Cable Push-Pull

Куматецу

15.06.16
22:00

Някой може ли да ми разясни повече относно това упражнение? Какви са ползите от него и кога  е адекватно да се прибави към тренировките във фитнес залата?

15.06.16
22:06

Потенциална контузия виждам аз

16.06.16
09:59

Какви ли не упражнения измислят хората само зарад едните лайкове и събскрайбове.

Упражнението е небалансирано и опасно. Съветвам те да не го правиш.

Правил съм го нееднократно, макар с по-умерени тежести (т.е. при по-малко усилие спрямо показаното на това клипче). Упражнението ми харесва, активира много мускулатура, изисква приличен мускулен контрол и стабилност на торса. Включвал съм го в тренировки от тип ‘гърди + гръб’. Не виждам нищо небалансирано, както и увеличен (допълнителен) риск от контузии.

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 16.06.16 15:28.

16.06.16
15:27

Щом не изолира бицагите или не помпа някоя точно определена мускулна група, значи за нищо не става, нали? :D

http://www.exrx.net/WeightExercises/Power/CBPushPull.html

16.06.16
15:55

казано от ME4O_TURIST на 15.06.16, 22:06:

Потенциална контузия виждам аз

Кажи честно :)

казано от ANZy на 16.06.16, 09:59:

Какви ли не упражнения измислят хората само зарад едните лайкове и събскрайбове.
Упражнението е небалансирано и опасно. Съветвам те да не го правиш.

Ти да видиш...

:D

16.06.16
18:17

Модерация: Мнение без връзка с темата!

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 16.06.16 18:53.

16.06.16
21:35

казано от Маргарита Манева на 16.06.16, 18:17:

Модерация: Мнение без връзка с темата!

Мнението ми беше съвсем във веъзка с темата. Е, не толкова полезно, колкото първите две, ама толкова си мога...

16.06.16
21:57

Чудя се като толкова ти е писнало от форума, като не можеш да научиш нищо, като “постоянно се заяждат с теб”,  то само заради злобата си ли продължаваш да се правиш на интересна или има и друго, което те задържа ?

16.06.16
22:06

Кой е казал че ми е писнало? И с кого се заяждам? Просто недоволствам че мнението ми е изтрито при положение, че в темата има мнения, които е много по-належащо да бъдат изтрити. :)

Куматецу

16.06.16
22:08

Може би си натрупала черни точки мацко ;)

На мен ми изглежда като манджа с грозде. Има упражнения, които много по-ефективно тренират тези двигателни модели (дърпане, бутане и ротация), поотделно. Евентуално може да се развие някаква координация между мускулните групи, свързана със специфичен спорт, но за мнозинството трениращи според мен е безполезно. Е, може и за друга цел да се ползва - хората да те гледат странно в залата :D

17.06.16
11:20

Що не вземете да пробвате пуш-пул с по-сериозна тежест и тогава да го коментирате :)

17.06.16
11:50

казано от James Hinks на 17.06.16, 11:20:

Що не вземете да пробвате пуш-пул с по-сериозна тежест и тогава да го коментирате :)

Добре, аз даже днеска ще го пробвам, макар че ми е лег дей.

Куматецу

17.06.16
12:19

https://www.exercise.com/exercises/cable-push-pull Тук е посочено точно кои мускули натоварва. Разликата е, че ръкохватките са на една равнина, от значение ли е това?

17.06.16
12:58

This is a fantastic anti-rotation core exercise that I see performed incorrectly quite often. The purpose of this exercise is less about the pushing and pulling and more about preventing any unwanted motion in your core while you are pushing and pulling.

Излиза, че е повече за ядрото, отколкото  бутане-дърпане, гърди-гръб тренировки

Аз лично не бих го правил, чиста изгъзица ми прилича.  А на 23 сек. чак ме заболя като видях Милко как се извъртя да върне тежестта, не мерси...

казано от Ice Mountain на 17.06.16, 12:58:

Излиза, че е повече за ядрото, отколкото  бутане-дърпане, гърди-гръб тренировки.

По-скоро да, но това за мен не го прави безсмислено, а напротив.
Няма как да замести класическите бутащи и дърпащи упражнения, ясно е...
Това, че Милко не си е оставил егото пред залата, е друг въпрос. (giggle)

17.06.16
13:35

Не съм забелязвал в дневника ти да го правиш редовно, така че май само си чешем езиците . Единствените плюсове са икономията на време и натоварването в косите коремни мускули , но едва ли повечето трениращи сме се забързали чак толкова . Съвсем спокойно могат да се правят суперсерии- гребане от долен скрипец + кросоувър

казано от ME4O_TURIST на 17.06.16, 13:35:

Не съм забелязвал в дневника ти да го правиш редовно, така че май само си чешем езиците.

Неуспешен трол :D Може да не му трябва, може да го мързи, може да го прави тайно и т.н.

17.06.16
13:53

Да,да .. и един мармот навива шоколади в станиол. Не аз тролвам, обаче ;) Сашо можеше спокойно да обясни в едно мнение какви са ползите от упражнението, а не да иронизира

Да чакайте от Сашо безплатен обяд :D

17.06.16
15:37

В Animal gym щото има три портални скрипеца и възможност да се прави пуш-пул...

А това, че някой не прави дадено упражнение, не значи, че е не вижда ползите от него.

В Animal gym-a Сашо хваща двама доброволци от двете му страни да му дърпат ръцете и прави с тях пуш-пул (grin)

17.06.16
16:10

Не се хващайте като удавник за сламка точно за тези ми думи. Основната ми идея беше, че щом знае дадено нещо би било хубаво да обясни защо е така , а не да се иронизират останалите . Иначе и аз не съм съгласен с @aNZy , който твърди, че упражнението е небалансирано. Нима е противопоказно да се правят едностранни движения например ( набиране, клек и т.н)

20.06.16
08:20

казано от ME4O_TURIST на 17.06.16, 13:35:

Не съм забелязвал в дневника ти да го правиш редовно, така че май само си чешем езиците . Единствените плюсове са икономията на време и натоварването в косите коремни мускули , но едва ли повечето трениращи сме се забързали чак толкова . Съвсем спокойно могат да се правят суперсерии- гребане от долен скрипец + кросоувър

Върни достатъчно назад и ще видиш, че съм го правил. Не на портален скрипец, защото няма, а с ластици.

казано от ME4O_TURIST на 17.06.16, 13:53:

Да,да .. и един мармот навива шоколади в станиол. Не аз тролвам, обаче ;) Сашо можеше спокойно да обясни в едно мнение какви са ползите от упражнението, а не да иронизира

Завива яко ;) Вие пък да бяхте го пробвали, преди да го коментирате, а не ползи, контузии, балансираност и други такива. Ако някой го пробва и пише усетих това, направих така, стана онака - тогава има смисъл да се обяснява и да се споделя опит.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 20.06.16 23:54.

Рисковото упражнение е като полезната храна - думи във въздуха, когато нямат контекст, т.е. кой, как и кога, аджеба, ще прави или консумира. И като заговорихме за контекст... :)

20.06.16
10:19

казано от ME4O_TURIST на 17.06.16, 16:10:

....Иначе и аз не съм съгласен с @aNZy , който твърди, че упражнението е небалансирано. Нима е противопоказно да се правят едностранни движения например ( набиране, клек и т.н)

И чисто анатомически, това би означавало че се тренира умение - поддържане на равна, стабилна позиция на таза и едновременно с това на лумбалния дял. Защо и кога това е важно, и какво става с ректуса - това са по-скоро въпросите, които трябва да си зададеш.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1