Помага ли кардиото за изгаряне на мазнините по корема?

Петър Иванов

24.05.16
14:53

Здравейте  !

Искам да ви попитам дали кардиото,помага за изгарянето на мазнините по корема.

Казвам се Петър на 15г (юли правя 16).Започнах да ходя на фитнес главно,за да кача ММ.Посещавам го 3 седмици вече с приятел,който има 1 година стаж.Когато тръгнах бях: 1.84/60 кг.Купих си суроватъчен протеин и креатин монохидрат още на първия ден (не знам дали е добре това).От 3 седмици приемане на протеин и креатин съм качил 5 кг.Малко ми се омъзниха ръцете,но няма как.Корема ми винаги си е бил мазен.Ядох само глупости (вафли,кроасани,дюнери и др.).Та въпроса ми е,добре ли ще е да правя малко кардио след тренировките,за да изгоря мазнините по корема?
В кои дни да правя и по колко?

Как тренирам:
Понеделник-гърди и корем
Вторник-гръб и трапец
Сряда-рамо и корем
Четвъртък-ПОЧИВКА
Петък-крака (мисля да включа и предмишница,посъветвайте ме дали да го правя)
Събота-ръце
Неделя-ПОЧИВКА

Как започнах да се храня:
Сутрин:
07:00-4 белтъка ; 08:00-овесени ядки със стафиди (без захар) ; 10:00 съм на фитнес;
Обяд:
11:30-салата (марули,краставици,магданоз,пресен лук) ; пържолки (ако има)
Следобяд:
Като се наям на обяд лягам и спа час,час и половина
14:00-някакъв плод
Вечеря:
18:00-варени яйца,печени картофи,салата

Спа по 8 часа (23:00-07:00)

Разбира се, че помага. Всякакво ниско до средноинтензивно кардио изпълнявано достатъчно често изгаря мазнини и води до отслабване.

Само че в твоя случай (ако продължиш да тренираш така и добавиш кардио) резултатът ще е, че ще станеш кльощав. Програмата ти е твърде обемна и е пълна с ненужни неща. Помня, че като почнах с фитнеса някъде на твоите години и аз тренирах някъде една година по такава и никаква маса не качих. Ориентирай се към 2 или 3 дни седмично тренировка във фитнеса - цяло тяло с “големите” упражнения - клек, тяга, лежанка, гребане, раменна преса, кофички, набирания.

В яденето си се ориентирал - махаш боклуците, ядеш много месо, млечни продукти, риба и т.н. Тия добавки според мен някой те е изментил да ги купиш, но така или иначе щом ги имаш ги ползвай, но не разчитай на тях - затова са “добавки” - основното трябва да ти е доброто хранене.

Концентрирай се да качиш маса, на тия години метаболизмът ти ще изгори мазнините и без да се размазваш от кардио и ще изглеждаш добре. Ако толкова ти се прави - добави по 1 час 2-3 пъти седмично.

24.05.16
18:32

Да, помага. Ако бягаш ще оформиш плочки.

Петър Иванов

24.05.16
22:11

Този сплит добър ли ще е за мен?
http://www.bb-team.org/workout/1283_efikasna-programa-za-pokachvane-na-muskulna-masa

25.05.16
09:42

казано от Петър Иванов на 24.05.16, 22:11:

Този сплит добър ли ще е за мен?
http://www.bb-team.org/workout/1283_efikasna-programa-za-pokachvane-na-muskulna-masa

Ако го изпълняваш правилно - ДА.

25.05.16
11:05

казано от ANZy на 24.05.16, 18:32:

Защо?

25.05.16
21:43

Кардиото какво е- физическо натоварване. Физическото натоварване изгаря определено количество калории. Всъщност докато ходиш също изгаряш калории.
Кардиото няма да ти навреди, чрез него ще изгаряш допълнително калории.
Но кардиото си е кардио. Ако искаш да има ефект от това кардио, трябва да си следиш качеството и количеството на приетите калории.
Ако приемаш повече калории отколкото изгаряш, то ефект от кардиото почти няма да има. Можеби ще отслабнеш с 1-2 килограма, но после ще зациклиш. Така че диетата е най- важна. От там насетне се подразбира, че дори и без кардио пак можеш да отслабнеш и да се сдобиеш с плочки ;) .

25.05.16
21:55

казано от Pleasure на 25.05.16, 11:05:

казано от ANZy на 24.05.16, 18:32:

Защо?

Защото гориш калории.

25.05.16
23:03

И как това помага на оформянето на плочки?

25.05.16
23:40

За да имаш ясно изразени плочки се изискват две неща.
1. Мускулна маса.
2. Достатъчно нисък процент мазнини за да се виждат тези плочки.
А иначе човек може да е с нисък процент мазнини и с ясно изразени плочки и без кардио тренировки. Тоест кардиото не е необходимо. А иначе може и по 10 километра на ден да бягаш, и пак да си с шкембе и паласки.

26.05.16
08:41

Ние тука за оформяне на плочки си говорим :) Ама поне пооправи супер неправилното заключение “Да, помага. Ако бягаш ще оформиш плочки.”

1-во, кардиото не таргетира директно коремните мускули, че да ги оформи по някакъв начин.
2-ро, с бягане няма да се покажат ( а не оформят) плочки без наличието на други фактори.

Просто тоя anzy се тика на всяка тема, в което нямаше да има нищо лошо, ако в 80% не пишеше пълни глупости.

Мнението беше редактирано от Pleasure на 26.05.16 08:47.

28.05.16
16:17

казано от Pleasure на 26.05.16, 08:41:

1-во, кардиото не таргетира директно коремните мускули, че да ги оформи по някакъв начин.
2-ро, с бягане няма да се покажат ( а не оформят) плочки без наличието на други фактори.

Просто тоя anzy се тика на всяка тема, в което нямаше да има нищо лошо, ако в 80% не пишеше пълни глупости.

1-во  А да си се замислял, че като бягаш участва повече от 1 мускул ?
2-  За какви фактори говорим?
3- Това къде се тикам и какво пиша мисля че не е твоя работа. Пиша това, което съм чел.

Мнението беше редактирано от Tony Leen на 28.05.16 16:18.

28.05.16
16:46

казано от ANZy на 28.05.16, 16:17:

казано от Pleasure на 26.05.16, 08:41:

1-во  А да си се замислял, че като бягаш участва повече от 1 мускул ?
2-  За какви фактори говорим?
3- Това къде се тикам и какво пиша мисля че не е твоя работа. Пиша това, което съм чел.

Практикувай, вместо да четеш. Това ще ти отговори на въпросите.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1