Леко раздвижване

Прескочи до:

30.01.20
09:43

Днес сутринта се наканих и правих малко упражнения за глезена и малко ластици за рамената.
Доволен съм от състоянието днес. Очаквах малко кръста да се понатегне, ама му няма нищо. Мускулна треска в трапеца и лека в рамената. Както и задните бедра. То е нормално, тъй като така и не намерих достатъчно добро заместващо упражнение на тягата, след като започнах да тренирам без тежести.
Аз я правя в момента с прави крака и без да пускам щангата, понеже фитнеса разполага с тези възможности.

26.02.20
18:20

Да напиша и аз малко. Доста динамичен месец, пак не можах да правя достатъчно фитнес. Много се мотах обаче по планините и катерене и ски, добре са нещата засега.

Това което реших да направя, е тази година да изкарам Великденските пости, съответно да не пия и пуша. Вече 3ти ден не съм пил абсолютно нищо, а това не ми се е случвало с години и то доста. Съответно сутринта трябваше да ходя рано по планините и направо съм 6. Обикновено рано сутрин като тръгна и съм пил + някоя и друга цигара, тръгването ми е зле, поне първия час. Обаче сега направо летях, сигурно не е само от алкохола, но все пак си оказва влияние, то не е и да не пия малко :)

26.02.20
18:20

.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 26.02.20 18:21.

05.03.20
21:57

Нещата продължават с постите. Неделя спрях и млечните продукти както и яйцата.
Тази седмица е началото на истинския пост и е най-рестриктивната седмица, както и последната 7ма.
Тези дни съм предимно на салати и плодове, в много разнообразни варианти. Тази седмица е и без олио. Може би не съм съвсем стриктен, понеже си варя боб и киноа с различни билки и зеленчуци, но за това ежедневие което водя, можи би нямаше да се справя. Другото което консумирам са сушени плодове, както и пълнозърнест хляб и мед.
Днес ходих и на последното ледено катерене и след като се прибрах вечерта, правих един час интензивно натоварване.
Като цяло нещата са доста добре, очаквах да имам някакви по сериозни умори или проблеми, но не.
Първите дни имах някакво леко замайване в дадени моменти, но сега съм ок.

За момента не виждам никакви минуси, а само положителни неща. Кръвното ми се нормализира, доста по стабилно е. Чувството за стрес намаля доста.
Това го отдавам на това че спрях алкохола, както и шоколадо подобните и почти всякакви сладки неща.
Силово не знам как са нещата, понеже нямам в момента такива натоварвания, но кондиционно съм идеално.
Другата седмица не е толкова рестриктивна, ще видя как ще съм с времето, ако нещо започнат да вървят надолу нещата, може и да прекратя, но не мисля засега.
Килограмите съответно лекичко намаляват, но е още много рано за някакви заключения.

П.С - това което забелязах е че не ми е толкова топло вече. Аз държа на студено, но напоследък усещам промяна.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 05.03.20 21:59.

Сега виждам снимките от Вихрен. През Джамджиев ли го качи?

06.03.20
07:19

казано от Николай Филипов на 06.03.20, 07:07:

Сега виждам снимките от Вихрен. През Джамджиев ли го качи?

Да, когато го качвах в тези условия които бяха е елементарно, даже после слязохме по кабата. Сега вече е лавинарник. Иначе ако условията са по-кофти става доста по-сериозно, тъй като и трябва да слезеш по него.

15.03.20
08:52

Продължавам да си спазвам постите и нямам никакви проблеми до момента, освен че охлабих малко колана. Даже свикнах и се чудя още как е възможно.
Явно като се консумират много плодове и зеленчуци, няма проблем. Освен това и наблягам на киноа, булгур, ориз, леща и нахут, малко царевица. Абе има си бая разнообразие.
Също така май и възпаленията по сухожилията ми намаляха.
Ходих и по планините, вече затварям зимния сезон, мислех като традиция в края на сезона да ида да покарам за 4-5 дена ски, обаче ситуацията прецака нещата.
Сега ми е доста странно, тъй като съм свикнал постоянно да съм в движение, а сега трябва да стоя повече вкъщи. Тъкмо ще прочета на Стивън Кинг “Институтът” както и някои други за които нямах време. Интересното е че него го чета от дете и имам всичките му книги и май е единствения автор който продължавам да чета от детство.
Имам и друга работа - селска, която се чудя кога и как да организирам, ще го мисля. Но ще трябва да закъснея с някои неща, а не ми се искаше.
Тренировките си остават вкъщи, като може и да увелича бягането, понеже другите по кондиционни дейности отпадат засега.

Пожелавам ви успех и безаварийни вирусни дни.

22.03.20
09:14

Тренировките си вървят, откакто свалих килограмите и ми е много леко. По тази причина като излязох да бягам на пресечена местност се отнесох и бягах по-бързо, съответно после още се товарих и за малко да сгафя. Получих проблем с аддуктора, който чак след тест разбрах че е на път да стане много сериозен. Докато си ходя и бягам уж нямах проблем, една лека болка. Но като легнах, се оказа че не мога да си вдигна крака, съответно правих упражнения с ластици и почивах малко, да сега е добре, но за малко да го изтърва. Уж знам да не прекалявам с натоварването, когато не съм правил нещо в последните дни и пак .

Вчера се качих до Витоша по маршрут който е безлюден. Само да кажа че идеята на мерките е да не се събират повече хора на обществени места. Аз това съм го спазил на 100 процента.
После направих един ориз и така.. Продължавам си постите и ми е доста добре засега..
Мисля да напусна столицата тези дни и да отида в провинцията на място където мога да си тичам на воля из горите и няма да срещна жив човек.

22.03.20
10:04

Е кой ще те пусне да пътуваш?
Сега за работата ни правят пропуски.
И аз искам на вилата....ама хой.

22.03.20
10:16

Имам няколко варианта, ще видим по кой от тях ще мина, но няма да е проблем.

22.03.20
10:22

казано от nervak на 22.03.20, 10:04:

Сега за работата ни правят пропуски.

Това не знам от къде дойде, масово е вече. Имам предвид, че никъде в публикуваните заповеди не фигурира забрана за придвижване в собствения ти град, т.е. ако си ходиш по улицата или да си шофираш например в София с рег N СА, СВ и т.н.
Ако имаш предвид удостоверения за пред органите, къде си тръгнал, а не за самата сграда в която работиш.

Мнението беше редактирано от Деян на 22.03.20 10:24.

22.03.20
10:37

Аз работя извън София.

казано от kaloyan на 22.03.20, 10:16:

Имам няколко варианта, ще видим по кой от тях ще мина, но няма да е проблем.

Евала....те така и от Банско се чупиха,ако имаш предвид нелегалното.

Мнението беше редактирано от nervak на 22.03.20 10:41.

26.03.20
21:07

Няма ме вече в София, обаче не съм незаконен. Тренировки правя, чакам малко да изсъхне и да започвам по-дългите бягания

27.03.20
19:51

Днес правих набирания на една мнооого широка тръба, не бях го правил скоро и ми излезе трудно. После пък правих кофички на едно като врата много широко и дланите бяха отгоре, пак ми беше зле.

Че говорите за пудовка, аз имам една 20-ка която си я мятам и сега ще я използвам, ще закача халките и така.
Относно постите, вече мина повече от един месец, пазя ги доста стриктно. Единствено алкохола не го спазих съвсем признавам си.
Работя от вкъщи и се спуквам, ама май ще намалявам ...
Чакам да поизсъхне малко и да побягям. Наздраве

П.С Това уиски ми е от запаса, трябваше да го оставя, но не се сдържах, не е много скъпо, но е рядко и е Каск Стрент 56 % са го оставили, много пивко.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 27.03.20 19:52.

30.03.20
20:51

Ходих днес бягах 10 километра през нивите и горите, сега е хубаво понеже е позасъхнало и житото е стегнало и не толкова високо още. Друга работа си е бягането на чист въздух.
Видях сърнички, фазан, яребица, заек и разбира се мишелов из въздуха.
Но това няма да продължи дълго, тъй като се застудява, ще завали и ще се омаже. Но пак ще търсим варианти. Килограмите са надолу, мисля вече съм 69 постоянно. За последно бях под 70 точно 2013-та година.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 30.03.20 20:52.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1