Двуразови тренировки и кардио

Здравейте,

като истински плажен билдър, за пореден път пролетта ме изненада още с любовните дръжки и тумбака :D та съм започнал ударна програма за изчистване с тренировки всеки ден, от които 4-5 силови тренировки и 3-4 кардио дни на седмица. Абе всеки ден да има изпотяване :)
Та, решил съм да почна двуразови тренировки събота и неделя, че тогава ми остава повече време.

Въпросът ми е как да съчетавам двуразовите тренировки с кардиото? Сутрин да бягам, а вечер да вдигам или сутрин една мускулна група, вечер втора, а кардиото друг ден просто? Старая се силовите тренировки да са също високо-интензивни доколкото е възможно.

Другият проблем, е че понякога просто нямам възможност за каквато и да било двуразова тренировка и се налага да правя и кардио, и силова тренировка на едно, а след 20-30 минути високоинтензивно/интервално кардио, не остава много сила за дигане на тежести.

Стажът ми е около 3-4 години сериозно, 2-3 години на прекъсвания, така че не мисля, че ще претренирам.

Темата беше редактирана от Курти Мотиката на 05.05.16 11:36.

05.05.16
11:42

Никакъв проблем нямаш сутрин да го правиш, а вечер силова. Не само няма да претренираш, а ще се изумиш колко още може да понесе тялото ти ;)

Мнението беше редактирано от satisfaction на 05.05.16 11:42.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1