Рано ли ми е за фитнес?

04.06.16
14:11

Здравейте,от половин година тренирам на лостове, сега съм на 13 и се чудя дали ми е рано да започна фитнеса.55кг съм,160см.
От лостовете позаякнах и ми се ходи на фитнес, но се колебая дали не съм прекалено малък и дали ще ми спре растежа.Няма да взимам никакви протеини и тем подобни.Също така няма да правя тяга и клекове със тежест за да не ми спре растежа.Моля коментирайте.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Темата беше редактирана от Георги Петров на 04.06.16 14:49.

Куматецу

04.06.16
15:08

Доколкото съм запознат нито тягата, нито клековете при правилно изпълнение няма да ти спрат растежа, напротив могат дори да го развият. Въпроса не е в това дали да правиш специално тях или не , ами да познаваш добре тялото си кога и как да го натовариш което няма как да стане изведнъж. Просто ако решиш да ходиш на фитнес не гледай кой колко вдига и какви тежести ползва, ами сам се усещай. Добре ще е, ако намериш човек който има опит и на когото имаш доверие да ти покаже това онова. Също така се снимай със телефона когато не си сигурен, че изпълняваш дадено упражнение с правилна техника което е много важно за да не се увредиш по някакъв начин. Гледай да тренираш с свободни тежести, избягвай машините, а там където ти е по тежко със собствено тегло няма нужда от тежести. Продължавай да си правиш кофите и набиранията заедно с останалите неща.

04.06.16
15:19

Колко набирания/лицеви/кофички можеш? Куматетцу добре ти го е казал, тягата и клека няма да ти спрат растежа. То в тренировки с тежести клек и тяга е най-смислено да правиш.

Ами чисти мога  околу(но не по-малко)40 лицеви 15кофи и 15 набирания.На лежанката си правя сериите с 40кг

Мнението беше редактирано от Георги Петров на 05.06.16 13:48.

Значи тежестите не могат да ми навредят така ли?Питам, защото някои когато ме види да си вдигам 40кг на лежанката или пък да си правя чукчетата за бицепс със 12кг все ми казва че съм прекалено малък и когато стана на 20 ще исъхна(незнам какво точно е имал предвид).Или ми казват, че на моята възраст е 1000 пъти по-добре да се запиша на борба или друг боен спорт от колкото да ходя на фитнес. На мен ми харесва да тренирам запалих се, но започвам да се чудя

Мнението беше редактирано от Георги Петров на 05.06.16 14:06.

Куматецу

05.06.16
14:34

Винаги ще има неадекватни изказвания без ясно обяснение защо, тежестите няма да ти навредят ако техниката ти е перфектна! Когато усетиш някаква болка дали в рамо, лакът, коляно или някъде другаде давай си почивка докато ти мине, и като почваш пак да тренираш го давай леко докато усетиш на 100% , че всичко е ок. Общо взето не прекалявай с тренировките, важно е да си почиваш. Техниката на първо място, който както иска да си вдига, не ги гледай останалите.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1