакзвате в “дружинката”...

Мнението беше редактирано от Брут на 21.05.16 16:24.

21.05.16
22:04

Брут правилно ти е казал. Вече каквито компромиси с храната направиш, такива правиш и с крайния резултат.
И аз когато започнах да тренирам не спазвах хранителен режим, единствената ми цел беше да кача килограми, успях, но омазних доста. После като започнах да спазвам хранителен режим, усетих коренна разлика.
Ти ако трудно качваш килограми, може и да не омазниш, но няма и да качиш мускул.
А й не винаги тряват много пари за хранителен режим. С парите за шоколад, може да си вземеш нещо полезно.

Куматецу

21.05.16
23:18

Все още си на 17,  въпроса не е в това дали ще качиш мазно или каквото ще да е от тия храни, а ми да не ти навредят на здравето което всъщност се случва от тях. Според мене това се опитват да ти кажат хората.

22.05.16
00:25

Ся’ му е паднало да яде хляб, майонеза и сладко, стига сте набивали верно няк’ви филми... На 17 с бърз метаболизъм при тоя ръст и килограми просто щеше да ме боли фара дали ще изям един или два шоколада за деня, стига да си набавям и достатъчно белтък. Ако види, че омазнява, да си се саморегулира, не е ракетна технология. Пък за здравето си да се притеснявам още по-малко. Те на тая възраст си пафкат по 1 кутия цигари на ден и по половин литър водка за отскок преди дискотеката, пък, видиш ли, хлябът и майонезата ще му сринат здравето. Това да са му кусурите.

Мнението беше редактирано от Pleasure на 22.05.16 00:34.

22.05.16
00:42

казано от Pleasure на 22.05.16, 00:25:

Ся’ му е паднало да яде хляб, майонеза и сладко, стига сте набивали верно няк’ви филми... На 17 с бърз метаболизъм при тоя ръст и килограми просто щеше да ме боли фара дали ще изям един или два шоколада за деня, стига да си набавям и достатъчно белтък. Ако види, че омазнява, да си се саморегулира, не е ракетна технология. Пък за здравето си да се притеснявам още по-малко. Те на тая възраст си пафкат по 1 кутия цигари на ден и по половин литър водка за отскок преди дискотеката, пък, видиш ли, хлябът и майонезата ще му сринат здравето. Това да са му кусурите.

Баш сега му е времето да се научи да се храни правилно и да си изгади здравословни навици...

22.05.16
00:53

Баш сега му е времето да се научи да се храни правилно и да си изгади здравословни навици...

Пък най-смешно ми е масовото лицемерие, което се среща в 80% от хората, които твърдят, че не ядат сладко и хляб, защото се притесняват за здравето си. Особено хора, които имат далеч по-нездравословни навици.

Да, има хора, които наистина държат на здравето си, или имат здравослови проблеми, но по-голямата част просто ги е срам да си кажат “не ям сладко, щото не искам да съм дебел” и използват по-симпатичното оправдание “не ям сладко, защото искам да съм здрав”. Няма да питам ти от кои си, защото не очаквам истината. Но достатъчно показателно е, че говориш за “здравословен живот” и даваш за пример участници в олимпията, които се пръскат по шевовете от забранени медикаменти, най-малкото.

Мнението беше редактирано от Pleasure на 22.05.16 00:55.

Куматецу

22.05.16
01:05

Аз давам за пример себе си .. Никога не съм имал наднормено тегло, но промених коренно начина си на хранене последната една година точно заради здравословни проблеми.. А това със водките и цигарите е противопоказно което го спомена, особено ако ще си купува и добавки момчето което според мене най вероятно ще го направи. Всеки трябва да опита за да разбере може би и ти си прав.

Все пак да не се отклоняваме от темата...

Мнението беше редактирано от Куматецу на 22.05.16 01:10.

22.05.16
03:51

казано от Pleasure на 22.05.16, 00:53:

Пък най-смешно ми е масовото лицемерие, което се среща в 80% от хората, които твърдят, че не ядат сладко и хляб, защото се притесняват за здравето си. Особено хора, които имат далеч по-нездравословни навици.

Да, има хора, които наистина държат на здравето си, или имат здравослови проблеми, но по-голямата част просто ги е срам да си кажат “не ям сладко, щото не искам да съм дебел” и използват по-симпатичното оправдание “не ям сладко, защото искам да съм здрав”. Няма да питам ти от кои си, защото не очаквам истината. Но достатъчно показателно е, че говориш за “здравословен живот” и даваш за пример участници в олимпията, които се пръскат по шевовете от забранени медикаменти, най-малкото.

1. Незнам защо се заяждаш? Скучно ти е или наистина мислиш че съм му казал нещо грешно или за лошо?
2. Аз лично както повечето хора на младини съм ял всичко поради незнание... Сега се ограничвам силно до не повече от 2-3 пъти месечно да ям боклуци, не заради външен вид а наистина заради здравето и защото олтично знам какво ми причинява. (микробиолог съм)
3. Участниците в олимпия се пръскат с медикаменти за да минат лимита на възможното от човека, и без перфектна диета и дар от днк-то. каквото и да пият, това нямаше да е възможно не се прави на идиот...
4. Да говоря за здраве, защото това е много по важно от колкото колко см ти е бицепса... и хранителните навици са нещо което не се учи в училище и много рядко в семейството, за това ми се искаше когато и аз бях на 17 някой да ми е казал но не ми е...
5. Типична Българска черта е да се заяждате само за спорта ей така да се намирате в работата... Ако можеш да му помогнеш с нещо помогни му, ако имаш възражения по мойте неща които съм му казал, се дискутира с аргументи а не с общи приказки.

Описаното хранене е трагично. Не е чак толкова трудно да се оптимизира, независимо от ситуацията. Трагична е и логиката ‘бе за него сега не е чак толкова фатално, няма смисъл да се лишава’... жалко, че няма как да видите резултатите от тези свои съвети след 10-ина годинки примерно. Да се одобряват храни като маргарин и майонеза, както и значителни количества хляб и захар - това е признак за твърде скромни познания в областта на храненето.

22.05.16
11:25

1. Незнам защо се заяждаш? Скучно ти е или наистина мислиш че съм му казал нещо грешно или за лошо?
2. Аз лично както повечето хора на младини съм ял всичко поради незнание... Сега се ограничвам силно до не повече от 2-3 пъти месечно да ям боклуци, не заради външен вид а наистина заради здравето и защото олтично знам какво ми причинява. (микробиолог съм)
3. Участниците в олимпия се пръскат с медикаменти за да минат лимита на възможното от човека, и без перфектна диета и дар от днк-то. каквото и да пият, това нямаше да е възможно не се прави на идиот...
4. Да говоря за здраве, защото това е много по важно от колкото колко см ти е бицепса... и хранителните навици са нещо което не се учи в училище и много рядко в семейството, за това ми се искаше когато и аз бях на 17 някой да ми е казал но не ми е...
5. Типична Българска черта е да се заяждате само за спорта ей така да се намирате в работата... Ако можеш да му помогнеш с нещо помогни му, ако имаш възражения по мойте неща които съм му казал, се дискутира с аргументи а не с общи приказки.

1. Не се заяждам, това си е истината.
2. Ти не представляваш всички. Не твърдя, че няма нездравословни храни. Твърдя, че здравите хора в масовия случай приемат здравето си за даденост и се притесняват далеч повече за външния си вид.
3. Което не обяснява защо даде за пример участник в олимпията, докато говориш за здравословен начин на живот.
4. Никъде не съм казал обратното.
5. Типична българска черта можеш и да впишеш това човек да смята, че се заяждат с него, защото не споделят възгледите му.

Мнението беше редактирано от Pleasure на 22.05.16 11:32.

22.05.16
11:44

Човек на тази възръст само това и чака. Някой да му каже яж хляб и майонеза, няма да ти навреди... Пий тези и тези добавки... Взимай химия... Пий алкохол, пуши цигари.
Не ми звучи сериозно, хора с доста опит в тази сфера да му дават такива съвети.
На момчето трябва да му се каже кое е правилно и кое не е, пък от там на татък той си решава.

22.05.16
14:30

казано от Pleasure на 22.05.16, 11:25:

1. Не се заяждам, това си е истината.
2. Ти не представляваш всички. Не твърдя, че няма нездравословни храни. Твърдя, че здравите хора в масовия случай приемат здравето си за даденост и се притесняват далеч повече за външния си вид.
3. Което не обяснява защо даде за пример участник в олимпията, докато говориш за здравословен начин на живот.
4. Никъде не съм казал обратното.
5. Типична българска черта можеш и да впишеш това човек да смята, че се заяждат с него, защото не споделят възгледите му.

Спирам да дискутирам с теб. Само ще поясня - разбира се че не споделям възгледите ти, най малко защото съм учил за това и практикувал над 20 години и мога за всяка препоръка да се аргументирам с много страници факти и доказателства и наука, но ти не си някакъв авторитет или по спецялен за да се налага да го правя. Разбира се че е заяждане, не защото имаш друг възглед, а защото говориш “общи” приказки в противоположна посока на препоръките, без да се аргументираш... Посочи кое от препоръките които съм дал е грешно и защо с аргументи... С “общи” приказки само обървкате хлапето... Седни и направи като мен, изчисли му макротата, дай му съвет какво да яде и защо и това е, ако не можеш да му помогнеш то поне не му пречи... Аз съм отговорен само за това което съм казал, не и за това какво ти си разбрал!

казано от Кольо Пияндето на 22.05.16, 08:53:

Описаното хранене е трагично. Не е чак толкова трудно да се оптимизира, независимо от ситуацията. Трагична е и логиката ‘бе за него сега не е чак толкова фатално, няма смисъл да се лишава’... жалко, че няма как да видите резултатите от тези свои съвети след 10-ина годинки примерно. Да се одобряват храни като маргарин и майонеза, както и значителни количества хляб и захар - това е признак за твърде скромни познания в областта на храненето.

Напълно споделям мнението ти и се радвам че все пак тук има знаещи хора :)

Мнението беше редактирано от Брут на 22.05.16 14:34.

1. Научете се да четете
2. Научете се да мислите

и чак тогава пишете

казано от Брут на 21.05.16, 16:22:

А за Иван Илиев който приказва че съм ти дал диетата на мистър олимпия, да погледне макротата, ако с тия макрота се ставаше мистър олимпия успех... много е лесно да се чете като дявола евангилето...

Затова ли прочете целия ми пост и цитира само частта за хляба, майонезата и прясното мляко, напълно извадена от контекст? Да съм написал, че трябва да яде само това? Храненето му основно трябва да се състои от нещата, които съм изброил, а тези може да си ги позволи в умерени количества, ако спазва всичко друго както трябва. В живота няма само черно и бяло.

казано от deqn91 на 22.05.16, 11:44:

Човек на тази възръст само това и чака. Някой да му каже яж хляб и майонеза, няма да ти навреди... Пий тези и тези добавки... Взимай химия... Пий алкохол, пуши цигари.
На момчето трябва да му се каже кое е правилно и кое не е, пък от там на татък той си решава.

Яденето на хляб и майонеза води до взимане на химия, пиене на алкохол и пушене на цигари...ок. Ако това си го писал насериозно и си бил в трезво състояние, докато си го писал, значи мозъкът ти просто не функционира.

Мнението беше редактирано от Иван Илиев на 24.05.16 16:49.

24.05.16
19:23

“Ае земи се скрий някъде с тия филмарски истории. Пича е на 17 г и тепърва започва със спорта, нашия му дава диетата на Мистър Олимпия. Откачалките в тоя форум с лопата да ги рине.”

Аз съм му дал клипа в контекста на въпроса му защо трябва да се лишава от “хляба, шоколада, майонезата и т.н” Т.е целта беше да разбере че маса се прави с “правилната” храна а не че трябва да следва “диетата на мистър олимпия”... Ти си този дето трябва да се научи да чете и и да мисли...

За хляба, прясното мляко и майонето не го слушай тоя филмар, с твоя метаболизъм ще ги изгаряш без проблем. Не яж джънкове - бързи закуски, чипсове и т.н. Малко сладко веднъж дневно няма да те убие.

А тук ясно става колко оскъдни са познанията ти в областа на храненето...

Друг е въпроса че си позволяваш да убиждаш като “филмар”, “откачалка” и т.н, т.е не само познания в храненето ти липсват но и във възпитанието...

Мнението беше редактирано от Брут на 24.05.16 19:25.

25.05.16
06:54

На 17, може и да можеш да ки ги позволиш.
Яж, тренирай и прецени как стоят нещата.
Донякъде ако тренираш изключително тежко и интензивно може да си позволиш да ядеш всичко.
Под интензивно визирам  как тренират борците примерно,не говоря за билдърско сплитче .
Виж дневника на The Reem особенно в началото,но той е изключително стриктен с храната.
З шоколада са ти 3 лв. Килограм плешка на промоция е 5,99, не мисля,че е много скъпо.

25.05.16
11:15

казано от Иван Илиев на 24.05.16, 16:48:

казано от deqn91 на 22.05.16, 11:44:

Яденето на хляб и майонеза води до взимане на химия, пиене на алкохол и пушене на цигари...ок. Ако това си го писал насериозно и си бил в трезво състояние, докато си го писал, значи мозъкът ти просто не функционира.

Никъде не съм казал, че едното води до другото, май ти си този дето нито чете, нито мисли... Ходи си намажи 2 филии с майонеза и недей да даваш съвети, че да не вземе някой да те послуша.

06.06.16
15:59

Здравейте!
Промених си хранителния режим:
Сутрин ям 5 яйца с 1 филия намазана с руска салата овесени ядки и един банан.
В училище си купувам 2 пакета бисквити Belvita
после в 14:00 хапвам кофичка кисело мляко “Боженци” с половин ябълка
Тренирам
После обядвам пилешко месо с ориз или картофи 2 намазани филии с руска салата 3 яйца дояждам си другата половина ябълка пия си прясно мляко и още нещо мъничко.
преди вечеря си правя един noodles
вечерям каквото има, мусака,месо, филия-две банан нещо сладко и преди лягане извара

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1