Millitary Press + Clean and Press?

13.05.16
15:56

Здравейте,

От няколко месеца ползвам една програма от базови упражнения, която извадих от bodybuilding.com. Като цяло съм доволен, но имам един въпрос. Това е тренировката за рамо:

Millitary Press - 15, 8, 8, 6 reps - 60-90 sec rest
Barbell Upright Row - 15, 8, 8, 6 reps - 60-90 sec rest
Barbell Clean and Press - 15, 8, 8, 6 reps - 60-90 sec rest

Това, което не разбирам е следното - millitary press и clean and press са почти еднакви упражнение, с изключение на clean-a. Първото упражнение преса ме скапва доволно, и докато стигна до clean and press-a нямам почти никакви сили в рамената и в резултат на това правя упражнението само с лоста. Та в крайна сметка мога да избутам много по-малко тегло, отколкото при clean частта на упражнението и като цяло ми се вижда безсмислено да правя clean, щом не мога да се натоваря на 80-90%.

Надявам се да сте ме разбрали, оценявам всякакви съвети или препоръки :)

187см/70кг

13.05.16
21:01

Бих правил Арнолд Преса, ако не, clean с леки килограми.

Мнението беше редактирано от Deads&OHP на 13.05.16 23:23.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1